DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy starych modeli Motoroli oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy starych modeli Motoroli oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #292611  autor: mich
 14 paź 2008, 08:01
Pewnego razu gdy pisałem sms'a otrzymałem od kogoś wiadomość. Odczytałem, wróciłem do skrzynki roboczej gdy tamten się zapisał, dokończyłem i wysłałem... ale nie wysłał się. Spróbowałem 3 razy - nie udało się. Napisałem do kogo innego- udało się. Od tamtego czasu miałem w skrzynce nadawczej kilka sms'ow których nie mogłem odczytać, skasować, nawet przewinąć listy przechodząc "nad nimi". Skrzynce roboczej też odbija, czasami po wejściu do niej restartował się telefon, poprostu nagle ciemny ekran, biały ekran, od nowa odczytuje dane z katy pamięci, bez prośby o wpisanie pin. W takim razie skasowałem wszystkie sms'y w skrzynce nadawczej (udało się!). Kolejnego dnia wysłałem kilka sms'ów i znowu sytuacja sprzed miesiąca. ALe tym razem nie mogłem odczytać też odebranych sms'ów, nawet wejść do skrzynki odbiorczej. Gdy wysłałem kilka sms'ów do siebie, i otrzymałem od kogo innego w końcu zaczęło działać... i w tej chwili mam wciąż nie odczytane sms'y, których odczytać nie mogę. Pytanie, co z tym zrobić?
a) komórka się psuje - do niczego się nie nadaje
b) przywrócić do ustawień fabrycznych
c) próbować wgrać od nowa oprogramowanie
?

 #292615  autor: vinc
 14 paź 2008, 08:46
To jest na pewno wina oprogramowania. Wobec tego odpowiedź c

Obrazek

 #292773  autor: mich
 14 paź 2008, 22:16
Zgodnie z radą wgrałem ponownie softa. Dokładnie tego, który był wgrany poprzednio. Następnie próbuję wgrać j. polski , ale w RSD natychmiastowo występuje błąd (Failed flashing process. Failed flashing process. (0x7100);phone connected)
).
Próbowałem wgrać MotoSymbian80R, gdy próbuje wgrać przez RSD odrazu się zawiesza (RSD) . Przez Flash&Backup wgrywa i wgrywa i w czasie wgrywania error na kom.(critical error 84)
Co się dzieje?

 #292780  autor: vinc
 14 paź 2008, 22:36
Spróbuj zrobić tak jak jest napisane TU

Obrazek

 #292788  autor: mich
 14 paź 2008, 23:20
W RSD Lite v4.1, wybieram lang umieszczony w podanym przez Ciebie temacie, start
"Motorola RSD has stopped working"

W flash&backup nawet bez langpacka
*** Start operacji (2008-10-14 23:06:47) ***
Flash&Backup 3.0.7
Zapis danych: H:\Downloads\MotoSymbian_80R\MotoSymbian_80R\MotoSymbian 80R final.shx

Wypakowanie danych z Firmwaru...
Wgrywanie loadera...
Koniec.
Egzekucja JUMP...
Koniec.
Kasowanie pamięci... (Progress of this process is not shown)
Koniec.
Wysyłanie code group: CG1

na kom - critical error 84
I w tym momencie, gdy kom ma źle wgrany soft udało się wgrać langa .pl ale kom nie działa :)

flash&backup w przypadku firmware'u, który dało się wgrać przez RSD lite, również daje critical error 84.

Flash&Backup 3.0.7
Zapis danych: G:\Downloads\Kom\e770\kom\R252211_U_85.92.E3P_LP0039_unlocked_PsY_Edition\R252211_U_85.92.E3P_LP0039_DRM0101_VSTU_206_060C_JPFI_R252211GENERICHGME770_01_USE770VSAUFIR25221009_1FF_unlocked_PsY_Edition.shx

Wypakowanie danych z Firmwaru...
Wgrywanie loadera...
Koniec.
Egzekucja JUMP...
Koniec.
Kasowanie pamięci... (Progress of this process is not shown)
Koniec.
Wysyłanie code group: CG1
Błąd!
Wysyłanie code group: CG2
Błąd!
Wysyłanie code group: CG5
Błąd!
Wysyłanie code group: CG8
Błąd!
Wysyłanie code group: CG15
Błąd!
Wysyłanie code group: CG17
Błąd!
Wysyłanie code group: CG18
Błąd!

W tym momencie gdy tylko otworzy się lang'a w RSD albo motosymbian - zawiesza sie rsd.

Stary firmware jednak da się poprawnie wgrać w RSD.
I dopiero teraz udalo sie wgrac lang'a przez flash&backup o0, dziwne to...