DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #982015  autor: marcin19883
 08 mar 2018, 17:24
Plus najdłużej trzyma do końca zasięgu -128dB. Może to ma związek z szerokością pasma.
 #982032  autor: harys
 08 mar 2018, 18:46
Band20 pisze:
marcin19883 pisze:Band3 to lte1800. Plus ma 20MHz, czyli najwięcej ze wszystkich.
To nie ma nic do rzeczy że plus "ma", ważne ile ma stacji i ile stacji ma zaimplementowane B3. Szerokość pasma to akurat decyduje o czym innym.
No właśnie, ilość stacji. Fakt, N! ma więcej stacji z l1800, tyle że (patrząc na moje miasto) co z tego? 4 stacje blisko siebie. Tutaj ilość nie ma się nic praktycznie do zasięgu. Pojemnosc-ok.
N! sporo stacji miejscami zostawiło po konsolidacji. Ale marnują u mnie potencjał brakiem jakiejkolwiek modernizacji( sprawdzam co chwila w BOK-jestem abonentem bardzo długo) To samo z wiejskimi stacjami-tez w mojej okolicy. Są, ale tylko z L800, plus ma na swoich stacjach wiejskich w większości 800+1800
 #982463  autor: tehmal
 10 mar 2018, 11:19
harys pisze:
Band20 pisze:
marcin19883 pisze:Band3 to lte1800. Plus ma 20MHz, czyli najwięcej ze wszystkich.
To nie ma nic do rzeczy że plus "ma", ważne ile ma stacji i ile stacji ma zaimplementowane B3. Szerokość pasma to akurat decyduje o czym innym.
No właśnie, ilość stacji. Fakt, N! ma więcej stacji z l1800, tyle że (patrząc na moje miasto) co z tego? 4 stacje blisko siebie. Tutaj ilość nie ma się nic praktycznie do zasięgu. Pojemnosc-ok.
N! sporo stacji miejscami zostawiło po konsolidacji. Ale marnują u mnie potencjał brakiem jakiejkolwiek modernizacji( sprawdzam co chwila w BOK-jestem abonentem bardzo długo) To samo z wiejskimi stacjami-tez w mojej okolicy. Są, ale tylko z L800, plus ma na swoich stacjach wiejskich w większości 800+1800
Na zasieg wpływa napięcie, szerokość pasma/widma wpływa tylko i wyłączenie na przepustowość.
W Polsce mamy wysokie restrykcja co do emitacji promieniowania, więc nadajniki nie mają tka wysokiego napięcie.
To nie Czechy, że w stosunku do gęstości zaludnienia postawi się 2x mniej nadajników o dużym napięciu które przekłada się na ogromne pokrycie i brak problemów z LTE.
To że długo trzyma cię w LTE jest spowodowane prawdopodonnie przez "ważność technologii"
LTE jest wyżej niż 3G, więc na siłę PLUS trzyma w LTE.
Orange zaś od zapchania, jak LTE zapchane wywali cię na H+/H
PLAY zaś trzyma się własnych nadajników potem TM, Plus i na koniec Orange, z czego priorytet zawsze masz niższy.
T-M nie miałem. Trochę się bawiłem, ale super prędkości w moim miejscu zamieszkania nie wykręca (2mbps) to Orange w tej samej lokalizacji wykręca bączki po 70mbps.... dziwi mnie bo przecież Networks.
 #982558  autor: ja.michal
 10 mar 2018, 16:52
tehmal pisze:PLAY zaś trzyma się własnych nadajników potem TM, Plus i na koniec Orange, z czego priorytet zawsze masz niższy.
Zauważyłem coś innego. Roamingowy priorytet to 1. LTE Orange i 1. 3G T-Mobie.
 #982574  autor: piotrzet
 10 mar 2018, 17:29
Cały czas jest limit i nic na razie się w tej kwestii nie zmienia

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #984140  autor: tehmal
 18 mar 2018, 09:32
ja.michal pisze:
tehmal pisze:PLAY zaś trzyma się własnych nadajników potem TM, Plus i na koniec Orange, z czego priorytet zawsze masz niższy.
Zauważyłem coś innego. Roamingowy priorytet to 1. LTE Orange i 1. 3G T-Mobie.
Mogło się zmienić jednak LTE orange wspaniałe nie jest, sam mam głowny numer w Orange w smartfonie bez B20.
Orange jednak stosuje trick że jak LTE zapchane na każdym paśmie to wywala do H+, najniżej wywaliło mnie do "G", chyba od GPRS, dziwi mnie że w orange ta technologia jeszcze działa.


Zauważyłem że pasmo LTE800 jest zapchane jak sk...n :> na Huawei Y5 miałem 0,22/0,16 przy 600 ms grubo.
test powtórzyłem 5x i często pokazywało że połączenie zerwane....
Przełożyłem do Redmi 3S {bez B20} i miałem na LTE1800 5mbps/1mbps. ^.^ Zastanawiają mnie wyniki jakby wymusić pasmo LTE2600 lub LTE2100, jakie transfery by były.
 #984177  autor: muchakk
 18 mar 2018, 11:52
Taki słaby wynik miałeś przez słaby poziom sygnału(stad też zrywanie), a nie przez sieć. Gdyby sieć była zapchana, a Ty miałbyś sygnał na odpowiednim poziomie to upload miałbyś normalny.