DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP
Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP

Moderator: Moderatorzy

 #797791  autor: matteo
 22 kwie 2015, 13:06
Witam,

Szukam operatora VoIP który spełni następujące wymagania:


- można wykupić numer stacjonarny w SN 12, najlepiej jakby nr był darmowy
- ma aplikację na iOS
- połączenia na komórki do Chin w cenie nie wyższej niż 10 gr / min.


Dobrze by było, gdyby miał:

- numer wdzwaniany Dial-In


Coś oprócz PLFONa? Jakieś sugestie?

Dzięki.
 #797811  autor: matteo
 22 kwie 2015, 14:40
Betamaxy faktycznie ciekawe, tylko szkoda, że nie można mieć swojego nr. Za to jest darmowy tydzień dzwonienia i nieograniczona ważność środków (Jumblo). Ciekawe... Ktoś coś jeszcze?
 #797828  autor: kowal2200
 22 kwie 2015, 15:46
W Jumblo masz 90 darmowych dni za najniższe doładowanie, reszta do wykorzystania na inne połączenia. Możesz jeszcze spróbować nowego operatora Vecton Mobile, połączenie normalnie kosztuje 5 groszy/minuta, jakość bdb, sam dzwoniłem i sprawdzałem.
 #797833  autor: Hakka23
 22 kwie 2015, 15:54
Polecam http://actio.pl, niedawno zakładałem dla swojej firmy.

- można wykupić numer stacjonarny w SN 12, najlepiej jakby nr był darmowy
w Polsce nikt nie oferuje już darmowych numerów DID [do niedawna właśnie actio było ostatnią takąfirmą] oczywiście jest dostępna numeracja krakowską [12] - Klient Indywidyualny 1,50pln/m-c zaś firma 5pln/m-c przy większej ilości numerów można negocjować.

- ma aplikację na iOS
z tego co się orientuję actio jako jedni z nielicznych oferuje apke na ios i wsparcie kilku ogólnodostępnych:
http://actio.pl/pomoc/softphone/

- połączenia na komórki do Chin w cenie nie wyższej niż 10 gr / min.
standardowo 9gr/min [naliczanie sekundowe]
 #797867  autor: kowal2200
 22 kwie 2015, 17:48
Doczytałem, że Halonet też wspiera iOS więc masz komplet do szczęścia, pamiętaj jednak że korzystanie w smartfonie z odbierania połączeń w VoIP bardzo drenuje baterię. Tu masz numer za 1 zł na rok, Chiny za 8 groszy więc oferta nie musi się reklamować agresywną nagonką na forum jak we wpisie powyżej.
 #797949  autor: Gregrin
 23 kwie 2015, 00:51
matteo pisze:Betamaxy faktycznie ciekawe, tylko szkoda, że nie można mieć swojego nr. Za to jest darmowy tydzień dzwonienia i nieograniczona ważność środków (Jumblo). Ciekawe... Ktoś coś jeszcze?
Zawsze możesz do dzwonienia używać jednego a do odbierania drugiego.
Ja do dzwonienia używam w sumie betamaxa sipdiscount.com (widzę ze chiny tam masz zł 0.049 i stacjonarne zł 0.034). Tu numeru nie wykupisz ale możesz się identyfikować jakimkolwiek innym numerem może to być np wykupiony u operatorów poniżej (trzeba go oczywiście autoryzować). Wartość środków tez jest bezterminowa.

Co do posiadania własnego numeru to najlepiej halonet (1zl na rok) abo happycall gdzie numer jest ważny rok po doładowaniu min 5zl bez dodatkowych opłat (te 5zl zostaje na koncie). Oba tez maja chyba numer wydzwaniany i raczej bardzo podobne stawki (happycall bardziej rozbite i minimalnie niższe).

Aplikacje sa uniwersalne i działają raczej z każdym operatorem. Ja korzystam na androidzie z CsipSimple. Co do iOS to ktoś inny będzie musiał podpowiedzieć :wink:

dziadek186 pisze:VoIP-ów unikam, ale jeżeli chodzi o Chiny to obecnie bezkonkurencyjna jest Lyca - 6gr/min.
A w pakiecie to już jest prawie za darmo http://www.lycamobile.pl/po/bundle?id=6

PS: Cudze chwalicie swojego nie znacie :P https://www.klucz.net/ Chiny 5gr.
matteo pisze:Betamaxy faktycznie ciekawe, tylko szkoda, że nie można mieć swojego nr. Za to jest darmowy tydzień dzwonienia i nieograniczona ważność środków (Jumblo). Ciekawe... Ktoś coś jeszcze?
Najlepsze widzę dla ciebie będzie https://www.rynga.com/customerservice/article/634 gdzie za ok 10€ (ok 50zl) będziesz miał 4 miesiące no limitu do chin (w jumblo miałbyś 3 miesiące) środki tez powinny być ważne bezterminowo i tez można się identyfikować innym numerem (nie zawsze działa, czasami wyskakuje niezidentyfikowany).
 #797962  autor: user_delete27
 23 kwie 2015, 08:44
Gregrin pisze:PS: Cudze chwalicie swojego nie znacie https://www.klucz.net/ Chiny 5gr.
Lyca w pakiecie poniżej 3gr/min. Ja z ich cen jestem całkowicie zadowolony, ale każdy wybiera to co dla niego najlepsze.
 #797963  autor: kowal2200
 23 kwie 2015, 08:49
Świetnie to opisał kolega Gregrin, sam mam identyczne rozwiązanie.
Możesz jeszcze zapytać u swojego operatora komórkowego o numer stacjonarny, odbierasz rozmowy na swoim telefonie bez żadnych kombinacji a tym samym numerem stacjonarnym możesz się prezentować w Betamaxach, chociaż na polskie kom różnie to działa.
Jeśli będziesz korzystał z telefonu stacjonarnie to większość telefonów umożliwia korzystanie z kilku operatorów SIP równocześnie więc nie odczujesz posiadania takiej hybrydy.
 #797980  autor: Gregrin
 23 kwie 2015, 10:28
kowal2200 pisze:Świetnie to opisał kolega Gregrin, sam mam identyczne rozwiązanie.
Bo takie info dostałem kiedyś od Ciebie :D
kowal2200 pisze: Jeśli będziesz korzystał z telefonu stacjonarnie to większość telefonów umożliwia korzystanie z kilku operatorów SIP równocześnie więc nie odczujesz posiadania takiej hybrydy.
Nie wiem o co chodzi przez korzystanie stacjonarnie ale rozwiązania sprzętowe czyli bramki voip montowane w domu i podłączane do neta albo aplikacje na rożne systemy/telefony pozwalają na używanie wielu kont i swobodne wybieranie z którego aktualnie chcemy dzwonić. Ale, jak już ktoś napisał, stała gotowość do odbierania połączeń po voip na komórce bardzo szybko wyczerpuje baterie.
 #797984  autor: matteo
 23 kwie 2015, 10:50
Witajcie,

Co do baterii, to nie ma problemu.

Co do Ryngi, chyba najlepsza opcja, bo najdłuższy okres darmowy (120 dni). W ogóle Rynga i Jumblo mają bliźniacze strony... ok, sprawdziłem, to ta sama firma :)

Numer stacjonarny (prawie darmowy - 1 zł / rok) w HaloNet to faktycznie duża korzyść, bo jest on konieczny.

No i robi się problem. Rynga czy HaloNet... Chyba jednak HaloNet bo nr stacjonarny to wymóg konieczny.
 #797986  autor: Gregrin
 23 kwie 2015, 11:07
Ale jaki problem żeby korzystać z paru operatorów ??

Ja nawet nie wiem nad czym ty się zastanawiasz. Założenie konta u polskich operatorów voip to raptem chwila bez żadnych zobowiązań i formalności. Jeśli będziesz zakładał w halonecie to pozwolę sobie dać link http://www.halonet.pl/dzdp.php?p=gregor1 Rejestrując się z tego linka dostane jakieś darmowe minuty za polecenie. Bedzie mi milo jesli skorzystasz, Ciebie to nic nie kosztuje a ja będę miał parę minut więcej. Dodatkowo przy rejestracji możesz tez dostać 5minut na test jeśli zaznaczysz zgodę na otrzymywanie ofert od halonetu (później to chyba można wyłączyć).

PS: Prawie wszystkie betamaxy maja bliźniacze strony bo to wszystko klony :)
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2015, 11:24 przez Gregrin, łącznie zmieniany 4 razy.
 #797987  autor: kowal2200
 23 kwie 2015, 11:12
matteo pisze:
No i robi się problem. Rynga czy HaloNet... Chyba jednak HaloNet bo nr stacjonarny to wymóg konieczny.
Używaj obu równocześnie na jednym urządzeniu, tak można ;-)
 #797990  autor: kowal2200
 23 kwie 2015, 11:24
Gregrin pisze:
kowal2200 pisze:Świetnie to opisał kolega Gregrin, sam mam identyczne rozwiązanie.
Bo takie info dostałem kiedyś od Ciebie :D
kowal2200 pisze:
Faktycznie teraz już kojarzę, ciesze się że jesteś zadowolony.

Jeśli będziesz korzystał z telefonu stacjonarnie to większość telefonów umożliwia korzystanie z kilku operatorów SIP równocześnie więc nie odczujesz posiadania takiej hybrydy.
Nie wiem o co chodzi przez korzystanie stacjonarnie ale rozwiązania sprzętowe czyli bramki voip montowane w domu i podłączane do neta albo aplikacje na rożne systemy/telefony pozwalają na używanie wielu kont i swobodne wybieranie z którego aktualnie chcemy dzwonić. Ale, jak już ktoś napisał, stała gotowość do odbierania połączeń po voip na komórce bardzo szybko wyczerpuje baterie.
Miałem na myśli telefon stacjonarny IP podłączony do zasilacza i gniazda internetowego, np. w biurze.
 #801128  autor: Gotrek
 11 maja 2015, 12:24
Appka actio dla Androida i iOS nie utrzymuje standardowego połączenia z netem, ale gdy ktoś dzwoni na nasz numer, serwer wysyła do niej PUSH aby się aktywowała - dzięki tak9emu rozwiązaniu nie drenuje baterii jak inne softphone na smartphone.
 #896188  autor: SMILE1988
 18 lis 2016, 16:07
matteo pisze:Witam,

Szukam operatora VoIP który spełni następujące wymagania:


- można wykupić numer stacjonarny w SN 12, najlepiej jakby nr był darmowy
- ma aplikację na iOS
- połączenia na komórki do Chin w cenie nie wyższej niż 10 gr / min.


Dobrze by było, gdyby miał:

- numer wdzwaniany Dial-In


Coś oprócz PLFONa? Jakieś sugestie?

Dzięki.
a może chciałbyś dzwonić za darmo do Chin?
https://zadarma.com/pl/tariffs/calls/china/
Pozostawe warunki racej też powinne byś spęłnione.