DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP
Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP

Moderator: Moderatorzy

 #889926  autor: kr3cik
 03 paź 2016, 14:26
Czołem!

Próbowałem już dogadać się z Orangem w tej sprawie bezskutecznie, więc teraz zwracam się o pomoc do Was.

Sytuacja jest taka, że z telefonu stacjonarnego w Orange korzysta starsza osoba której nie potrafimy oduczyć wciskania jedynki kiedy poprosi o to automatyczna sekretarka w celu zaakceptowania rozmowy na Jej koszt, a potem przychodzą rachunki po 150 zł...

W Pomarańczy twierdzą, że nie da się tego zablokować tak, jak ma to miejsce w przypadku usługi komórkowej dlatego pomyślałem o jakimś aparacie z możliwością blokowania określonych numerów lub nawet o tak drastycznym rozwiązaniu jak telefon bez cyfr, z zaprogramowanymi na stałe konkretnymi numerami - wtedy nie dało by się zaakceptować rozmowy na koszt odbiorcy. Warunek jest jeden, to nie może być urządzenie bezprzewodowe o którego ładowaniu trzeba pamiętać, musi być na stałe podłączone do sieci.

Czy macie jakieś pomysły lub znacie modele aparatów telefonicznych, które znalazły by zastosowanie w takiej sytuacji?

Nokia 3330 -> SE k750i -> SE c902 + T303 -> Samsung INNOV8 -> Nokia 6303 classic -> BlackBerry 9780 -> Sony Xperia Mini Pro -> BlackBerry Q10 -> iPhone SE + Samsung S5510
 #892053  autor: jedrek
 18 paź 2016, 20:41
Dogadanie z orange jest wtedy jak już zrezygnujesz definitywnie z ich usług... beton nie do skruszenia, szkoda zdrowia na przepychanie się z dziadowskim operatorem jakim jest orange ze swoją pożal się telefonią stacjonarną. Dla orange mało co jest wykonalne, wieczna betonowa ściana zrealizować życzenia klienta. Poszukać modelu z wyświetlaczem LCD, potem klepiesz do pamięci wszelkie numery, z których babcia, dziadek korzystają, cyferkę 1 wyłączasz przez podłożenie np. paska papieru pod klawisz, aby uniemożliwić kontakt elektryczny (zamykanie obwodu ścieżek odpowiedzialnych za "1") i niemożliwość zatwierdzenia tej cyferki mimo prób naciskania klawisza. Wybieranie z pamięci strzałka-góra-dół (jest dedykowany przycisk) po najechaniu znacznikiem na wybrany numer i pozostawieniu wyboru, po kilku sekundach zwłoki zaczyna się samoczynne wybieranie zaznaczonego numeru z pamięci, bez potrzeby używania numerycznej klawiatury - tak mają właśnie niektóre modele panasonica.