Telekomunikacja jak na dłoni

KOSZ

Tu przenoszone są na 14 dni nic nie wnoszące do dyskusji posty z innych działów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
UWAGA!
Jeżeli Twój wpis został przeniesiony do Kosza, to na pewno z jakiegoś konktretnego powodu. Przeważnie jest to źle przedstawiona forma lub nie na temat. W tej sytuacji proszę przeczytać ponownie regulamin działu i poprawnie umieścić temat/odpowiedź w odpowiednim dziale. Najczęstsze działy:
1) "jaki telefon wybrać?"- Regulamin.
2) "Linkownia"- Linki reklamujące do linkowni! Wszystko wyjaśnione od Czwartej odpowiedzi na pierwszej stronie.

W razie kłopów nasza EKIPA służy pomocą.
Wiadomość
Autor

Re: Przeniesienie z abo na kartę - skrócić umowę

Postprzez marcin112211 » 26 mar 2018, o 08:45

Musiałaby pytać w plusie, bo to też w zależności od oferty, ja przenosiłem z T-mobile z abonamentu do Mobile Vikings i nie mogłem zerwać bo duża opłata mnie wynosiła, ale zaczekałem kilka miesięcy i teraz jestem cały czas w vikingach. Dodam jeszcze ze załatwili proces przenoszenia całkiem sprawnie :)
marcin112211
Obserwator
Obserwator

Re: [T-Mobile] Przedłużenie umowy cd.

Postprzez piotrzet » 26 mar 2018, o 11:20

Ceny kosmiczne? A co ma konkurencja? Bo z tego co porównuję to jeszcze kilka stów drożej. Po za tym 43 zł za taki nolimits jak jest w tmobile trudno u jakiegokolwiek operatora w cenie 25zł. Także już nie przesadzamy wiadomo że każdy chciałby mieć wszystko za 1zł ale tak się nie da.
piotrzet
Spamer ;)
Spamer ;)

Model telefonu: Sony Xperia XZ Premium
Sieć: T-Mobile

Postprzez TomLee » 26 mar 2018, o 11:52

piotrzet napisał(a):każdy chciałby mieć wszystko za 1zł ale tak się nie da.

Da się. Może nie telefon na wolnym rynku, który trzeba kupić, ale już korzystanie z karty sim, szczególnie w telefonie z dual simem to nie problem za 0 zł/miesiąc. Ewentualnie do 5 pln na miesiąc. Obsługuję tak około 10 kart sim (cała rodzina), za które nic nie płacę lub naprawdę grosze. W abonamencie nie jest to możliwe, w ofertach na kartę jak najbardziej.
TomLee
Stały bywalec
Stały bywalec

Model telefonu: Moto E, Samsung B2100
Sieć: Play, Orange

Postprzez reggie » 26 mar 2018, o 14:33

piotrzet napisał(a):Ceny kosmiczne? A co ma konkurencja? Bo z tego co porównuję to jeszcze kilka stów drożej.

Skoro wypowiadamy się w wątku T-Mobile, to trzymajmy się tematu tylko tej sieci, tym bardziej, że nie odnosiłem się do oferty konkurencji, więc po co robić porównania. Jeżeli równie wysokie kwoty życzą sobie inne sieci - to również moim zdaniem są to ceny kosmiczne, ale nie należy się zbyt szybko spodziewać w miarę przyzwoitej oferty na XZ2, skoro ten telefon jest póki co (do 6 kwietnia) oferowany wyłącznie w przedsprzedaży.
piotrzet napisał(a):Po za tym 43 zł za taki nolimits jak jest w tmobile trudno u jakiegokolwiek operatora w cenie 25zł. Także już nie przesadzamy wiadomo że każdy chciałby mieć wszystko za 1zł ale tak się nie da.

A cóż takiego "nadprogramowego" rozdaje T-Mobile w swoim no-limicie? Bo chyba nie "nielimitowany" internet 20GB i ... lejek? Pierwszy z brzegu przykład - Plush abo za 25zł i 15GB internetu - wprawdzie o 5GB mniej, ale to już niewielka różnica, a reszta praktycznie to samo. Poza tym nie każdy potrzebuje "takiego nolimitu jak jest w T-Mobile".
Nie generalizujmy też, że każdy chciałby mieć wszystko za 1zł, bo tutaj chodzi o to, żeby płacić mniej za to samo, co można bez większych trudności mieć po prostu taniej. Dla mnie w opisanym przykładzie rachunek jest banalnie prosty - kupuję XZ2 na wolnym rynku + biorę abo za 25zł i oszczędzam na 2-letniej umowie ponad 400zł, a przy 3-letniej umowie ponad 900zł. Oczywiście każdy wydaje swoje pieniądze, więc niech decyduje na co je przeznacza - ja np. nie lubię przepłacać. Ale nie można od razu negować podejścia innych.

Co ciekawe - jak wynika ze strony T-Mobile, można mieć XZ2 w ofercie dla przenoszących numer pierwsze 4m-ce po 1zł, kolejne 20m-cy po 160zł + 799zł za telefon z PS4. Wówczas jest to już oferta godna uwagi, bo płacimy mniej na 2-letnim kontrakcie o 586zł (636zł rabat za przeniesienie numeru do T-Mobile - 50zł za aktywację) i wychodzi nam abo za około 19zł/m-c. Pytanie dlaczego SUK T-Mobile nie daje (a może nie chce) swoim obecnym abonentom takiej zniżki (około 600zł) na przedłużenie umowy z XZ2?
reggie
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Re: [NetWorkS!] Budowa oraz konsolidacja sieci Orange i T-Mo

Postprzez Patryk7588 » 26 mar 2018, o 14:57

No jak ktoś, to tylko ty :-)
Patryk7588
Spamer ;)
Spamer ;)

Model telefonu: Samsung Galaxy S9
Sieć: Plus

Postprzez piotrzet » 26 mar 2018, o 14:58

Skoro mówisz że plush ma to to gdzie są aplikacje bez limitu jak w T-Mobile czy Showmax za darmo na 3 miesiące? Nie wspominając o innych usługach jak VoLTE, Vowifi, możliwości aktywacji połączeń międzynarodowych do UE.
piotrzet
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez piotrzet » 26 mar 2018, o 15:02

Jak nie masz nic do powiedzenia na temat to nie wiem po co się w ogóle udzielasz. I tylko niepotrzebnie śmiecisz.
piotrzet
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez reggie » 26 mar 2018, o 15:11

Przecież napisałem, że "nie każdy potrzebuje takiego nolimitu jak jest w T-Mobile".
Śmiem twierdzić, że zdecydowana większość abonentów nigdy go nie wykorzysta (tak samo jak ośmiordzeniowych procesorów w najnowszych flagowcach, 3-4 GB RAMu, etc.) - a już zwłaszcza tego o czym napisałeś. Jeżeli komuś jest to potrzebne, bo z tego skorzysta (np. z VoLTE czy Vo WiFi), to wtedy ma to sens. Jeżeli natomiast nie wykorzysta, to po co przepłacać? Tylko żeby mieć możliwość aktywacji czegoś tam, albo obejrzenia Showmaxa (za który tak naprawdę zapłacili i dlatego m.in. ten nolimit jest droższy od konkurencji). Według mnie bez sensu, ale jeszcze raz podkreślam - każdy wydaje swoje pieniądze i niech sam decyduje. Większość abonentów bierze zapewne wyższy abonament żeby mniej zapłacić za telefon, choć to nie zawsze jest zasadą.
reggie
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Postprzez Patryk7588 » 26 mar 2018, o 15:18

kozien70 napisał(a):@piotrzet - ale przecież w tym co napisał @Patryk chodzi o to, że Ty powinieneś mieć najlepszą wiedzę w temacie różowej sieci. Nie widzę powodów do nerwów :-)

Obrazek
Patryk7588
Spamer ;)
Spamer ;)

Model telefonu: Samsung Galaxy S9
Sieć: Plus

Postprzez jasiu_q » 27 mar 2018, o 08:31

piotrzet napisał(a):Skoro mówisz że plush ma to to gdzie są aplikacje bez limitu jak w T-Mobile czy Showmax za darmo na 3 miesiące? Nie wspominając o innych usługach jak VoLTE, Vowifi, możliwości aktywacji połączeń międzynarodowych do UE.

Z aplikacji nie każdy korzysta, ale Play też oferuje Showmax za darmo na 3 miesiące.

https://www.play.pl/dokumenty/2018/1001 ... -01-26.pdf

https://www.play.pl/dokumenty/2018/9981 ... -01-01.pdf

https://www.play.pl/uslugi/showmax/
jasiu_q
Nowicjusz
Nowicjusz

Model telefonu: iPhone

Postprzez piotrzet » 27 mar 2018, o 09:31

A play na kartę masz 20 GB i aplikacje bez limitu?
piotrzet
Spamer ;)
Spamer ;)

Postprzez jasiu_q » 27 mar 2018, o 10:42

Wskaż mi ofertę na kartę w TM z 20GB, aplikacjami bez limitu i Showmax.

http://www.t-mobile.pl/pl/dlaciebie/ofe ... rte/uslugi
jasiu_q
Nowicjusz
Nowicjusz

Model telefonu: iPhone

Postprzez Maly745 » 27 mar 2018, o 10:58

Moderator niech oczyści temat z postów nie na temat
Obrazek
Maly745
Stały bywalec
Stały bywalec

Model telefonu: iPhone 7 iPad PRO 2xiPhone SE
Sieć: T-Mobile Biznes

Postprzez piotrzet » 27 mar 2018, o 11:33

jasiu_q napisał(a):Wskaż mi ofertę na kartę w TM z 20GB, aplikacjami bez limitu i Showmax.

http://www.t-mobile.pl/pl/dlaciebie/ofe ... rte/uslugi

Nie wiem czy czytałeś od początku ale chodziło o ofertę z telefonem XZ2 gdzie koszt samej usługi wyniósł 42 czy tam 43zł a każda oferta na przedłużenie powyżej 70zł ma warunki takie jak wymieniłem wyżej.
piotrzet
Spamer ;)
Spamer ;)

Re: [Pre-paid] Przenoszenie numeru...

Postprzez marcin112211 » 27 mar 2018, o 11:57

ja przeniosłem z orange do mobile vikings, przeniesienie numeru było całkiem proste, myślałem ze to bardziej skomplikowane. Dostałem 10gb jako prezent i mam lepszą ofertę niż miałem, ale to, że operatorzy bardziej dbają o nowych klientów to już wiemy... jestem bardzo zadowolony z przenosin
marcin112211
Obserwator
Obserwator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kosz