DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy starych modeli Motoroli oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy starych modeli Motoroli oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #344004  autor: anny6
 01 lip 2009, 08:47
Witam,
Mam problem.Od wczorajszego popołudnia nie wyłącza mi sie wyświetlacz. W ustawieniach telefonu nic nie zmieniałam, nie miał telefon kontaktu z wodą.Po prostu "od tak" sie porobiło:/ Przez to pada mi szybko bateria.Dodatkowo nie mam niestety gwarancji bo ściągałam simlocka :/ Ok miesiąca temu miałam wymienianą rolkę bo wariowały mi klawisze.Na szczęście ta usterka nie przeszkadza mi w użytkowaniu telefonu ale mimo wszystko wolałabym jakoś rozwiązać ten problem.Sama nie umiem sobie poradzić bo jestem kiepska w majsterkownaiu przy telefonach.Mam nadzieje ,że ktoś z Was wie jak mi pomóc.
Ostatnio zmieniony 01 lip 2009, 12:55 przez anny6, łącznie zmieniany 1 raz.

 #344005  autor: Darecky
 01 lip 2009, 09:02
Miałem to samo w Nokii 5310. Po 3 dniach samo się naprawiło.

Obrazek
McDonald's Kupony na Androida!!

 #344006  autor: anny6
 01 lip 2009, 09:05
Oby u mnie tez samo przeszło

 #344074  autor: Vieslav
 01 lip 2009, 16:03
W mojej v3xx miałem identyczny problem. Podejrzewam, że jest to jakaś wada "mechaniczna" (taśma itp.) bo w moim przypadku wymiana softa nie pomogła. Nie chcę straszyć, ale w moim telefonie jakiś czas temu płyta główna umarła :P .

 #344100  autor: anny6
 01 lip 2009, 17:50
Straszysz:( chyba mnie pokręci jak to bedzie coś poważnego.Znowu pakować w telefon kase:/ co mnie podkusiło zeby ściągać simlocka - jak to zrobilam to telefon zaczął nawalać - przypadek?

 #344188  autor: orson_dzi
 01 lip 2009, 23:27
anny6 pisze:przypadek?
Bardzo możliwe, że kara boska. To się zdarza czasem ;) .

Ale tak już na serio, to bardzo możliwe, że to taśma. Ale jeśli tak, to nie masz się czego obawiać, bo taśmy kosztują grosze. Gorzej z ich wymianą, bo serwisy zdzierają kasę z ludzi za wszystko, za co się da. Za wymianę dżojstika w N73 krzyczeli mi w przedziale 70-100zł. Powinnaś w razie czego wymienić to sama, wystarczy śrubokręt i delikatne ręce ;) .
Ale najpierw poczekaj, takie "usterki" lubią same się naprawiać czasami.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #344215  autor: anny6
 02 lip 2009, 10:45
Ja właśnie ostatnioi wymieniałam ale nie wiem czy taśme czy rolkę.Mam nadzieje ze ta usterka minie bo ładować telefon 2 razy dziennie to żaden interes.Poczekam jeszcze dzień dwa a potem sie będę martwila.W rozkręcanie telefonu wole sie nie bawic bo nie mam o tym zielonego pojęcia.

 #344245  autor: Vieslav
 02 lip 2009, 13:25
anny6 pisze:co mnie podkusiło zeby ściągać simlocka - jak to zrobilam to telefon zaczął nawalać - przypadek?
To właśnie może być powodem problemu, bo seria V ma to do siebie, że po zdjęciu simlocka zaczynają się dziać z telefonem różne rzeczy. Niektóre umierają tego samego dnia po zdjęciu. Ale: możesz spróbować oddać telefon na gwarancji, jeśli nie będą próbowali zmieniać softu to być może nie zauważą, że jest bez simlocka (kiedyś kilka osób oddawało uwalone złą zmianą softu V3 i kilka przeszło a kilka wróciło z komunikatem "ingerencja w oprogramowanie). A może da się tego simlocka założyć żeby oddać telefon?

 #344396  autor: orB
 03 lip 2009, 00:50
Mulder pisze:seria V ma to do siebie, że po zdjęciu simlocka zaczynają się dziać z telefonem różne rzeczy
Seria V ma już około 10 lat. Technicznie dużo z nich nie ma ze sobą nic wspólnego, a mimo to rzucasz się na takie stwierdzenia. Ogólnie to jeśli simlock był zdejmowany inwazyjnie(czyt. testpointem),a osoba to robiąca jest, co tu dużo gadać - fajtłapą, to tylko wtedy istnieje jakaś tam szansa uszkodzenia telefonu.

Co do problemu autorki - już chyba wszystko zostało powiedziane. Usterka raczej jest fizyczna, sama tego nie zrobi(chyba, że umie :-) ).

PS Mam V9 ze zdjętym simlockiem już prawie rok. Do tej pory bez usterek.

PS2
anny6 pisze:miałam wymienianą rolkę bo wariowały mi klawisze
Do tego w 99% przypadków V8 wystarczy najzwyklejszy w świecie master reset, czasami przeczyszczenie klawiatury, ale nic nie trzeba wymieniać.

 #344424  autor: Vieslav
 03 lip 2009, 10:40
Seria V ma już około 10 lat. Technicznie dużo z nich nie ma ze sobą nic wspólnego, a mimo to rzucasz się na takie stwierdzenia.
Opierałem się o wiedzę nt. V3xx, bo one najczęściej umierały po zdjęciu simlocka. Być może nowe są pod tym względem lepsze.

 #344427  autor: anny6
 03 lip 2009, 10:54
Jeszcze dziś poczekam może akurat samo sie naprawi choć wątpie.Jutro podejde do jakiegoś serwisu mam nadzieje ,że nie zedrą ze mnie zbyt wiele i ze to jakaś "pierdoła" która można naprawić od ręki