DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #978384  autor: Remington
 18 lut 2018, 12:18
Myślę, że warto na forum poruszyć tematykę aplikacji 2nr. Pod poniższym linkiem więcej informacji w tym odpowiedzi przedstawiciela firmy:
http://www.telepolis.pl/wiadomosci/2nr- ... 41404.html

Wrzucam to do działu sieci komórkowych, ale w rzeczywistości jest to usługa VOIP, co zresztą widać w aplikacji (są widoczne serwer sip, login i hasło).

Moje wnioski:
1. fajna innowacyjna usługa, pierwszy raz VOIP ma numery komórkowe i obsługuje SMS-y; dokładnie w tym kierunku może pójść kiedyś eSIM

2. niedopracowana formalnie, bo nie wymagają rejestracji, ustami swojego przedstawiciela plotą, że rejestracji podlegają tylko karty SIM, choć to nieprawda, twierdzą, że nie są usługą telekomunikacyjną, choć są itd. Tak jak kiedyś operator na K, to startup stworzony przez ludzi, którzy znają się na technice i mają pomysły, ale nie mają pojęcia o wymogach prawnych jakie regulują ten rynek. Mam nadzieję, że w przeciwieństwie do ww. nie będą się obrażać za zwracanie im uwagi, tylko postarają się dopracować usługę, bo konkurencja nie śpi i może im rzucać kłody pod nogi.

3. usługa, szczególnie w obecnej anonimowej postaci, to idealne narzędzie dla oszustów, ludzi zakładających konta na słupów i potem je sprzedających na gumtree itd.

Jest potencjał, ale i dużo ryzyk.
 #978462  autor: forum_tg
 18 lut 2018, 16:41
jeżeli ktoś potrzebuje numer tylko do połączeń/wiadomości przychodzących, a zarazem ma cały czas włączony dostęp do internetu to jest to bardzo fajna usługa. Drugi numer zupełnie za darmo, nie potrzeba telefonu dual sim, a jak za dużo osób zna ten numer łatwo go zmienić.
Kiedyś sieć play za drobną opłatą dawała taką możliwość, fajna sprawa, sam korzystałem gdy potrzebowałem "ekstra numer", który mogę zmienić gdy potrzebuję.
 #978509  autor: msnet
 18 lut 2018, 20:06
Usługa na pierwszy rzut oka wygląda ciekawie. Sam jestem ciekaw, jak się potoczą dalej jej losy.
 #978620  autor: Remington
 19 lut 2018, 11:49
Działa średnio:
- numer przydzielony błyskawicznie
- są widoczne dane dostępowe SIP, ale przez Zoipera nie udało mi się połączyć
- rozmowy przychodzące u mnie nie działają (numer niedostępny)
- SMS z telefonu T-Mobile dotarł szybko, z Plusa nie dotarł wcale

Fajna jest dodatkowa opcja opcja wysłania predefiniowanych SMS-ów oraz "strzałek" z nieodebranym połączeniem. Przedłużenie ważności numeru samodzielnie, to po prostu wysłanie SMS-a od siebie na ten wirtualny numer.
 #978738  autor: michaelred
 19 lut 2018, 20:00
Remington pisze: 3. usługa, szczególnie w obecnej anonimowej postaci, to idealne narzędzie dla oszustów, ludzi zakładających konta na słupów i potem je sprzedających na gumtree itd.
Moglbys mi rozjasnic w jaki sposob?
 #978742  autor: michaelred
 19 lut 2018, 20:09
Chyba troche przesadzona wizja :D Sam z reszta napisales "- SMS z telefonu T-Mobile dotarł szybko, z Plusa nie dotarł wcale
" to chyba lepiej nie ryzykowac uzywania takiego programu do "powaznych" przedsiewziec. Kwestia przymusowej rejestracji SIM nie wyeliminuje przestepcow, terrorystow a jak ktos wierzy, ze tak bedzie no to trudno...
 #978743  autor: Remington
 19 lut 2018, 20:14
Póki działa to słabo, to będzie niepewne, ale gdy się w końcu wygrzeje, stanie się idealnym narzędziem dla oszustów. Rejestracja nie ma nic do rzeczy, karty SIM rejestruje się na słupa, tę usługę też na słupa gdy pojawi się obowiązek rejestracji. Fakt faktem, że ułatwi ona oszustom działanie. Wystarczy poczytać jak kreatywnie były wykorzystywane Teleplay, sms na e-mail, ekstra numer itd. Na Olx rejestrujesz konto na nr telefonu, ta apka od razu daje 3 numery niewymagające żadnego zachodu.

Poza tym, mając SIM i korzystając z sieci komórkowej, wiadomo skąd mniej więcej oszust się łączył. A jeśli to usługa VOIP, to będzie nr komórkowy, SMS-y i brak możliwości wyśledzenia skąd ten ktoś korzystał. Idealne.
 #978786  autor: myk6414
 19 lut 2018, 22:42
michaelred pisze:
Remington pisze: 3. usługa, szczególnie w obecnej anonimowej postaci, to idealne narzędzie dla oszustów, ludzi zakładających konta na słupów i potem je sprzedających na gumtree itd.
Moglbys mi rozjasnic w jaki sposob?
Nawet przy takiej aplikacji nie jesteś anonimowy....
 #978821  autor: forum_tg
 20 lut 2018, 07:34
numer IMEI? bez przesady. Kupujesz telefon gdzieś w "koziej wólce" lub gdzieś poza granicami kraju płacisz gotówką i wykorzystujesz go tylko w tego typu celach!
Do tego kartę bez rejestracji z zagranicy i temat zamknięty. Mają twój numer IMEI i na tym się kończy!
 #978824  autor: Remington
 20 lut 2018, 08:29
myk6414 pisze:No nie do końca. Pytanie co aplikacja zapisuje. Jeżeli np IMEI to raczej łatwo będzie wytropić.
Oszuści przecież mają zrootowane telefony, w których można łatwo IMEI zmienić. To aplikacja może je sobie zbierać do woli. Jeśli zbiera lokalizację, to są też apki do pozorowania lokalizacji lub można w ustawieniach systemu wyłączyć dostęp do lokalizacji. Odnośnie łącza to już pisałem.

Oczywiście, dla NSA, CIA itd. wytropienie to nie problem, ale mówimy o polskich oszustach i polskiej policji.
 #978825  autor: Andrzej24
 20 lut 2018, 10:29
Usługa sama w sobie pożyteczna lecz nie w tej formie co tutaj (aplikacja) Tymczasowy numer po coś jest i bez sensu zakładać go na aplikacji, która jak na razie nie do końca działa to jeszcze potrzebuje stałego dostępu do internetu. Poza tym Orange i Play za 3-4 zł za 30 dni ma extra numer i nie trzeba mieć dostępu do neta aby odbierać, dzwonić i wysyłać sms z drugiego numeru. Osobiście wolę opcję operatora
 #981135  autor: zwariowany.kurczak
 03 mar 2018, 23:28
- aplikacja ok, ale problemy techniczne...
rozwiązanie:
- telefon dual sim, czy klawiszowiec z szuflady i karta 5zł/rok..
- voip i aplikacja, ale tu bez sms... numer od 1zł stacjonarny


osobiście, wolę dual sim, karta śmieciowa uaktywniania w razie potrzeby..


aplikacje do VoLTE od PL opów NIGDY... hieny każą Ci kupić brandowany telefon, zamiast już teraz pchać ruch po @, ale to PL tu nic się nie da i zawsze się nie opłaca..

a takie Indie: jio phone, klawiaturowiec z VoLTE.. ale w PL NIE da się, zasięgu też nie da się, jakości też...
 #988207  autor: lluukk
 10 kwie 2018, 15:43
zainstalowałem, wybrałem numer - wysłałem na niego sms - nie dotarł, choć na numerze z którego wysyłałem jest "dostarczono"

lluukk
 #1002617  autor: Xavier88
 07 lip 2018, 10:54
Zainstalowałem wczoraj. na ip7 i galaxyS7. Z ip7 dzwoni od razu na galaxy, z galaxy na ip nie da się dodzwonić, jest sygnał ale nie dzwoni telefon. Jak u was dzialanie na ios?