DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
 #823135  autor: adam34689
 14 wrz 2015, 11:57
Witam
Warszawa, internet stacjonarny potrzebny na gwałt. Gigakablówka Netii do 300 Mb/s czy UPC do 120 Mb/s. To są prędkości maksymalne, ale mnie interesuje realna prędkość. Obie oferty po 60 zł miesięcznie. Co wybrać?
 #823136  autor: KR2615
 14 wrz 2015, 12:09
Realną prędkość doświadczysz, jak podłączysz swoje urządzenia. Zależy ona od mnóstwa czynników, np. klasy Wifi w sprzęcie końcowym (chociaż i tak maksymalne prędkości najlepeij osiągać na kabelku) a przede wszystkim od jakości sieci w danym miejscu. Najlepiej porozmawiaj z kilkoma sąsiadami którzy mają usługi od jednego lub drugiego dostawcy. Pamiętaj, że gigakablówka to dawny Aster
 #823146  autor: adam34689
 14 wrz 2015, 13:25
Dzięki za odpowiedź.
Ludzie plują na jednych i drugich... Proszę o kolejne podpowiedzi.
 #823149  autor: kamil1221
 14 wrz 2015, 13:36
W internecie znajdziesz zawsze więcej słów krytyki (bo taka natura ludzka) niż pozytywnego języka. Nawet u kl. który miał np. 8 lat umowę i nic się nie działo, wystarczy np 1 awaria by opisał całe rozczarowanie i wylał wiadro pomyj.
GigaKablówka jest na świadczona na technologii HFC, więc bardzo stabilne łącze.
 #823152  autor: KR2615
 14 wrz 2015, 13:47
Oba łącza to ta sama technologia - DOCSIS 3.0 poprzez HFC z max prędkością 360 lub 720mbps na segment sieci. Wszystko zależy od jakości kabli koncentrycznych w Twojej lokalizacji.
 #823153  autor: vojtas12
 14 wrz 2015, 13:50
Gigakablówka - mają wprowadzać nowe modemy, podobno 16x4 albo 24x8 - to w downstreamie potencjał 1200mega. 300 zatem będzie działało w miarę pewnie - ale jak już ktoś pisał - wiele czynników o tym decyduje.

Żyje się tak samo, jak śni - w pojedynkę...
 #823160  autor: adam34689
 14 wrz 2015, 14:45
Czyli można spróbować gigakablówkę. Jak będzie lipa, to na początku będę mógł jeszcze rozwiązać umowę bez ponoszenia kosztów?
 #823315  autor: vojtas12
 15 wrz 2015, 12:09
Doczytaj na ich stronie albo zadzwoń na infolinię.
I przeczytaj umowę!!!

Żyje się tak samo, jak śni - w pojedynkę...
 #823431  autor: KR2615
 15 wrz 2015, 21:23
A to ciekawa sprawa o której pisze vojtas12. Jak adam34689 podpisze umowę to daj znać, co za sprzęt otrzymałeś, wtedy go prześwietlimy i powiemy ile jest w stanie max dać. Osobiście ciekawią mnie te modemy szestanstogłowicowe. Powinny też mieć wifi w 802.11ac
 #823455  autor: loker
 15 wrz 2015, 23:44
Zależy ile metrów koncentryka idzie do Ciebie od najbliższego światłowodu operatora.
 #845542  autor: primo24
 17 sty 2016, 01:41
A ja mam pytanie do was.
Proszę was o rzetelną odpowiedz. Mam internet 25 na 7Mb/s w Internetii za 45zl ze stałym IP i brak możliwości technicznych na szybszy Internet u nich.
W lutym kończy mi się umowa. Powiem tak Internet działa bez problemów cały czas w takich parametrach i ich netiaspot, który ogarnia cale mieszkanie.

Czy warto przejść do Upc?
Jak jest z ich internetem tak naprawdę? Czy faktycznie ich WiFi jest takie słabe? Czy dużo jest zaników sygnału? Chcę sam internet od Upc, kusi prędkość 120Mb za 59zl.
 #847559  autor: jedrek
 27 sty 2016, 11:31
Pytanie w stylu blond. Usługa działa tak jak jest zlokalizowana. W lokalizacjach gdzie jest mnóstwo abonentów net się przytyka. U innych chodzi wyśmienicie - ale to dotyczy każdego operatora. U mnie w godzinach największego oblężenia nie schodzę z osiągami poniżej 80% przepustowości na upc.
Należy też brać pod uwagę urządzenie końcowe jakie się dostaje od upc. Jak dostaniesz badziewiasty router, a jesteś kimś więcej niż tylko przeglądaczem www i generujesz duży ruch na łączu to możesz psioczyć. Przy dobrym sprzęcie usługa chodzi wyśmienicie. Należy też mieć na uwadze, że część blondynkowych użytkowników potrafi mieć żal do operatora, że wifi im cienko działa i ma prędkość 10% łączą. Tylko żaden z tych blondynkowych użytkowników nie pokusił się o przeskanowanie pasma wifi i zobaczeniu jaki ma śmietnik w eterze w swojej okolicy i że jedynym, zawsze pewnym połączeniem jak miedź w domu. Nie ma co pytać na forum tylko zrobić wywiad sąsiedzki, ustalić kto ma usługę i namacalnie zbadać jak to działa u ciebie w okolicy. Kilka lat temu miałem neo, w zestawieniu z upc przepaść na korzyść upc. Unikać oczywiście jako routera wszelakich technicolorów. Najlepsze są modemy cisco epc3208, ecp3212 jednak oficjalnie są już wycofane i trzeba mieć dobre wejście aby je spod ziemi otrzymać.
Szerzej czym to się je poczytaj tu: http://forum.mediaswiat.pl/viewforum.php?f=1
Jak jesteś miłośnikiem wifi to tylko własny router z mocnym wifi.
 #847598  autor: KR2615
 27 sty 2016, 14:03
vojtas12 pisze:mają wprowadzać nowe modemy, podobno 16x4 albo 24x8 - to w downstreamie potencjał 1200mega. 300 zatem będzie działało w miarę pewnie
Otóż nie, nie do końca to tak działa. Zagregować 8 kanałów to ze sobą nie lada wyczyn a co dopiero 24. W przypadku 8-mhz szerokości kanału może się okazać, że dolny będzie na częstotliwości 300 a górny 500Mhz co przy dłuższym kablu daje sporą różnicę tłumienia przez co agregacja nie wpływa pozytywnie na stabilność, jedynie na pojemność sieci.
jedrek pisze:....Należy też mieć na uwadze, że część blondynkowych użytkowników potrafi mieć żal do operatora, że wifi im cienko działa i ma prędkość 10% łączą. Tylko żaden z tych blondynkowych użytkowników nie pokusił się o przeskanowanie pasma wifi i zobaczeniu jaki ma śmietnik w eterze w swojej okolicy i że jedynym, zawsze pewnym połączeniem jak miedź w domu.
Poza tym są też tacy, którzy w swoim M5 umieszczą modem w jednym narożniku a z WiFi korzystają na kanapie w przeciwległym rogu i dziwią się, dlaczego ciągle rozłącza
jedrek pisze: Nie ma co pytać na forum tylko zrobić wywiad sąsiedzki, ustalić kto ma usługę i namacalnie zbadać jak to działa u ciebie w okolicy.
Dokładnie, to najlepsza metoda, również w przypadku sprawdzana zasięgu LTE.