DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki SonyEricsson i Ericsson oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki SonyEricsson i Ericsson oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #663296  autor: znt
 21 wrz 2013, 23:06
Witam, mój SE W100i doznał awarii w wyniku której popsuł się wyświetlacz, mianowicie jest cały czas czarny, nic się na nim wyświetla. Telefon pozornie jest sprawny, ale ten wyświetlacz sprawia że stał się bezużyteczny. Można po nim nawigować na ślepo, ale jak się nie widzi co się konkretnie naciska i jakie operacje wykonuje to użytkowanie go nie ma najmniejszego sensu.

Generalnie zamierzam oddać go do naprawy ale nie wiem ile będzie ona kosztowała a sam się zastanawiam czy jest w ogóle możliwe zgranie z tego telefonu kontaktów zapisanych w pamięci telefonu na np. komputer. Niestety na karcie SIM miałem zapisanych tylko kilka numerów, do reszty aktualnie nie mam dostępu a nie chciałbym tego stracić gdyby się okazało że np. naprawa jest zbyt droga. Jest w ogóle możliwość przeniesienia kontaktów z pamięci telefonu na kartę SIM przy pomocy komputera? Bo tak jak napisałem wcześniej, jedyne co jest zepsute to wyświetlacz, telefon się normalnie włącza i jest gotowy do pracy tylko że nic na nim nie widać.

Dzięki z góry za pomoc.

 #663360  autor: butterfly
 22 wrz 2013, 14:09
Spróbuj programu MyPhoneExplorer.

 #663403  autor: Marek
 22 wrz 2013, 19:48
butterfly pisze:Spróbuj programu MyPhoneExplorer.
Spiro nie jest obsługiwany przez ten program. Przez SE PC Suite też nie.

Kopię można zrobić na karcie pamięci, na karcie SIM, lub przesłać ją na inny telefon przez BT. Bez ekranu będzie ciężko.

Napiszę jak to mam w W995, to całkowicie inny telefon, platforma A2 a nie ODM Sagem.

Ekran główny > kontakty (u mnie w dół) > jeden w górę > lewy przycisk funkcyjny > jeden w górę i środkowy przycisk

Dalsze warianty:

A) 4x w dół i środkowy przycisk aby zatwierdzić <- kopia zapasowa na karcie pamięci - zlecam, ale nie daję 100% gwarancji, że właściwa opcja tam jest

B) zaczynamy od ekranu głównego (po ewentualnym punkcie A najlepiej parę razy czerwona słuchawka, aby pozostać na ekranie głównym), wszystko co napisałem od ekranu głównego i następnie:

4x w górę i środkowy przycisk, po czym ponownie środkowy przycisk (wszystkie kontakty), potwierdzamy ponownie środkowym klawiszem, że zgadzamy się na scalenie kontaktów z SIM. Kopia na SIM gotowa

C) 3x w górę to przesłanie kontaktów:>

pierwsza pozycja - wiadomość - nie będzie dostępne

jeden w dół - e-mail

dwa w dół - BT

D) Mała uwaga - 2x w górę to skasowanie kontaktów, przynajmniej u mnie, dlatego zdecydowanie zalecam dobrać się do jakiegoś W100i w komisie i na nim się wzorować.

 #663544  autor: butterfly
 23 wrz 2013, 11:18
Marek pisze:Spiro
Tzn.? Jakie spiro?

 #663547  autor: Marek
 23 wrz 2013, 11:33
butterfly pisze:Tzn.? Jakie spiro?
W100i to nazwa kodowa modelu Spiro. Tani model na platformie ODM Sagema. Gdyby był to normalny produkt SE to byłoby z nim łatwiej.

 #663738  autor: butterfly
 23 wrz 2013, 22:56
Ahhh, to faktycznie MPE nic tu nie zdziała. :( Nawet nie wiedziałam, ze SE coś takiego bazującego na Sagemie wypuściło.

 #663753  autor: Marek
 24 wrz 2013, 00:10
butterfly pisze:Nawet nie wiedziałam, ze SE coś takiego bazującego na Sagemie wypuściło.
SE wyprodukowało niestety całkiem sporo takich półproduktów, bo przyzwoitym telefonem bym tego nie nazwał. Przykładowo przy takim W205 model W200i to już był szyk i klasa. Raz ktoś się na coś takiego nadział to nie kupował już więcej SE.