DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.

Moderator: Moderatorzy

 #793763  autor: sa
 01 kwie 2015, 20:20
Nie wiem jak u was net działa ale ja mam jakiegoś ewidendnego pecha do stacjonarnego.Wczoraj około godziny 00;40 padł net myślę sobie zrobią rano,ale rano neta niet.Po południu czyli po godzinie 15 neta dalej niet wiec dzwonię do punktu i pytam sie co sie dzieje no i że awaria i jak zdążą to naprawią do 21 a jakby nie dali rady to jutro.Dali radę i net pojawił się wczoraj między 20 a 21 i ładnie szybko chodził.A dziś też ładnie chodził mniej więcej do godziny..18;30.,bo strony nie chciało wczytać,a jedno światełko na routerze zgasło no to restart i dalej świecą tylko 3, a powinny być 4 ,i neta dalej nie ma,no restart karty sieciowej nic ,ponowny restat routera i nic ,za komunikat mówi że komputer nie ma żadnych problemów z połączeniem .No to odłączam kabel od routera i podłączam do lapka i tu zdziwko bo lapek kompletnie nie wykrywa kabla...No to dzwonie do punktu obsługi zostawiam danę,a gościu mówi że zadzwonią by się skontaktować,z tym że dzisiaj już chyba nie, ale może jutro...Wiem wietrzycho jest i to mocne, do tego śnieg kable głowne to ponoć światłowó a wewnętrzne zwykłe a net zależnie od pogody albo jest albo go nie ma.Tutaj na forum czytam że są tacy co nigdy żadnej awari nie mieli szczerze zazdroszę bo mnie średnio co m-c jakaś wychodzi ile razy już miała wizyte techników w domu nawet nie zlicze.Wiem jedno nie pisałaby tego posta gdyby nie modem i simka od operatora mobilnego.Wnioski? Stacjonarny jest ok jeżeli
masz dość liczną rodzinę i wszyscy korzystają z neta,(i wi-fi)
jesteś graczem i szalejesz na torrentach
jesteś uzależniony od neta i potrzebujesz miesiecznie kilkaset Gb
ale jeżeli korzystasz z neta umiarkowanie
mieścisz się w 100Gb na mc
nie grasz nie bawisz sie torrentami a masz dobry zasię opa mobilnego to lepiej brać mobilny.
Bo ja oprócz abonamenciku co mc za stacjonarny któru co prawda gdy dział to ładnie chodzi ale co z tego skoro ciągle coś pada i muszę utrzymywać mobilny bo bez niego byłabym odcięta od neta.
Podsumowując jak masz kasę to najlepej mieć obydwa rodzaje neta
Jak mniej to musisz ocenic swoje potrzeby i wybrać co u ciebie lepiej działa.Bo ja muszę utrzymywać 2 rodzaje neta i raczej zrezygnować z mobilnego nie widzę szans a stacjonarnego też ki sie nie pali z racji kar..Tylko coraz bardzej czekam na koniec umowy stacjonarnego by przejść z powrotem na mobilny zwłaszcza ze osiągane predkości mobilnego minimum to 4 mb dw, i 1 up czyli jak u niektórych na kablu...A bywa dużo szybciej.
 #794790  autor: Dowek1
 08 kwie 2015, 11:30
jak sobie porównam mobilny, który miałem i stacjonarny np. ten od Netii, który mam teraz, to nei mam żadnych watpliwości, ze wole mieć po kablu, bo przynajmniej mi się nie zacina i co stale łacze, to stale lacze. No i szybkosć jest lepsza.
 #794806  autor: loker
 08 kwie 2015, 13:07
Internet stacjonarny ma jedną wadę - umowa. U większości operatorów musisz wziąć na rok, dwa itp. A co w przypadku, gdy mieszkanie wynajmujesz i nie wiesz czy będziesz rok wynajmował? A co jak stracisz pracę i nie będzie Cię na neta stać?
Mobilny ma tę przewagę, że możemy się przeprowadzić i nadal korzystać. A mając mobiny na kartę nie jesteśmy uwiązani umową.

Ostatnio rozgrzała dyskusja, którą wywołał Marcin Prokop - http://www.fronda.pl/a/prokop-odradza-m ... 49675.html
Ja z Panem Prokopem zgodzę się, również jeżeli chodzi o wszelakie umowy z operatorami np. komórkowymi. Ludzie kupują tablety, laptopy za 1 zł czy za 10 zł i płacą przez 36 miesięcy po 89 zł za urządzenie i abonament za internet z taryfą po 12 miesiącach totalnie poza rynkiem (zawyżoną).

Dla kogo internet stacjonarny? Jak masz własny dom, własne mieszkanie i dużo korzystasz (duża rodzina - nastoletnie dzieci), wykonujesz pracę wymagającą dobrego łącza w domu. Dla firm. Dla singli, młodego małżeństwa, nawet z małym dzieckiem darmowy LTE w RBM (w miastach naprawdę zasięg LTE jest) czy Play Online na Kartę z nielimitowanym netem za 45 zł miesięcznie wystarczą. A jak z kasą w danym momencie krucho, to do wysyłania CV e-mailami, przeglądania pracuj.pl czy olx.pl czy pisania na telepolis.pl wystarczy Aero2. Nie ma co się niepotrzebnie zadłużać wobec operatorów.
 #794904  autor: reboot
 08 kwie 2015, 23:35
Gdybym był studentem spoza danego miasta i wynajmowałbym mieszkanie, to logiczne, że wszędzie jeździłby ze mną laptop/modem/router itp. i miałbym łącze mobilne (na tę chwilę byłby to RBM 100 GB za 0zł/msc).
Jednak mieszkam na swoim w miejscu, gdzie jest UPC, więc mam internet+tv+tel.stacjonarny w dobrej cenie. Jeśli mam kaprys ściągnąć kilkadziesiąt GB starych seriali, to robię to bez obaw o spadki prędkości, limity itp.

WKS
 #794919  autor: bazooka
 09 kwie 2015, 06:48
Dokładnie... ktoś kto pracuje normalnie i nie tylko śpi w domu, telefonu używa na własny mobilny użytek (starczy mu ileś set MB danych na miesiąc w telefonie) i wybrał tanią ofertę na dostęp do takiego neta, nie musi rezygnować ze stacjonarnego, bo główne rzeczy wymagające większego przesyłu danych robi w ciepłym domciu przy niczym nieograniczonym internecie - za który jest sens wtedy płacić.
Już dawno temu wyznaczyłem sobie taką granicę, i skoro za stacjonarny płacę X to za mobilny mogę dorzucić w miesiącu co najwyżej X/10... tu zresztą kłania się dobry dobór oferty prepaid, bo żadne abo nikomu kto nie prowadzi biznesu nie jest potrzebne...niektórym się tylko tak wydaje, ale to zwyczajne zabezpieczenie, że zacznie gadać więcej niż zazwyczaj lub oglądać filmiki na youtubie - a tak naprawdę można się bez tego obejść - spotkać z rozmówcą, a filmik obejrzeć przy dostępie do darmowego wifi.
 #871394  autor: pati25
 13 cze 2016, 12:55
nieustannie korzystamy z internetu stacjonarnego w domu i pomimo wielkiego rozwoju sieci uważam że jest wygodniejszy. Wprawdzie czsem nie chce mi się włączać komputera ale mam wifi od starcjonarnego i mogę sobie zobaczyć co mnie interesuje na tel. To czy coś ma sens chyba uzaleznione jest stricte od potrzeb...
 #884387  autor: dj1
 26 sie 2016, 12:50
Zawsze ma sens. Możemy mieć zew IP.
Ping jest dużo mniejszy. Oferty konkurencji sie wygryzają.
Jedyny minus to ograniczony dostęp w zależności od routera :) z 80m ściąga wifi.

Teraz Vectra ma umowę na 18 miesięcy za 40zł. Ktoś może zna szczegóły tej oferty?
Są jakieś haczyki ? Bo nie mogę znaleźć regulaminu tej taryfy INTERNET SOLO 100mb -chyba
 #884565  autor: bed
 27 sie 2016, 16:09
80 metrów? To co to za WiFi? Chyba w otwartym terenie i to przy zawyżonej mocy transmisji :P

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png
 #886414  autor: Dorotea
 07 wrz 2016, 20:08
dj1 pisze:Zawsze ma sens. Możemy mieć zew IP.
Ping jest dużo mniejszy. Oferty konkurencji sie wygryzają.
Jedyny minus to ograniczony dostęp w zależności od routera :) z 80m ściąga wifi.

Teraz Vectra ma umowę na 18 miesięcy za 40zł. Ktoś może zna szczegóły tej oferty?
Są jakieś haczyki ? Bo nie mogę znaleźć regulaminu tej taryfy INTERNET SOLO 100mb -chyba
Odpisałam Ci już w Twoim wątku, ale dodam parę słów tutaj.

Uważaj, bo w Vectrze nie zawsze masz publiczne IP. W niektórych lokalizacjach dostajesz adres prywatny z puli 100.64.X.X. Ja taki mam na routerze Vectry i problem z wieloma usługami wymagającymi przekierowania portów. Rozwiązaniem jest (choć nie zawsze) tryb bridge modemu, ale wtedy działają równocześnie tylko dwa urządzenia do niego podpięte więc trzeba mieć swój router.

Brak publicznego IP to też bolączka Internetu mobilnego dla zwykłych, niebiznesowych klientów. Poza tym na Internecie na kartę często nie działa VoIP, mam podejrzenie, że operatorzy komórkowi blokują konkurencję.