DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.

Moderator: Moderatorzy

 #919089  autor: nconnor
 04 kwie 2017, 01:59
Witajcie.
Mam problem z internetem od netii.
Otóż mam u nich 30 Mb w technologii VDSL na własnych kablach na routerze innbox. Od jakiegoś czasu wifi nie działa w odległości większej niż metr od routera (przy dobrych wiatrach).
Prosiłem, dzwoniłem, mailowalem żeby mi wymienili router na działający jak wcześniej, ale jest problem. Mówią, że gwarantują tylko działanie na kablu.

Mieliście podobna sytuacje i co byście zrobili z mojej strony?
Szczerze to nie mam nawet co podłączyć tym kablem do routera bo nie mam żadnego urządzenia z ethernetem.

Dla mnie jedynym sensownym rozwiązaniem jest doczekanie do końca umowy i jej rozwiązanie. Szczerze to mam dość. Netia umywa ręce bo wg nich internet działa, tylko że nie mogę z Noego korzystać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 #919126  autor: Maniek99
 04 kwie 2017, 10:34
Moim zdaniem sprawa jak najbardziej na reklamację, jeżeli to kwestia sprzętu.
Sprawdzałeś na innych kanałach programem (np. inssider) jak wygląda widmo?
Może sąsiad sieje na tym samym.
 #919127  autor: pakierhakierxd
 04 kwie 2017, 10:50
Ja mam netia spota ale uzywam tp linka jak ktoregos dnia chcialem ponownie przestestowac netia spota to przestal sie wlaczac i cos smierdzial dymem to wymienili na nowy,odnosnie netia spota tez zasieg ma kijowy w porownaniu do mego Tp link W8960N

Pozdrawiam :)
 #919173  autor: nconnor
 04 kwie 2017, 17:47
Ale wiecie, ten router mam od 4(?) lat? Teraz to jest kwestia pół roku jak tak się dzieje.
Router stoi u rodziców w domu, którzy tak średnio sobie potrafią z tym poradzić i lecą na pakiecie.
Dopiero po interwencji i napisaniu do nich przez Facebooka ktoś przyjechał i obejrzał ten router po czym stwierdził ze działa.
Kanały zmieniałem i było dalej to samo.
Bo on potrafi tez dzialac, ale nagle mimo zasięgu strona jest niedostępna i po minucie-dwóch znów działa dobrze w większej odległości.

Moim zdaniem to trochę nieuczciwe w stosunku do netii bo nie chcą wymienić routera na innego bez podwyższania abonamentu. Trzeba wydawać niepotrzebnie kasę na router, bo oferta była specjalnie brana z routerem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 #929017  autor: jarecki154
 02 cze 2017, 08:43
Podłącz do niego silniejszy zasilacz i poprostu go spal a w tedy technik bedzie ci go musiał go wymienic . Innboxy niestety tak mają z wifi ze po pewnym czasie wysiada i niech nie [pieprzą ze gwarantuja transm. tylko po kablu bo po wifi tak samo i musi ona działac poprawnie