DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy starych modeli Motoroli oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy starych modeli Motoroli oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #233348  autor: korzeń
 14 lis 2007, 16:00
Mieliście toto w rękach? Jak sie "czuje" w używaniu? Ja bawiłem się nią przez chwilę i pierwsze, co rzuciło mi się w oczy, to ciężar, waży zdumiewająco dużo w stosunku do wywieranego wrażenia lekkości. Ale to mi nie przeszkadza.

Z tego, co miałem czas zobaczyć, chodzi sprawniej niż v3, jest także dość prosta w obsłudze. Wyświetlacz czytelny, wygodne skróty na pulpicie, bardzo ładne i wyraźne ikonki baterii, zasięgu, EDGE, Java itp. Na bliższe oględziny nie miałem czasu, dlatego pytam o zdanie, może komuś zdarzyło się mieć z nią bliższy kontakt. Poważnie zastanawiam się nad zakupem. :)



PS videorecenzja z http://pl.youtube.com/watch?v=XzQ_Pmw32tc

 #233369  autor: user_delete10
 14 lis 2007, 17:43
Trzymałem ją przez chwile w ręce w Media Markt, myślałem, że lżejsza ale to dla mnie żadna wada, jest bardzo duża, ale to też mi nie przeszkadza, ten ultrapłaski kształt, Linux w środku,ekran dotykowy, to się liczy według mnie, Motorola the best:)

 #233400  autor: Kaczy
 14 lis 2007, 19:43
Też miałem ten telefon w ręce. :) Jest spory, ale dobrze leży. Wyświetlacz duży i wykonany w ciekawej technologii próżniowej. Obawiam się tylko, czy nie jest zbyt delikatny.
Menu, jak na mój gust takie jak w innych Motkach, czyli dziwne. Chociaż podobno zbudowano je od nowa i jest lepsze. Jakoś tego nie zauważyłem.

...::: Made for loneliness :::...

 #233607  autor: korzeń
 15 lis 2007, 20:43
Kaczy, na czym polega technologia próżniowa produkcji LCD? Zakładam, że są dzięki temu lepsze, lepszy obraz, tak? Opowiedz więcej plizzz

Co do menu, jest trochę specyficzne, ale za to dzięki oparciu o Linuxa szybko chodzi. Teraz każdy telefon ma swoje własne menu, trzeba przywyknąć do nieznajomo wyglądających plansz. Skończyły się czasy powtarzalnego softu identycznego dla wszystkich modeli. :D

 #233627  autor: yagi
 15 lis 2007, 22:41
Bawilem sie nia chwile i nie podeszla mi... Az sie boje pomyslec ile bedzie trzymala bateria przy takim ogromnym wyswietlaczu zewnetrznym - na moje oko jest taki sam jak wewnetrzny.

Menu tez mnie nie zachwycilo choc przynajmniej ikonki sa ladniejsze :mrgreen:

Obrazek

:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010)

 #233666  autor: Kaczy
 16 lis 2007, 11:01
korzeń pisze:Kaczy, na czym polega technologia próżniowa produkcji LCD? Zakładam, że są dzięki temu lepsze, lepszy obraz, tak? Opowiedz więcej plizzz
Chodzi o to, że pod wyświetlacz nie dostanie się ani odrobinka kurzu, bo jest on szczelnie zamknięty. Podobno to winduje cenę tego telefonu.

...::: Made for loneliness :::...

 #233746  autor: korzeń
 16 lis 2007, 17:07
Aha, to o to chodzi, dzięki. Zabezpieczeń nigdy dość (serio mówię)

yagi, masz rację, wyświetlacz zewnętrzny jest tak samo duży jak wewnętrzny. Mnie to się akurat podoba, bo dużo słucham muzyki, która w V8 obsługiwana jest panelem dotykowaym na zewnętrznymm wyświetlaczu właśnie, więc ważny dla mnie jest jego rozmiar. No i siłą rzezy przywykłem do częstego ładowania telefonu. :)

 #233862  autor: enzo
 17 lis 2007, 01:08
czyli ile Ci trzyma bateria i przy jakim uzytkowniu??

 #234186  autor: user_delete10
 18 lis 2007, 18:25
Jak już jesteśmy przy V8 to może coś o V9,bo cięzko powiedzieć, który to który.Interesują mnie takie rzeczy: kiedy "dojdzie"do Polski?, bo nie spotkalem się z nim nigdzie.W Stanach już go sprzedają i to w kilku wersjach. czy jest zrobiony z tego smaego co V8,stal nierdzewna, utwardzana szybka przednia i chromowane zawiasy?Napewno jest troche lepszy jesli chodzi o wyposażenie.Wiem ,że działą na MotoSynergy to wlaściwie system operacyjny taki jak Symbian czy Linux?

 #234241  autor: enzo
 18 lis 2007, 21:44
v9 jest juz na allegro i dziala na starym systemie motoroli... co wykonania jest identyczne z v8 a obudowa jest minimalnie grubsza

 #260065  autor: jolka13
 04 kwie 2008, 19:15
Podoba mi się da Motka!(dobra cena teraz w Erze) Jak sprawuje się aparat w porównaniu z Nokią 6500 classic? Czy sms można odbierać z ekranu zewnętrznego? Raporty doręczeń tak samo jak V3?

jolka

 #262273  autor: Kempa
 16 kwie 2008, 23:21
Ja również chciałbym sie dowiedzieć coś o tych motorolach ( mam na myśli i V8 i V9). Czy warto zamienić V9 na V8? Jak sprawuje sie linux? Jak z menu w V9 (jest źle?). Chodzi mi o ogólne wrażenia z użytkowania. Zwłaszcza, że cena V9 w play jest teraz bardzo atrakcyjna. Z góry dzięki za odpowiedzi.

 #262424  autor: mariusz9a
 18 kwie 2008, 13:12
Kempa, test V9 możesz przeczytać np tu, na forum;)

 #262460  autor: ;Domelo
 18 kwie 2008, 16:58
yagi pisze:na moje oko jest taki sam jak wewnetrzny.
Zgadza się obydwa wyświetlacze są identycznej wielkości i z identycznymi parametrami :)
Telefon extra (V8) z V9 nie miałem styczności ale V8 to na prawde fajny telefon . Menu trochę dziwne (motorola) cudowny wygląd i wykonanie . Świetne wyświetlacze . Dobry głośnik od muzyki . Ogółem fajny telefon . Jedyny minus pamięć wbudowana 512 MB i brak możliwości jej rozszerzenia :x

c210-->k700-->w610-->w810i-->w715-->w810i-->C905-->Neo V-->Xperia P


Nokia - zakała telefonów :smt005

 #262476  autor: orB
 18 kwie 2008, 18:17
Jaki minus? Jak komuś 512MB mało to kupuje sobie wersję 2GB. Choć to linux, to menu ułożone jest dość podobnie jak ma to miejsce we wszystkich Motorolach, tyle, że jest dużo bardziej rozbudowane.

To z pewnością nie jest telefon dla dzieci latających z SE, chwalącymi się który ma więcej megapikseli, więcej pamięci, lepiej gra na głośniku itd. V8 kupuje się dla wyglądu

 #262491  autor: Kempa
 18 kwie 2008, 19:52
To z pewnością nie jest telefon dla dzieci latających z SE, chwalącymi się który ma więcej megapikseli, więcej pamięci, lepiej gra na głośniku itd. V8 kupuje się dla wyglądu
Popatrz komu to napisałeś? :-D

Mało popularne telefony jak do tej pory. Szkoda, bo ciężko znaleźć jakieś opinie.

 #262577  autor: fortel
 19 kwie 2008, 13:07
A na Matraxie patrzyles?Ja dodam ze swej strony,ze warto od czasu do czasu kupic TWOJA kOMORKE lub inne czasopismo i przeczytac co sadza fachowcy.Zazwyczaj podaja + i - danego telefonu.Pozdrawiam! :)

 #262583  autor: Kempa
 19 kwie 2008, 13:25
Zdecydowałem sie dziś na V9, więc opinie mi już nie potrzebne. Teraz muszę się dowiedzieć coś o flashowaniu tych motywów itp. Moja pierwsza motorola, więc jeszcze nie mogę wszystkiego znaleźć, ale myślałem, że będzie gorzej.

 #262592  autor: kowcio
 19 kwie 2008, 14:07
orB pisze:linux
no właśnie. linux. jak się on sprawuje? telefon nie tnie się tak jak te słynne stare już Nokie z symbianami?

 #262641  autor: BarthezzLodz
 19 kwie 2008, 18:28
W V9 nie ma Linuxa, więc Kempa Ci nie powie.

Uśmiechnij się! ;)

Nokia 3310 -> Sony Ericsson T630 -> LG KU800 Chocolate -> Nokia N76 - > Samsung S8500 Wave -> LG L9 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S6 EDGE 64GB