DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #984553  autor: Avenged90x
 20 mar 2018, 12:40
Witam

Zostały mi 2 miesiące do końca umowy abonamentowej w Play. Obecnie mam formułę 4 no limit, ileś tam minut połączeń za granicą, i 7 gb internetu, no i w tym telefon Huawei -8 lite, ale sprzedałem go tuż po otrzymaniu, pozostając przy moto g 1 generacji jeszcze z poprzedniego okresu umowy.

No i teraz chciałbym ofertę na 2 karty, jedna na internet mobilny do domu (minimum te 100 gb miesięcznie na full speedzie) a druga karta do telefonu, rozmowy no limit, smsy, no i te 10 gb by się przydało internetu. Dzwonili już do mnie z play z ofertą dość atrakcyjną cenowo - bo w ok 50 zł miałbym taki internet do domu 100 gb + karta sim do telefonu i tam też jakis pakiet danych 10 gb bodajże. Oczywiście mowa o ofercie dla firm (mam jednoosobową działalność). Więc cenowo wychodzi chyba na jedną z najlepszych ofert, jakie znalazłem, jednakże dużym minusem jest działanie internetu mobilnego w okolicy, w której mieszkam. Niestety Play działa średnio, prędkości oscylują w okolicach kilku mb/s 3-6 i często też są jakieś zawieszki w połączeniu. Podczas grania na konsoli online no zdarzają się dość często lagi, już nie wspominając jak Narzeczona w tym samym czasie korzysta z internetu, to praktycznie nie dało się grać płynnie.

Obecnie mamy internet mobilny z Premium mobile - 50 zł, 100 gb + 200 gb w nocy (z czego w ogóle nie korzystamy). Mamy ten internet od 3 miesięcy i też nie jesteśmy zadowoleni.. prędkość niska.. często problemy z internetem, rozłączenia itp..

Testowaliśmy jeszcze kiedyś orange i T-mobile i T-mobile osiągało największe prędkości. Dochodziło do 30 mb/s i internet generalnie hulał. Zdarzały się sporadyczne problemy, ale generalnie śmigało wszystko.

W T-mobile Pan mi proponuje 69zł w tym internet no-limit do domu, bez żadnego ograniczenia, można ściągnąć 5000 gb danych i prędkość nie spada. Do tego karta sim i wszystko no, limit i internet 10 gb zdaje sie, za za dopłatą 5 zł również no-limit. Generalnie o te 20 zł więcej jak w Play, ale lepszy i szybszy internet i to bez limitu.. więc kusząco bardzo.

Z tego co wiem w Orange też jest tak, że jedna karta + druga za 20 zł. Ale z tego co tam czytałem internet też chyba za 50 zł.

Czy są może jeszcze jakieś lepsze oferty?

Rozważam też ofertę z telefonem, w T-mobile do tych 69 zł dopładam 45 zł czyli łącznie 115zł i mogę brać Huawei 10 Mate Lite za 9 zł. Umowa na 24 msc. Co do telefonu to sam jeszcze rozważam jaki brać, mam osobny wątek o tym i tutaj bardziej kwestia odrębna ale chciałbym się zamknąć w tych 120zł miesięcznie z 2 kartami, jedna do telefonu + druga jako internet mobilny no i jeszcze z ratą na telefon.

Co polecacie, czy te oferty są faktycznie najlepsze na rynku? Czy może gdzieś wziąć ofertę na kartę / doładowania i osobno internet..
 #985164  autor: Avenged90x
 23 mar 2018, 11:18
Nikt nic nie wie :) ?
Czy obecnie 50 zł za internet no-limit w T-mobile z umową na 24 msc to najlepsza oferta na rynku ?
MYślę, że te 100 gb to takie minimum dla mnie na miesiąc w domowym korzystaniu, raczej tego nie przekraczamy. Czy jest na rynku oferta z taką ilością gb za mniej niż 50 zł ? Nju mobile niby tak wychodzi, ale dopiero po roku..
 #985272  autor: f0ku5
 23 mar 2018, 19:27
Z własnego doświadczenia wiem, że lepiej jest mieć no-limit, niż go nie mieć. Nigdy nie wiadomo kiedy się przyda.
Aczkolwiek polecam najpierw sprawdzić możliwości T-Mobile w Twoim rejonie, bo o ile u mnie w Warszawie w większości miejsc transfery są idealne, tak mój znajomy z Legionowa już praktycznie nie może korzystać z internetu domowego w godzinach szczytu.
 #985369  autor: Gregrin
 24 mar 2018, 14:14
Avenged90x pisze:Nikt nic nie wie :) ?
Czy obecnie 50 zł za internet no-limit w T-mobile z umową na 24 msc to najlepsza oferta na rynku ?
MYślę, że te 100 gb to takie minimum dla mnie na miesiąc w domowym korzystaniu, raczej tego nie przekraczamy. Czy jest na rynku oferta z taką ilością gb za mniej niż 50 zł ? Nju mobile niby tak wychodzi, ale dopiero po roku..
Play w swojej marce RBM. Opisane po troszku w pkt.III.II.2 [Play<-->Fakt<-->RBM i Play<-->RBME] Zmiana ofert
W skrócie: przenosisz jakąś kartę do RBM, odbierasz bonus w którym jest RWK, zmieniasz taryfę na RBM5, ładujesz za 50zl i masz darmowy internet LTE na nadajnikach playa (po 100GB może być lejek ale niekoniecznie). DIL włączasz co 30dni. Po 100dniach kupujesz pakiet netu za 5zl (warunek żeby dil działał) bo ten za doładowanie 50zl się skończy. Pakiet za 5zl kupujesz co 30dni i pilnujesz żeby było 30zl na koncie.
 #985615  autor: Avenged90x
 26 mar 2018, 09:27
@Gregrin

Też ciekawa opcja, tylko że właśnie Play u mnie działa dość średnio , niskie prędkości częste przerwy w połączeniu. A te pierwsze 100 gb to są na 100 dni czy na miesiąc?

Czyli później jest 30 zł na miesiąc / 100 gb ?
 #985727  autor: TomLee
 26 mar 2018, 18:04
Żeby korzystać z darmowego internetu LTE musisz mieć na koncie co najmniej 30 PLN i dodatkowo włączony mały pakiet internetowy np 700 mb cykliczne za 5 zł. Więc tylko 5 zł schodzi z konta. Reszta zostaje.

Wysłane z mojego MotoE2(4G-LTE) przy użyciu Tapatalka
 #985789  autor: Gregrin
 26 mar 2018, 22:50
Avenged90x pisze:A te pierwsze 100 gb to są na 100 dni czy na miesiąc?
Gregrin pisze:masz darmowy internet LTE na nadajnikach playa (po 100GB może być lejek ale niekoniecznie). DIL włączasz co 30dni.
Avenged90x pisze:Czyli później jest 30 zł na miesiąc / 100 gb ?
Gregrin pisze:Pakiet za 5zl kupujesz co 30dni i pilnujesz żeby było 30zl na koncie.
 #993951  autor: Avenged90x
 17 maja 2018, 12:15
Witam ponownie,

Czy coś się zmieniło od marca w ofertach usług telekomunikacyjnych i internetu mobilnego ?
Muszę teraz już podjąć decyzję.. Szukam abonamentu jak najtańszego - no limit rozmowy, internet 5-10 gb w telefonie i do tego internet mobilny min. 100 GB miesięcznie , odpada Play i Plus raczej też..

2 mies temu w T-mobile była oferta za 50 zł nielimitowany internet mobilny (bez lejka i spadku prędkości) i do tego abonament za niecałe 20 zł no limit, to była oferta dla firm.
Czy jest coś, co by przebiło ową ofertę, ale nie na nadajnikach play ?
 #993956  autor: mikkel
 17 maja 2018, 12:41
ja dodam że w TM jest internet bez limitu na 36 miesięcy i chyba przez 12 miesięcy za złotówkę a potem nie pamiętam coś ok 50zł netto jeśli masz abonament.
Jak sobie to uśredniałem to mi wychodziło 40zł brutto miesięcznie z routerem który możesz sprzedać a faktury odliczyć więc zejdziesz bardzo nisko.
 #994182  autor: piotrzet
 18 maja 2018, 13:23
Obsługa to wszędzie jest "ciężka" jak to nazywasz zależy do jakiego konsultanta trafisz. Co do wzrostów abonamentów po zakończeniu umowy to nie w tej ofercie także nie wprowadzaj w błąd.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #994218  autor: Avenged90x
 18 maja 2018, 15:54
A więc umowa "podpisana" (bo telefonicznie) z T-Mobile, przeniesienie numeru z Play, wcześniej zrobiłem cesję z osoby prywatnej na firmę w Play, wszystko bardzo sprawnie poszło. No i przyjdzie kurier z 2 kartami sim i.... chyba ta obecna Magenta M w T-mobile dla firm to najlepsza oferta ever, jaką znalazłem :) za 60 zł, 2 karty sim i internet no-limit, bez lejka i pakietu danych, po prostu predkosc do 20mb nonstop (tyle mi wystarczy w zupelnosci, wiekszych w moim regionie i tak nie osiągnę). do tego standardowo rozmowy i smsy i mmsy no limit..

Tak więc jeszczze zobaczę jak w praniu, prędkości, jakość usług itp, itd ale póki co brzmi bardzo fajnie :). Umowa na 24 msc. Do tego mogę dodać 8 numerów, każdy tj. 30 zł więcej, i każdy taki numer ma to samo, czyli rozmowy, smsy i internet no-limit :) i można w każdej chwili zrezygnować z takiego dodatkowego numeru.. płacąc jedynie 1 zł za kartę sim.

Teraz pozostanie jeszcze tylko kwestia telefonu na raty, ale to już odrębna kwestia :).
 #994562  autor: MikiQQ
 20 maja 2018, 17:58
Oferta fajna tylko z tą rezygnacją dodatkowych kart nie jest tak różowo. Dopiero od 7 miesiąca nie używania płacisz 1 zł. Tylko nie wiem czy to przedłuża umowę na tym numerze o czas jaki numer był za 1 zł czy po prostu umowa jest na 24 miesiące?

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka