DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #988575  autor: Uzytkowniczka51
 12 kwie 2018, 18:33
Witam serdecznie.
Chciałbym się poradzić w następującej sprawie.
Mam kilka usług w Orange i możliwość dodania kolejnego abonamentu na telefon w cenie 19.99 za nielimemitowane rozmowy i sms oraz 5GB internetu.
Syn ma obecnie telefon w Lycamobile i chciałby właśnie mieć ta ofertę z Orange. Z tego co się dowiedziałam to jedyny sposob aby mógł skorzystać z tej opcji to przeniesienie numeru do Orange ( chciałby mieć obecny numer Lycamobile ), tyle tylko ze numer nie może być na niego a na mnie, ponieważ inaczej nie da się skorzystać z tej opcji ze względu ze to na mnie savwszystkie usługi w Orange.
Jedynym wyjściem podobno jest zrobienie cesji (zmiany danych karty sim) z mojego syna na mnie i następnie gdy numer syna w Lycamobile będzie juz na mnie to przeniesienie numeru i wybranie tej opcji abonamentowej.
Czy to jedyne wyjście?
Jak dzwoniłam do Lycamobile to żeby zrobić ta cesję to trzeba przesłać skany dowodów osobistych, mojego i syna. Przyznam, że średnio to mi się podoba.
Czy jest jakiś inny sposób?
Pozdrawiam
 #988600  autor: Uzytkowniczka51
 12 kwie 2018, 20:30
Dziękuję za odpowiedź i wskazówki.
A może ktoś miał już taką sytuację? Czy można jakoś dodatkowo ten skan dowodu powiedzmy zabezpieczyć., tzn. np. coś zamazać, coś dodać w paincie, że jest to skan do celów weryfikacji w Lycamobile?

Co do przeniesienia gdzie indziej, to pomysł dobry, czy ma ktoś wiedze u jakich operatorów stacjonarnych zrobię takką cesję za darmo, jak również za darmo będzie aktywacja przeniesionego numeru? I jeszcze jedno, czy np. jak przeniosę numer teraz do operatora X, to czy po kilku dniach będę mogła znów przenieść ten numer?
Mogłabym od razu przenieść do Orange ale wtedy nie dostanę promocji 3 miesięcy darmowego abonamentu za przeniesienie numeru... :(
 #988801  autor: reboot
 13 kwie 2018, 23:28
Uzytkowniczka51 - szybka i darmowa cesja jest w Play na kartę.
Tak, po przeniesieniu numeru do Play i zrobieniu cesji można od razu przenosić numer do operatora Orange.

WKS
 #989404  autor: Uzytkowniczka51
 18 kwie 2018, 00:23
rebot, bardzo dziękuję za podpowiedź.

W takim razie chyba najlepszym wyjściem będzie ucieczka z Lyca do Play na kartę i następnie ewentualnie ucieczka z Play do Orange, choć może nad tym Play jeszcze pomyślę.

Proszę napiszcie mi jeszcze tylko, co teraz powinnam zrobić aby uciec szybko z tego Lyca?
Wystarczy iść do salonu Play i tam zgłosić chęć przeniesienia numeru, a oni to wszystko załatwią od ręki? Jak długo to może trwać i czy w Play na pewno nie ma żadnej opłaty aktywacyjnej?
Czy do Lyca muszę cokolwiek zgłaszać w kwestii przeniesienia numeru?
Pozdrawiam serdecznie
 #989412  autor: Remington
 18 kwie 2018, 08:00
Tak, tylko jedna wizyta w salonie Playa, nic więcej. Teoretycznie już na drugi dzień możesz mieć przeniesiony numer - praktycznie często się to udaje, ale zdarzają się też problemy, gdy np. stary operator ma w swoim systemie błędne dane, albo coś mu nie działa itp. Ale nie chcę Cię straszyć - idź do Playa, zleć przeniesienie numeru i czekaj.

Dopiero po przeniesieniu zleć cesję (jeśli jeszcze jest Wam potrzebna).
 #989436  autor: Uzytkowniczka51
 18 kwie 2018, 10:26
Remington, dziękuję za odpowedź.
Na pewno z Lyca uciec muszę bo to obecnie to nie porozumienie.

Nie wiem tylko gdzie i czy wybrać te Play, trochę szkoda, że mają tak drogą ofertę (30zł)

Co do Orange to tak, może bym tak i zrobiła bo mam opcję mieć w Orange abonament 20zł i w tym rozmowy, sms i 5gb internetu, tyle tylko, że numer musi być zarejestrowany na mnie - czyli cesja, która w Orange kosztuje 50zł :(

Tak myślę, czy warto w te Orange wchodzić za 19.99zł. Ogólnie wolałabym nie robić tej cesji i nie na siebie numeru kogoś (syna w tym przypadku).
Fajnie jakby była w tym przedziale normalnie taka oferta u któregoś z większych operatorów.
 #989465  autor: Remington
 18 kwie 2018, 14:09
Jeśli zostaniesz w Orange, to naprawdę wolisz 20 zł i mieć cyrograf terminowy (i pewnie zgodę na spam), zamiast w prepaidzie płacić 25 zł i mieć w pełni elastyczną ofertę i możliwość zmiany operatora/oferty w każdym momencie?