DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.

Moderator: Moderatorzy

 #742582  autor: Dziedzic Pruski
 22 sie 2014, 16:22
Jeżeli można mieć za 30 zł Internet 30GB i nielimitowane ściąganie w nocy, to czy stacjonarne łącze bez limitu ilości danych jak np. isp wifi za 50 zł czy DSL za 50-60 zł ma jeszcze sens?
Zastanawiam się czy nie zlikwidować?

Używam: virginmobile.pl, klucz.net, nju.pl, happycall.pl, aero2.pl, RBM, alditalk.de, vipnet.hr, du.ae
Dawniej: Centertel, Era, Plus, Heyah, T-Mobile, Play
iPhone 6+128GB, iPhone 4, Nokia 6310 i 6230, HTC TD, iPad Air cellular

 #742589  autor: ?T
 22 sie 2014, 16:39
Wg mnie ma, jak jest dobre. Kabel to kabel. A cenowo nie jest jakoś masakrycznie więcej. W UPCu mam 60 zł za 60Mb (a jeszcze w te wakacje mam wakacje od płacenia), czyli realnie pięćdziesiąt parę zł za miesiąc, nawet wliczając instalację za 19 zł:)
Póki co (IMHO oczywiście) mobilne rozwiązania to proteza, coraz lepsza, sprawniej działająca, ale jednak proteza. Można oczywiście się zastanowić jak masz po BSA 2Mb, to tak, nie warto wtedy (właśnie się skończyło teściom i wypowiedzenie leci, ale nie do mobilnego, mimo, że im 30GB aż nadto, ale do DROPsa. Niewiele drożej, ale jednak lepiej. Ciągle IMHO.

 #742592  autor: Dziedzic Pruski
 22 sie 2014, 16:53
Coraz więcej przebywam poza domem i za granicą. Stacjonarny służy do VoIP i tego żeby sobie naściągać filmów na zapas. :)
VoIP działa poprawnie na komórkowym 3G, ale nie próbowałem ściągać na 3G dużej ilości filmów. Niedługo będę miał zasięg LTE Play, więc zniknie różnica pomiędzy WiFi a internetem z komórki, a nowa taryfa Play pokazuje trend w którym spodziewam się dużych pakietów danych w niskiej cenie.
Czy da się ściągnąć w kilka nocy na tym "darmowym" ściąganiu nocnym np. 15 GB?

Używam: virginmobile.pl, klucz.net, nju.pl, happycall.pl, aero2.pl, RBM, alditalk.de, vipnet.hr, du.ae
Dawniej: Centertel, Era, Plus, Heyah, T-Mobile, Play
iPhone 6+128GB, iPhone 4, Nokia 6310 i 6230, HTC TD, iPad Air cellular

 #742596  autor: ?T
 22 sie 2014, 17:00
Teoretycznie się da, ale zależy ilu Dziedziców podepnie się pod nadajniki w tym samym celu:)
Pamiętaj, że potem też jakoś ten ruch z masztu trzeba podać dalej. Fakt, ceny są niskie, jako ZAPASOWE łącza mam we wszystkich chyba sieciach numery, ale jak nie muszę, to nie używam.

 #743114  autor: david4nal
 24 sie 2014, 15:08
Jeśli masz niedaleko domu nadajnik LTE podłączony do sieci światłowodowej to czemu nie. Ewentualnie jak mieszka ktoś na jakimś wypizdówku gdzie może wziąć jedynie neostradę do 10Mb/s (w praktyce zwykle dużo mniej) to często internet z sieci komórkowych lepiej się sprawuje. :P

 #743243  autor: marcinek243
 24 sie 2014, 21:37
Moja rodzina ciągle siedzi na youtube kinomaniakach itp. Ja na grach online i i słuchaniu muzyki z internetu Razem w 4 osoby zużywamy koło 500gb/msc. a jest to zaledwie 30mb/s które w zupełności wystarcza i sporadycznie się zapycha. Znajdź mi operatora który nie zablokuje takiej ilości danych :wink:

Owszem są abonamenty bez limitu ale przy takich ilościach na 99% i tak założyliby lejek

Każdy szanujący się gracz nie wyobraża sobie graniu na mobilnym. Nie ze względu na prędkość a chociażby stabilność i pingi.

 #743258  autor: bazooka
 24 sie 2014, 22:22
Stabilność i wygoda internetu stacjonarnego to - dla Polaka wracającego z pracy do swojego rodzinnego domu - kwestia, na którą może sobie pozwolić za te 50zł/m-c, tym bardziej gdy np nie przepłaca za abo GSM i np nie potrzebuje wisieć nonstop na słuchawce, czyli na no-limicie :)

 #743266  autor: bed
 24 sie 2014, 23:05
david4nal pisze:Jeśli masz niedaleko domu nadajnik LTE podłączony do sieci światłowodowej to czemu nie. Ewentualnie jak mieszka ktoś na jakimś wypizdówku gdzie może wziąć jedynie neostradę do 10Mb/s (w praktyce zwykle dużo mniej) to często internet z sieci komórkowych lepiej się sprawuje. :P
Szkoda tylko, że światłowód nie daje gwarancji dobrego działania takiej sieci - ogranicza nas jeszcze dostępna pasmo radiowe. A poza tym, żebyś się nie zdziwił, że na takim wypizdowie internet stacjonarny może działać dobrze - kwestia zaprojektowania sieci. Na niejednej wsi internet potrafi być szybszy niż w mocno średniej wielkości mieście (mowa tylko o sieci Orange).

 #743287  autor: KA
 25 sie 2014, 07:24
Dla mnie internet stacjonarny to tak, jakbym miał nadal telefon z kablem zamiast bezprzewodowego lub komórkowego. Od ponad 2 lat mam tylko mobilny. Fakt - w gry w zasadzie nie gram i mam pełen wybór wszystkich sieci i technologii (Wa-wa). Zużywam ok. 25-30 GB/mies. Nikt z kim o tym rozmawiałem nie zużywa więcej (ani informatyk, ani rodzina z nastoletnimi dziećmi), więc nikomu znanemu mi nigdy nie zablokowali. Jednak pewnie wciąż dla power-userów tylko kabel.

 #743300  autor: Vieslav
 25 sie 2014, 08:21
W kwestii internetu mobilnego wiele się ostatnio zmieniło. Sam zamierzam rozpoczęcie użytkowania mobilnego jako domowego łącza. Dlaczego? Ponieważ obecnie posiadam ADSL na bardzo kiepskiej linii i prędkości, jakie uzyskuje to 3 do 5 mb/s, dodatkowo dochodzą "zakłócenia" wieczorami i rozmowa na skype z video wieczorami to patrzenie na wielkie kwadraty. Aby ostatecznie potwierdzić moje przypuszczenia któregoś wieczoru puściłem sobie taką rozmowę przez mobilne łącze Orange. Efekt: nieporównywalnie lepiej. Potrzebuję 100-200GB miesięcznie i "nielimtowany" internet Plusa (niestety nie jestem jeszcze w zasięgu LTE) oraz Play (jakość nadal jest dla mnie wątpliwa i muszę testować) to niebagatelna szansa na szybsze łącze. Zdaję sobie sprawę z niedogodności, jakie występują przy takim rodzaju dostępu, ale, jak widać wyżej, na kablu wcale nie mam lepiej.

 #743307  autor: molibden
 25 sie 2014, 08:56
Ja też jestem z tych którym starczyłoby ok 100gb miesięcznie plus ewentualnie ściąganie nocne. Gdyby taka oferta pojawiła się na rynku w cenie ok 30zł to bym ją wziął jako net główny ale zdaję sobie sprawę że na coś takiego długo jeszcze chyba poczekam. Mnie ratuje to że mam chyba zasięg LTE play więc tutaj ceny sa dosc atrakcyjne jeszcze w stosunku do Plusa. Play oferuje juz dzis no limit LTE za 49zł wiec dla tych co mają zasięg alternatywa dla neo przy wszystkich zastrzeżeniach dot ograniczenia transferu (nie znam - nie czytałem regulaminu). Ta oferta play za 29zł z półrocznym no limit jednak się nie kalkuluje mi w tej cenie choc jest lepsza od konkurencji. Ja planuję pomęczyć się przez jakiś czas na aero + jakaś karta awaryjna zamiast Neostrady do czasu zakończenia umowy na stacjonarkę w Orange. niech zniosą opłatę za łącze to może zostanę ale oni wiedzą ze większość wtedy poszłaby na Voip i zrezygnowała ze stacjonarnych. I niech nie ściemniają że nie mogą zrezygnować z opłaty za łącze. Wystarczy obniżyć cen Neostrady + opłata za łącze i będzie po kłopocie skoro mają aż takie ograniczenia ustawowe.

 #743317  autor: Luks
 25 sie 2014, 09:45
Ja jadę na mobilnym już 5 lat i nie żałuję, ale chcę od razu podkreślić, że też nie gram. Początkowe limity były marniutkie - 2GB na miesiąc ;) Akurat u mnie najstabilniej działa Play, Plus troszeczkę gorzej. Wszyscy w domu narzekali po co nam ten tel stacjonarny, a utrzymanie/zawieszenie to też wydatek min. 20 zł. LLU do dziś tutaj brak, kablówki tym bardziej.
Doszły do tego jeszcze ciągłe telefony od naciągaczy na prezentacje i już przelała się czara goryczy ;)

 #743324  autor: maciejnet
 25 sie 2014, 10:15
molibden pisze: niech zniosą opłatę za łącze to może zostanę ale oni wiedzą ze większość wtedy poszłaby na Voip i zrezygnowała ze stacjonarnych. I niech nie ściemniają że nie mogą zrezygnować z opłaty za łącze. Wystarczy obniżyć cen Neostrady + opłata za łącze i będzie po kłopocie skoro mają aż takie ograniczenia ustawowe.
Netia w ofercie Dropss już zniosła opłaty za utrzymanie łącza. Tak więc temat o utrzymaniu łącza staje się już nieaktualny.

 #743330  autor: saleen
 25 sie 2014, 10:30
Ja mam akurat u siebie stabilnego i bezawaryjnego symetryka 30/30 Mbit (czy burza czy deszcz zawsze sztywne 30Mbit) od lokalnego providera (rzecz jasna bez zadnych limitow) za 49,9 - wiec nie oplaca mi sie isc w rozwiazania mobilne.

Natomiast u znajomego ostatnio przerabialismy temat - Neostrada synchronizująca się na 2-3 Mbit, czesto zrywajaca polaczenie, za jedyne 59zł + 30zl za utrzymanie linii czyli 90zl miesiecznie. Tego używal do tej pory.
W alternatywie lokalna radiowka, 2.5Mbit za 45zl lub 5Mbit za 59zł.

No i opcja trzecia - Play Online 30GB miesiecznie za 29,99zl. Ich BTS z LTE stoi 600 metrów od omawianego domu.

No i co by tu wybrać (używa internetu 4-5h dziennie na jednym jedynym komputerze) ;)

 #743332  autor: bake83
 25 sie 2014, 10:36
Dla mnie internet stacjonarny to przeżytek, biorąc pod uwagę moje potrzeby. Od 3 lat mieszkam na wsi pod Krakowem. Na początku była tam tylko neostrada, w najlepszej możliwej opcji "6Mb/s" To był koszmar, a nie internet. Od prawie roku mam mobilnego Playa jako główny net, od jakiegoś miesiąca o dziwo działa w LTE i to w opcji no limit. Pingi i download bez porównania z neostradą. No i neo nigdzie ze sobą zabrać nie mogłem:)

 #743371  autor: KA
 25 sie 2014, 13:08
Jeśli komuś dobrze działa Play LTE (jak u mnie), to przecież do końca roku jest za grosze 200GB/mies, choćby w RBM, nowy modem można kupić już za 200zł. Używam od 3 mies jako głównego w laptopie (który jest też routerem wifi na całe mieszkanie) i jeden raz była chwilowa awaria, ale po przełączeniu na 3G te parę godzin przetrwałem. Teraz bez sensu pchać się w abo w Play, trzeba poczekać do końca roku. Chyba, że ktoś potrzebuje ponad 200GB/mies lub musi mieć Plusa (zasięg).
PS Temat Orange pomijam, bo tak mi kazano... :smt021 :smt068 :argue:
Ostatnio zmieniony 25 sie 2014, 13:11 przez KA, łącznie zmieniany 1 raz.

 #743372  autor: molibden
 25 sie 2014, 13:08
Netia w ofercie Dropss już zniosła opłaty za utrzymanie łącza. Tak więc temat o utrzymaniu łącza staje się już nieaktualny.
To jest oferta dla wybranych którzy są w zasiegu neirozwijanego już o ile wiem LLu. Reszta płaci haracz za łącze lub posiada stacjonarne w Orange.
No i co by tu wybrać (używa internetu 4-5h dziennie na jednym jedynym komputerze)
Zależy co robi przez te 5h. Znam takich co jadą tylko na lejku i żyją. Ja jestem zdecydowany poczekać kilka miesięcy z podpisaniem kolejnej umowy długoterminowej. Zobaczę jak będzie kształtowała "polityka podaży pakietów danych". jak będą zwiększać te pakiety to wezmę te 100gb jak taki będzie i to mi wystarczy raczej

 #743971  autor: katanna
 27 sie 2014, 09:33
Ja sobie nie wyobrażam internetu mobilnego z mnóstwem zakłóceń... Tylko internet stacjonarny po kablu, odpowiedź jest banalnie prosta :)

 #744714  autor: NokiaUser
 29 sie 2014, 22:03
Internet stacjonarny ciągle ma sens, ale coraz mniejszy, bo tylko dla określonej grupy osób. W ostatnich miesiącach w segmencie mobilnego Internetu nastąpiła, można to śmiało powiedzieć, rewolucja i nawet dla osoby, która cały czas siedzi w domu, mobilny dostęp może okazać się tańszy od stacjonarnego (kiedyś było to nie do pomyślenia).

 #745125  autor: pakierhakierxd
 31 sie 2014, 16:41
Obecnie mam Netię (umowa na jeszcze ok. 20 mcy) ,95 zł -plan telefoniczny 200 minut do wszystkich nie potrzebnyo i identyfikacja numeru bo telemarketrzy wkur...+ 10 mb ,na Orange nie chcialem przechodzić na opcję i z zawieszeniem bo bałem się że zostanę bez neta na długi czas ! ,sam Orange w mailu napisał mi że 2 tyg nie będę mieć ... ,już kiedyś to przerabiałem i byłem 2 miesiące bez neta !!! .Postanowiłem że jak nie wejdzie żadna lepsza oferta jak skończy się umowa przechodzę na Playa 49,90 no limit na 3g/4g -u siebie mam zasięg 3g 10 mb ;)
6 miesięcy za 29,99 :D
a sprzęt router + model lte kupię sobie za ok. 300zł Tp Link + Huwei:)

[ Dodano: 2014-08-31, 16:43 ]
od dawna używam w telefonie netu w Playu i nie narzekam ani na zasięgu Play ani partnerów roamingowych.
W moim mieście wolę używać na zasięgu Play bo jako 1 ma zasięg 3g w każdym domu :)
ten 1 operator dociera do mego domu ,reszta ma tą 1 kreskę na 3g na podw.