DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy starych modeli Motoroli oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy starych modeli Motoroli oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #435241  autor: dexfox
 13 paź 2010, 16:47
Witam, posiadam motorole V9
Zgrałem sobie wszystkie kontakty do programu motorola phone tools v5
wczoraj telefon mi padl i potrzebuje te kontakty przeniesc jakos na inny telefon albo przynajmniej zebym mial je w notatniku to sobie je wydrukuje tylko nie wiem gdzie i jak ten program to zapisal ;]

Prosze o pomoc !

 #435628  autor: Brzytwa
 15 paź 2010, 19:29
To jest plik na Dysku C (system)
Documents and settings/Nazwa twojego komputera/ustawienia lokalne/dane aplikacji/ BVRP software/ Motorola phone tools/ contacts.mdb Taka jest ścieżka do tego pliku.

Ja radzę normalnie otworzyć Motorola Phone Tools v5 bez podłączania telefonu,
nastepnie masz menu boczne, to drugie z góry czyli Dane Osobowe, wybierz z niego zakładkę Kontakty i program otworzy kontakty zapisane w komputerze (w tym pliku który opisałam wyżej) , które wcześniej wysłałeś mu z V9.

Przywrócić kopii zapasowej się nie da, jeśli będzie to inny telefon niż motorolka, natomiast masz przynajmniej dostęp i możesz sobie te kontakty ręcznie wpisac do drugiego telefonu.

na przyszłość radzę, abyś zawsze kopiował wszystkie kontakty z pamięci telefonu na kartę SIM która w nim siedzi, jak telefon padnie, zawsze zostaną przynajmnie numery telefonów do ludzi, i do jakiegokolwiek telefonu jej nie wsadzisz, kontakty będziesz miał.

Mam nadzieję że trochę pomogłam, pozdrawiam.

 #435636  autor: PawełS
 15 paź 2010, 20:18
Nie ma to jak kobieca dłoń w kryzysowej sytuacji :wink:

 #442129  autor: Telefonero
 19 lis 2010, 21:11
tyle że sim ma zdaje się 160 kontaktów po 20 znaków. bez danych typu adres, e-mail i inne.

 #443842  autor: Brzytwa
 29 lis 2010, 12:21
Telefonero pisze:tyle że sim ma zdaje się 160 kontaktów po 20 znaków. bez danych typu adres, e-mail i inne.
Masz rację, ale tylko w połowie. Karta sim pomieści 500 wpisów, nie 160 :D To wystarczająco dużo żeby skopiować wszystkie kontakty (raczej, bo wątpię że ktoś więcej niż 500, ale to już inna sprawa) :lol:
Tu jest racja, że na karcie zapisywany jest tylko numer telefonu, bez adresów, maili etc. No ale chyba zainteresowanemu (jak i wszystkim innych) chodzi o przede wszystkim numery telefonu :D Żeby cokolwiek można było przenieść do innego aparatu.

 #443893  autor: Telefonero
 29 lis 2010, 22:54
Brzytwa pisze:Karta sim pomieści 500 wpisów, nie 160
sprawdziłem moją (stara, jeszcze Idea): 230 miejsc na wpisy.

a oto jak ja sobie praktycznie poradziłem z przenosinami z Motoroli K1/V9 na Samsunga B2710 Solid:
każden jeden wpis w książce adresowej, który chciałem przenieść, kopiowałem za pomocą bloetootha. i tak po kolei. tylko jednego nie udało mi się przenieść, to go przepisałem. Polecam ten sposób (mimo, że czasochłonny), bo po pierwsze: przenosi się CAŁY wpis - wszystkie dane plus zdjęcie; po drugie - można wybrać wpisy, które NAPRAWDĘ chce sie przenieść. usunąć stare, niepotrzebne już.