DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #982875  autor: VodaFoun
 11 mar 2018, 20:33
Chcę kupić na terenie Czech startera, a następnie używać go na terenie naszego smutnego kraju. Czy będę musiał zrobić to będąc w zasięgiu sieci Vodafone? Skąd będę wiedział, jaki jest mój numer telefonu? Nie mam żadnego doświadczenia ze prepaidami i zagranicznymi sieciami.

Mam na myśli coś takiego: https://www.vodafone.cz/public/gallerie ... -small.png
 #982881  autor: myk6414
 11 mar 2018, 20:39
Skoro taki smutny to moze zostan w Czechach... karte musisz tam wlaczyc bedac w zasiegu voda aktywowac roaming i tyle. Numer pewnie jest na opakowaniu napisany. Jak nie ma to pewnie jakiś kod ussd.
Nie prościej na stronie operatora te informacje znaleźć?
 #982893  autor: Band20
 11 mar 2018, 21:01
VodaFoun pisze:Chcę kupić na terenie Czech startera, a następnie używać go na terenie naszego smutnego kraju. Czy będę musiał zrobić to będąc w zasięgiu sieci Vodafone? Skąd będę wiedział, jaki jest mój numer telefonu? Nie mam żadnego doświadczenia ze prepaidami i zagranicznymi sieciami.

Mam na myśli coś takiego: https://www.vodafone.cz/public/gallerie ... -small.png
Oczywiście należy taki starter aktywować w sieci macierzystej na terenie Czech. I później uruchomić roaming. Najlepiej idź do prodejny Vodafone i ci aktywują. Używanie go obecnie na terenie "naszego smutnego kraju" jest poprostu nieopłacalne. Jedyną cechą i zaletą jest anonimowość bo w normalnym kraju takim jak Czechy nikt tego nie rejestruje.
 #982993  autor: aquick
 12 mar 2018, 16:31
W wakacje będzie 7 lat jak używam swój numer. Od jakiegoś czasu korzytam ze specjalnej taryfy niby tylko dla mnie oczywiście z niższymi cenami i do tego mam +20% do doładowania, gratisowe pakiety neta, darmowy dostęp do utworów mp3 w aplikacji musicJet itd. No i minuta w UE do UE ok. 40gr 60+1 a SMS ok. 27gr sztuka a reszta świata ok. 1,10zł minuta i ok. 40gr SMS.

Aktywacja tylko w sieci macierzystej i przy 1 połączeniu ustawienie pinu (4 cyfry) do muj.vodafone.cz. Roaming aktywuje się z automatu po aktywacji numeru.

Obrazek
 #1002125  autor: tehmal
 04 lip 2018, 15:51
. Używanie go obecnie na terenie "naszego smutnego kraju" jest poprostu nieopłacalne. Jedyną cechą i zaletą jest anonimowość bo w normalnym kraju takim jak Czechy nikt tego nie rejestruje.

Ma sens. Są droższe ale mają prawdziwy roaming.
Jeden z większych powodów czemu nadal korzystam z chorwackiej karty Bonbon która mi została...

Dzwonię smakuje do Polski Czech Niemiec Chorwacji Słowacji wszystko leci z pakietów
6gb neta za 40zl w calej unii...
Walną mi fupem to zmienię partner a roamingowego.
Jak przyblokuje na każdym to pewnie zainteresuje się czeskim starterem.



Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka
 #1115278  autor: fwitkowski17
 20 kwie 2021, 14:28
lee pisze:
20 kwie 2021, 07:52
Podepne się pod temat. Jaką na obecną chwilę oferta z Czech wychodzi najtaniej w roamingu w Polsce?
T-Mobile CZ: najtaniej (stosunek cena/GB) wychodzi 10 GB za 599 CZK (100 zł)
Vodafone CZ: z aplikacją i odnawialnie: 8 GB (bez aplikacji lub jednorazowo tylko 3 GB) za 349 CZK (60 zł), ale są też dodatkowe passy, które działają w strefie 1 (cena 99 CZK (20 zł) za jeden pass, z wyjątkiem Video - 199 CZK (35 zł)), do tego dostępne są 2 pakiety które zawierają 3 passy (w każdym z nich jest Video, więc oszczędzamy 100 CZK) za 299 CZK (50 zł)
O2 CZ: na start najdrożej: 20 GB za 1500 CZK (260 zł), ale dodatkowy pakiet dość tani: kolejne 20 GB za 249 CZK (40 zł)
 #1115284  autor: lee
 20 kwie 2021, 16:39
A minuty i smsy jak wychodzą? To jest trzech głównych operatów czeskich natomiast szukając info o sieciach w necie oraz szukając kart na wiadomym portalu można jeszcze kaktusa kupić. To są rozumiem mnvo tak? Czy każdą kartę można online zasilić kartą płatniczą? Tak wiem po takim zasileniu operator i tak będzie miał dane takiej karty czyli anonimowość s*łak strzeli ;)
 #1115469  autor: Robin560
 25 kwie 2021, 09:30
kaktus to submarka t-mobile tak jak u nas heyah. t-mobile i kaktusa można doładować kartą polska karta przechodzi bez problemu.
w kaktusie za minutę 2,5CZK a sms 1,5CZK do całej unii

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen: