DAJ CYNK
  • Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
Szukasz oferty dla siebie? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1001865  autor: kacu123
 02 lip 2018, 21:28
Witam.
Proszę o pomoc w wyborze oferty postpaid lub prepaid, a mianowicie który jest najbardziej korzystny do połączeń i internetu w roamingu UE. Przewidywany czas pobytu zagranicą 1 rok.
Liczę na oferty przetestowane w UE, które były najbardziej korzystne.
Dziękuję i pozdrawiam.
 #1001867  autor: t r o i p
 02 lip 2018, 21:46
Żadna oferta roamingu nie nadaje się do dłuższego korzystania za granicą.
Roaming po cenach krajowych według Komisji Europejskiej ma ułatwiać ludziom okazjonalne wyjazdy, wakacyjne podróże, wyjazdy do rodzin...
Samo zniesienie dodatkowych opłat w roamingu nie oznacza, że można sobie kupić numer w którymś z krajów UE, gdzie jest najtaniej i korzystać z niego w innym kraju przez dłuższy okres.
I nie jest to podział na lepszych i gorszych.
Jest to określenie grupy docelowej na której według EU operatorzy nie powinni zarabiać. ;)

Dictum sapienti sat est.
 #1001868  autor: adacomp
 02 lip 2018, 21:49
Jak na rok to chyba najlepiej i najtaniej wyjdzie karta lokalnego operatora.

Nawet w wysokich abonamentach goście z UE/poza UE są zawsze gorzej traktowani niż macierzyści abonenci i mają często blokadę to niektórych usług czy nałożony kaganiec/lejek na neta oraz ograniczony dostęp do niektórych technologii np. LTE czy LTE-A.
 #1001876  autor: aster
 02 lip 2018, 22:34
Może autor tematu po prostu chce zachować swój numer?

Dobrze byłoby wiedzieć o który kraj(e) chodzi bo pod tym kątem też można trafić na minę, np. karta Play w UK.
 #1020233  autor: aster
 27 wrz 2018, 12:38
Jeśli chodzi o prepaid to rzeczywiście 3 z 4 sieci ma jakiś pakiet wliczony, natomiast Orange już nie. Z drugiej strony niedawno odkryłem, dosyć ironicznie, że akurat nju (Orange) na abonament o dziwo nie nalicza dopłat w roamingu.

Według mnie bardzo atrakcyjna oferta biorąc pod uwagę, że abonament u nich jest bez zobowiązań (w każdej chwili można wypowiedzieć umowę - pewnie tylko z miesięcznym wypowiedzeniem) a warunki w roamingu są doskonałe (czego nie można powiedzieć o ich prepaidzie).
 #1020255  autor: adacomp
 27 wrz 2018, 15:15
A2mobile jest bezkonkurencyjna jeśli chodzi o prepaid gdyż w tej sieci nie ma w ogóle dopłat UKE.
 #1021115  autor: aster
 28 wrz 2018, 17:11
Chociaż dla dwóch osób najlepiej wychodzi Nju na abonament, na zasadach prawie jak prepaid gdyż nie ma żadnych zobowiązań długoterminowych i w każdej chwili można zrezygnować z usług.

W takim "duecie" można mieć 2 karty SIM z no limit za łączną kwotę 38zł. Sam się zastanawiam czy nie przejść gdyż obecnie płacę 50zł za dwa prepaidy no limit...

Do tego w roamingu w UK naprawdę warto mieć możliwość korzystania z operatora EE, co w Orange/nju jest zapewnione a np. w Playu nie ma takiej możliwości.
 #1050472  autor: Martinesss
 16 lis 2018, 18:25
Witam, czy orientujesz się aster lub ktoś inny z jakiej sieci w DE korzysta nju? Miałem teraz virgina i logowało mnie tylko do vodafona, który ma tragiczny zasięg internetu tu. gdzie mieszkam. Szukam czegoś bez limitu w UE i Twoja odpowiedź z nju wydaje się super. W virginie chcą za to 40zł za jeden numer (u mnie śmiga tylko edge), a w tmobile (lte śmigało, tylko nie pamiętam jaka to była sieć) chyba 49 z tego co pamiętam.
Ostatnio zmieniony 16 lis 2018, 21:03 przez f0ku5, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: wymoderowano niepotrzebne docinki
 #1050497  autor: Robin560
 16 lis 2018, 20:30
jak dobrze pamiętam to orange free logował mi się do o2 i telecom ale nie jestem pewien w 100%.
a co do oferty w roamingu to przez tak długi okres to FUP po 4 miesiącach i tak cie dopadnie więc każda sieć wypada tak samo rozumiem że autor chce mieć numer raczej do odbierania połączeń jak tak to klucz mobile i appka pringle w której to można odbierać połączenia na nasz numer.

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #1056871  autor: jaxkub
 24 lis 2018, 19:00
Witam
Pytanie do użytkowników Lyca Mobile
Czy sieć dolicza dodatkowe opłaty korzystając z pakietu w roamingu tak jak to robi orange? (5gr/min, 0,73gr za/mb)

Która siec w obecnej chwili daję najwięcej internetu w najniższej cenie w roamingu?
Orange za 25zł daję 1,61gb ale nalicza dodatkowe opłaty
W Lyca Mobile widzę że jest 1,75gb za 25zł (ale nie wiem czy naliczają coś dadatkowo)
 #1056912  autor: manio72
 25 lis 2018, 10:06
Lyca mobile nie nalicza dodatkowych opłat nawet w Szwajcarii mam numer ponad 2 lata bardzo dużo rozmawiam ok 8 godzin dziennie, nie ma dodatkowych kosztów.
 #1059231  autor: szyman12
 13 gru 2018, 09:39
To ja w temacie :P Która sieć oferuje najlepsze warunki jeżeli chodzi o sporadyczny roaming (poza sieciami opartymi na Plusie)? Interesuje mnie oferta na kartę lub na abonament z bezterminową umową.
 #1059406  autor: testhum1003461
 14 gru 2018, 20:53
Ktoś wspomniał a2mobile i z cennika rzeczywiście wynika, że nie ma dopłat ani ograniczeń bezpłatnych minut i sms jak w Play, a przydzielony pakiet danych jest podobny, 1,3GB) i w dodatku cały można wykorzystać bezpłatnie, a nie tylko do 0,5GB a potem jakaś mała, ale jednak dopłata.

Jednakże już Szwajcaria jest w a2mobile dużo droższa. Połączenie przychodzące 2 zł/min (w Playu 5gr), wychodzące 5 zł (Play 54 gr), SMS 2 zł (Play 19 gr), MMS 8 zł (Play 1 zł), dane 2,5 zł/50 kb (Play 1 zł/MB).

Oczywiście w krajach bardziej egzotycznych różnica cen nie ma tak wielkiego znaczenia, bo przeważnie opłaca się kupić lokalną kartę z danymi nawet na kilka dni (w Chinach to np. ok 50 zł za 5 GB) i korzystać z VoIP.

Tak, że wszystko zależy, dokąd kto jeździ.
 #1059411  autor: Pabloeq
 14 gru 2018, 21:59
kacu123 pisze:
02 lip 2018, 21:28
Witam.
Proszę o pomoc w wyborze oferty postpaid lub prepaid, a mianowicie który jest najbardziej korzystny do połączeń i internetu w roamingu UE. Przewidywany czas pobytu zagranicą 1 rok.
Liczę na oferty przetestowane w UE, które były najbardziej korzystne.
Dziękuję i pozdrawiam.
Najlepiej wyjdzie coś z koncerniaków operujących w kraju do którego się wybierasz (Orange lub T mobile) i oczywiście abo.
Ja sam testowałem T mobile w Czechach i Austrii i było bardzo dobrze.
Ewentualnie przy dłuższym pobycie może wyjść lepiej karta prepaid lokalnego operatora ale to trzeba konkretne potrzeby w danym kraju przeanalizować.
 #1063579  autor: Kamil7878
 27 sty 2019, 14:16
Witam rzadna oferta na abonament, oczywiście jeśli chodzi o dłuższy pobyt, nie wiem jak w T-mobile ale orange abo jest to dokładnie rozliczane i rachunki rzędu 300-500 zł obecna sytuacja u kolegi, co do play mam osobiście też sa dopłaty ale można skorzystać z bonusu za przeniesienie w fakt mobile, w pozostałych taryfach play nawet jeśli mamy wykupiony jakiś pakiet minut czy no limit i tak dodatkowo pobiera nam z konta głównego w przypadku gdy mamy 0 zł na koncie głównym nikt się do nas nie dodzwoni, najlepsza ofertę obecnie ma a2 mobile, lub lycamobile.
Obecnie testuje a2 i pakiet no limit na rozmowy za 9.99 wszystko działa i brak jak na ten moment jakichkolwiek dodatkowych kosztów, co do lycamobile to mam numer już około 3 lat i nawet przed zmianą zasad dotyczących korzystania z roamingu nigdy nie płaciłem nic za odbieranie połączeń za wychodzące również wszystkiego jest rozliczane według aktywnego pakietu, play czy orange, sprawdza to na bieżąco i zaraz przychodzi SMS o dopłatach.