DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP
Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP
 #790854  autor: Dziedzic Pruski
 16 mar 2015, 08:55
zolvio pisze:Dziedzicu - jak korzystasz z happycall?
Pytam, bo na stronie proponują oprócz bramki VOIP także: aplikacji X-Lite, Happyphone (aplikacja
Mam telefony sprzętowe: Grandstream BT100, Siemens Gigaset A510IP.
Soft Zoiper na iPhone i iPadzie - wystarczająco dobrze działa na 3G np w Chorwacji. Testowałem też wbudowany soft w Nokii E66 i działał, ale sama Nokia jest upierdliwa.
W domu/biurze polecam sprzętowy telefon, bo to tradycyjne i ergonomiczne rozwiązanie.
Aplikacji jest tak wiele że trudno wybrać. Wypróbuj jakąś i już.

Używam: virginmobile.pl, klucz.net, nju.pl, happycall.pl, aero2.pl, RBM, alditalk.de, vipnet.hr, du.ae
Dawniej: Centertel, Era, Plus, Heyah, T-Mobile, Play
iPhone 6+128GB, iPhone 4, Nokia 6310 i 6230, HTC TD, iPad Air cellular
 #794662  autor: misiek303
 07 kwie 2015, 16:18
Jak abo. stacjonarny to tylko na VoIP. W tradycyjnej telefonii raczej nie uzyskasz dobrej ceny. A VoIP pod względem jakości usługi praktycznie nie różni się niczym od tego co zaoferują Ci "starzy operatorzy". Jest za to dużo tańsze. Np w fcn -> https://fcn.pl/abonament/cennik/ masz abo za 20,79 zł przy umowie na 2 lata. Kwota brutto. Masz w ramach tego 300 min na stacjonarne wymienne na 100 na komórki. Na komórki wychodzi więc taniej niż z komórki na komórki.
 #794946  autor: Gotrek
 09 kwie 2015, 10:20
Unikałbym stwierdzenia, że voip to to samo co stacjonarne - aparaty analogowe będą działały przy braku prądu, voip który używa internetu [zatem modem, router, bramka/telefon] już nie.
Z drugiej strony standardowa jakość dźwięku w technologii stacjonarnej nijak ma się do HD voice w telefonach voip - 65 lat różnicy technologicznej to też różnica.
Oczywiście ceny też się różnią - zmieniłem 80pln/m-c na actio.pl gdzie płacę 1,50pln
 #821866  autor: paker
 07 wrz 2015, 12:41
Generalnie są dwie możliwości.
1. centrala stacjonarna - zamontowana w miejscu w których znajduje się linia telefoniczna.
2. centrala wirtualna - działająca w chmurze - może działać wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do internetu.
Jedno i drugie rozwązanie ma swoje wady i zalety. Na http://www.datera.pl/produkty/ masz opisaną specyfikację obu opcji.

Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
 #868010  autor: aster
 26 maja 2016, 20:54
Jaki jest najtańszy abonament telefoniczny w Netii? Mam kilka numerów, które chcę utrzymać (bez zmiany operatora), natomiast rzadko z nich korzystam. Stąd chciałbym wszystkie ustawić w najtańszej taryfie...
 #868050  autor: aster
 27 maja 2016, 10:11
Dzięki, a zostawiając tak jak jest (Netia, zwykły telefon) to jaka taryfa u nich jest absolutnie najtańsza?
 #868176  autor: pakierhakierxd
 28 maja 2016, 16:26
W Netii przynajmniej na bsa najtaniej jest ok. 30zł mc -30 minut do wszystkich ,mam to ;)
oprócz voip najtańszy byłby telefon w Play 1zł/11zł -1zł jeśli masz abo w Play.

Pozdrawiam :)
 #869339  autor: jedrek
 04 cze 2016, 16:56
Czy kiedyś skończą się w stacjonarnym POTS te głupkowate wyśrubowane abonamenty z ceną z kosmosu? Czemu po miedzi nie można dawać usługi za 20zł no limit jak w komórkach. Która to ustawa blokuje i nakłada tą głupkowatą opłatę za utrzymanie krzeseł?
 #870364  autor: olekst
 07 cze 2016, 21:08
Jaki najtańszy abonament na telefon stacjonarny można mieć w Orange? Chodzi o to żeby telefon służył tylko do odbierania, nie potrzeba żadnych minut. Czy można to zmienić bez podpisywania umowy na jakiś konkretny okres?
Jest to sam telefon bez Internetu.
 #870402  autor: olekst
 08 cze 2016, 00:53
Telefon jest u starszej osoby która nie ma łącza internetowego także VoIP odpada, ale sam pomysł bardzo dobry.
Na czym polega abonament socjalny? Googlam ale widzę informacje, że została wyłączona taka opcja jeszcze w TP.
 #870410  autor: amigo007
 08 cze 2016, 03:43
Ja mam w Netii, na częściowo uwolnionych łączach llu standardowy telefon za 10zł (30 minut) + internet 10 mbit za 45,90zł + dopłacam jeszcze za identyfikację numeru coś koło 3,70zł. Zamykam się więc w 60zł. I jest to chyba bezkonkurencyjna oferta na telefon i internet. Tylko jeśli zrezygnuję z internetu, to sam telefon podskoczył by do jakichś 35zł. Ale nie mam zamiaru rezygnować z internetu. Dla mnie super oferta :-)
 #870642  autor: ja.michal
 08 cze 2016, 22:56
Plan socjalny to chyba jest wycofany ze sprzedaży od 2008 r.

Jest jeszcze inna opcja. Telefon stacjonarny u operatora komórkowego.

W Play najniższy plan to:
"FORMUŁA Play Stacjonarna"
http://play.pl/promocja/formula-stacjonarna/
Abonament bez telefonu 1 zł dla Abonentów, 9,99 zł dla nowych Klientów.
Minuty do Play i na Play stacjonarne Nielimitowane
Minuty na telefony stacjonarne 0,29 zł
Minuty na telefony komórkowe 0,29 zł
Abonament z telefonem + 10 zł

W Plusie najniższy plan to:
„Komórka Stacjonarna w Plusie"
http://www.plus.pl/telefon_stacjonarny
Oferta bez telefonu 14,99 zł
Abonament 14,99 zł
Rozmowy na numery stacjonarne: 30 minut
Rozmowy w sieci Plus: bez limitu
Rozmowy do innych sieci komórkowych: 0,29 zł/min
Oferta z telefonem 24,99 (pozostałe parametry takie jak powyżej).

W Orange:
Nowa Orange Strefa
http://www.orange.pl/kid,4002354425,id, ... ticle.html
Abonament 24 zł
Abonament za pierwszy miesiąc 1 zł
Opłata aktywacyjna 30 zł
Liczba minut w abonamencie na połączenia do krajowych sieci stacjonarnych i Orange 100
Stawka za minutę połączenia do krajowych sieci stacjonarnych 0,12 zł / min
Stawka za minutę połączenia do sieci Orange, Plus, T-Mobile, Polsat Cyfrowy, Centernet i Mobyland 0,35 zł / min
Stawka za minutę połaczenia do sieci Play 0,45 zł / min
 #870800  autor: regad34
 09 cze 2016, 17:58
Tak jak ktoś wcześniej wspomniał, warto rozważyć opcją telefonu "stacjonarnego" z numerem z sieci komórkowej, na pewno wyjdzie to taniej niż normalny telefon stacjonarny. Play ma różne tanie oferty i jak dobrze znajdziesz to są też oferty z kontem waznym na rok więc nie trzeba ich zbyt często doładowywać gdyby np telefon służył głównie do odbierania połączeń.:)