DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP
Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP

Moderator: Moderatorzy

 #825684  autor: user_delete34
 28 wrz 2015, 18:13
Dziadek ma umowę z Netią na stary plan pod nazwą chyba "Lepszy telefon do wygadania" przedłużany od dawna. Linia TP. Umowa wkrótce się kończy, dziś dostał pierwszy telefon od marketera.

Chcę teraz przenieść jego umowę na siebie (jeśli słowo cesja właśnie to oznacza - chcę cesji na siebie) z zachowaniem numeru, miejsca świadczenia usługi i warunków umowy - tzn. aby termin końca umowy pozostał niezmieniony. NIE mieszkam z dziadkiem. Czy to jest możliwe? Jeśli tak, czy wystarczy do tego jakiś pojedynczy formularz, czy będzie z tym więcej zachodu?

Jeżeli powyższe uda się załatwić, chcę przedłużyć umowę. Na stronie widzę opcję abonamentu za 30 zł ze 100ma minutami. Jeżeli dziadek (a potem - ja, po przeniesieniu umowy na siebie; poza tym nigdy nie byłem i nie jestem abonentem czegokolwiek) ma dłuższy staż w sieci jest szansa na uzyskanie tańszej oferty? Nie mogę zalogować się do internetowego biura obsługi.
 #825784  autor: kamil1221
 29 wrz 2015, 12:08
W celu zmiany Abonenta Dziadek może skontaktować się z infolinią 227111111 by wysłali dokumenty do Cb, które wypełnisz i odeślesz do centrali.

Cesja to koszt 40zł do następnej FV.

Oferta za 30zł mies. z pakietem 100 minut obowiązuje wyłącznie na łączach własnych Netii. Wspomniałeś że jest usługa świadczona na łączu Orange. W tym przypadku nie ma takiej oferty. Na tym łączu możesz wybrać taryfę "Do Wszystkich 200" WLR w cenie 49,90zł/mies. przy umowie na 24 mies. Ewentualnie "Lepszy Telefon 30" za 34,90zł/mies.
 #825794  autor: user_delete34
 29 wrz 2015, 13:19
Dziękuję za odpowiedzi.
szamot1616 pisze: co do planów nie sadze aby zaproponowali coś lepszego możne 2 do 3 m-cy upust, gratis.
Ze względu na cesję czy ogólnie nie proponują nic wiele lepszego?
kamil1221 pisze:Ewentualnie "Lepszy Telefon 30" za 34,90zł/mies.
Czy to już jest najtańsza opcja? Tamtą taryfę zaproponowałem tylko ze względu na koszt. Tylko koszt się liczy, może nie być minut, ale musi być możliwość odbierania i nawiązania połączenia i tylko na tej linii, przewodowo.

To może zrobić inaczej, najpierw przedłużyć umowę (liczę na lepsze warunki) jeszcze na dziadka i tuż po tym zmienić abonenta na mnie, czy są jakieś przeciwwskazania?

W ogóle przejdzie to, że ja mieszkam w Y, dziadek w X oraz nie mam i nie będę miał zameldowania ani innych rachunków NA SIEBIE z X? Cała ta usługa ma być świadczona jak dotychczas, po prostu zmieniłbym taryfę i imię (PESEL, itd.) przy umowie.
 #825817  autor: kamil1221
 29 wrz 2015, 14:51
LT 30 to najniższa taryfa dostępna na łączu Orange WLR

Raczej nie licz na bonusy na tym łączu. Utrzymanie łącza Orange to koszt 30zł/mies. więc za 4,90zł otrzymujesz 30 minut na stacjonarne w PL.
 #834308  autor: user_delete34
 10 lis 2015, 16:04
Podbijam:
A czy jest możliwe, żeby rozwiązać umowę i zawiązać ją od nowa, NA MNIE, Z OBECNYM NUMEREM, W TYM SAMYM LOKALU (gdzie nie jestem zameldowany itp)? Przypomnę - linia Orange, oferta Netii.

Czy kontakt mailowy ([email protected]) bądź telefoniczny z Netią z takim pytaniem ma sens, czy raczej zbyt losowe osoby tam pracują i do nich to tylko po wypisanie umowy się dobijać? ;)
 #834310  autor: kamil1221
 10 lis 2015, 16:35
Jak rozwiążesz umowę to stracisz numer i aktywną linie.
Musisz dokonać cesji abonenta (oferta i czas umowy bez zmian). Udaj się do salonu Netii z aktualnym abonentem lub abonent niech zadzwoni na 22 711 11 11 w celu uzgodnienia cesji.
 #834317  autor: kamil1221
 10 lis 2015, 17:48
Możesz zrobić to nawet podczas trwania obecnej umowy. Jednak nie licz na to, że telefony z przeróżnymi ofertami się skończą. Netia zablokuje wyłącznie telemarketing dla siebie i firm współpracujących z nią.
Innym podmiotom które posiadają w bazie już twój numer, będziesz musiał sam osobiście odwołać zgodę.