DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP
Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP

Moderator: Moderatorzy

 #807431  autor: bolek2004
 20 cze 2015, 00:11
Mam taką trochę skomplikowaną sytuację. Miałem kiedyś stacjonarny w TP, ale w końcu zrezygnowałem. Minęło już ze 4 lata. Teraz na jakiś czas przydałby mi się ten stacjonarny, numer nadal pamiętam, jak dzwoniłem na niego to lektor mówi że nie ma takiego numeru.
Pewnie nie byłoby problemu pójść do TP i dało by radę żeby podłączyli ten sam numer, ale nie chcę się znowu z nimi wiązać bo umowa pewnie na rok, albo na 2 lata, a tyle mi nie potrzeba.
Skoro numer należy do tp to nie ma takiej możliwości żeby u któregoś z dostawców voip wybrać sobie identyczny numer?
Pewnie nie ma bo ten numer należy do puli tp i tylko tp może go ponownie przyłączyć. Mam rację czy jest jakiś na to sposób?
 #807523  autor: romlip
 20 cze 2015, 22:00
Numer należy do Orange, tylko nie wiem czy dostaniesz ten sam jak wznowisz u nich telefon. Pewnie mógłbyś wziąć umowę na czas nieokreślony, a później przenieść numer do voipa, tylko jak dla mnie to sporo zachodu, bo przecież chodzi o numer, którego po 4 latch już nikt oprócz Ciebie nie pamięta.
 #877147  autor: HappyBoy
 14 lip 2016, 13:53
Niestety jak u większości operatorów (nie VoIP) numeru odzyskać się nie da :(
Musiałbyś mieć dużo szczęścia by trafić na ten sam numer.
Bo z tego co mi wiadomo to numery są przydzielane z automatu.. :)
 #878320  autor: rafalgazeta
 22 lip 2016, 08:23
jak zakładałem konto w net4call.pl to mogłem sobie wybrać numer z dostępnej listy więc nie było całkiem losowo i jeszcze przy całej konfiguracji pomógł facet pracujący na czacie
 #878340  autor: HappyBoy
 22 lip 2016, 11:48
rafalgazeta pisze:jak zakładałem konto w net4call.pl to mogłem sobie wybrać numer z dostępnej listy więc nie było całkiem losowo i jeszcze przy całej konfiguracji pomógł facet pracujący na czacie
U większości operatorów VoIP numer można sobie samemu wybrać z pewnej puli numeracyjnej :)
W Orange (TP) numery stacjonarne są przydzielane według dostępności i lokalizacji użytkownika (przynajmniej w mojej okolicy)...
Numer u operatora VoIP wraca do puli numerów w ciągu nawet kilku minut (o ile nie natychmiast po usunięciu)...
Przykład... Happycall usunięty numer wraca do puli w ciągu ~24h..
Co w przypadku Orange (TP) wynosi ok 5 lat...