DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki SonyEricsson i Ericsson oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki SonyEricsson i Ericsson oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #389574  autor: rmpogorzelski
 24 lut 2010, 14:14
Mam K800i który kiedyś był kupiony w abonamencie w Orange i ma zdjętego simlocka.
Używam Play Fresh i jest jedna rzecz która mi przeszkadza. Niezależnie od tego czy jestem w zasięgu macierzystym czy roamingu Plusa mam na wyświetlaczu napisane PLAY.
Mój poprzedni telefon (K700i) zawsze to rozróżniał bez problemu.
Czy jest jakiś sposób żeby temu zaradzić ?
Nie chodzi mi o rady w stylu wpisuj kod *140# bo tyle to wiem.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

 #389575  autor: FABIANO
 24 lut 2010, 14:44
Witam. Wydaje mi się że to zależy od modelu telefonu. U mnie nie ma zasięgu Playa i gdy kiedyś włożyłem kartę do SE T630 było logo PLUS. Zaś w K550 miałem PLAY mimo iż sygnał był Plusa...lub zależy od oprogramowania telefonu...

 #389577  autor: KamaZ
 24 lut 2010, 14:54
Dokładnie to zależy od oprogramowania. W SE od mniej więcej modelu K750i przy karcie z Play niezależnie od tego czy jesteśmy w zasięgu P4 czy Plusa zawsze będzie na wyświetlaczu Play. Jeżeli nie będzisz używał w K800 3g to będziesz mógł rozpoznać po CI w czyim jesteś zasięgu. Plus z reguły nazwy stacji ma napisane małymi literami a Play dużymi. W innym wypadku pozostaje Ci tylko kod, który podales.

 #389578  autor: FABIANO
 24 lut 2010, 14:59
Możesz też w ustawieniach wyszukiwanie sieci. Pojawią Ci się te dostępne i już będziesz wiedział...:) :-)

 #389581  autor: rmpogorzelski
 24 lut 2010, 15:05
FABIANO pisze:Możesz też w ustawieniach wyszukiwanie sieci. Pojawią Ci się te dostępne i już będziesz wiedział...:) :-)
Bardzo dobra rada tyle że niestety mieszkam w Warszawie...
Czyli w chyba jedynym miejscu w Polsce gdzie Plus ma duże litery w CI.
No proszę K800i niby nowocześniejszy od K700i a jednak w tym przypadku gorszy.
Dziękuję za rozwianie wątpliwości.

A a z ciekawości to jest jakaś wersja oprogramowania która wyświetli tego Plusa ?
Np brandowany soft Plusa ?

 #389588  autor: FABIANO
 24 lut 2010, 15:24
No niestety -program telefonu wykrywa kartę PLAY i nawet jeśli będziesz korzystał z roamingu Plusa logo- "PLAY" na wyświetlaczu pozostanie :| ...

 #389593  autor: KamaZ
 24 lut 2010, 15:33
A tak ogólnie do czego Ci potrzebne jest to czy korzystasz z zasięgu Play czy Plus? Jeśli do internetu to możesz ustawić ręcznie na Play. W Warszawie chyba nie powinny być problemy z ich zasięgiem?

 #389596  autor: Pijo
 24 lut 2010, 15:42
Możesz jeszcze TechMode sobie odpalić i sprawdzać CID stacji i kod sieci:



http://k800i.pl/viewtopic.php?t=27215

 #389598  autor: FABIANO
 24 lut 2010, 16:03
a jak odpalić TechMode w k800 ?

 #389603  autor: rmpogorzelski
 24 lut 2010, 16:14
KamaZ pisze:A tak ogólnie do czego Ci potrzebne jest to czy korzystasz z zasięgu Play czy Plus? Jeśli do internetu to możesz ustawić ręcznie na Play. W Warszawie chyba nie powinny być problemy z ich zasięgiem?
Ręcznie na Playa to niestety raczej nie ustawie bo jednak czasami bywam w metrze. I poza Warszawa. W jednej z 4 stref numeracyjnych nie objętych playem domowym. ;-) Może Cię zdziwię ale po prostu miałem poprzedni telefon dość długo i się przyzwyczaiłem że zawsze wiem w jakim zasięgu jestem. Jak pobędę trochę z tym to przestanie mi to przeszkadzać.
Ot taka fanaberia i czysta ciekawość. Na wszelki wypadek zablokowałem transfer internetowy w Plusie wiec pakiety to nie problem.

 #389622  autor: KamaZ
 24 lut 2010, 17:13
Czyli można powiedzieć, że masz problem z głowy :) U mnie ustawienie Play ręcznie to pozbawienie się prawie całkowicie zasięgu jak się wyjedzie gdzieś w okolice :wink: