DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #967942  autor: adziu82
 23 gru 2017, 13:53
Mam takie pytanie, bo jakoś znajomej nie chce mi się wierzyć.
Mieszka ona w DE, ma na abo w telekomie komórkę, była w PL, dzwoniła na Polskie komórki które były za granicą ( DE ) i przyszedł rachunek jej na 100e.
Ja będąc w DE z Polskim numerem, dzwonię na komórkę NL i nie płacę, czy w DE jest inaczej?

RawStyle
 #967952  autor: Remington
 23 gru 2017, 15:09
Nieważne gdzie były te numery, jej operator wie tylko, że to polskie numery nic więcej.

Możliwe, że ona nie ma aktywnej Eurotaryfy. Ona jest obligatoryjna, ale można z niej świadomie zrezygnować. Świadomie czyli mogło to być warunkiem jej taryfy.

A może była przy wschodniej granicy i zadzwoniła np. przez białoruskiego operatora.
 #967954  autor: adziu82
 23 gru 2017, 15:26
Kurcze @Remington, nie wpadłem na to, a przecież mieszkam 5 km od Niemieckiej granicy, może miała zasięg O2 itp.
Zapytam.

RawStyle
 #967957  autor: Kryniczanin
 23 gru 2017, 15:39
Wytłumaczenie jest jeszcze prostsze -miała taryfę z określoną liczbą minut które wcześniej wykorzystała w 100% w D.
 #967959  autor: adziu82
 23 gru 2017, 15:48
Też może być, ale chyba coś mówiła, że ma no-limit. Tylko śmieszne jest to, że mówi mi że Niemcy nie mają takiej opcji, a ja mówię, że jak ma zasięg Polski i Niemiecką kartę, może dzwonić na Polskie numery czy inne z UE.

RawStyle
 #968133  autor: HappyBoy
 25 gru 2017, 15:37
adziu82 pisze:była w PL, dzwoniła na Polskie komórki które były za granicą ( DE )

Abonament nie obejmował połączeń na numery zagraniczne.
To że polski numer logował się w roamingu (DE) to nie oznacza, że połączenia na ów numer są po stawkach jak na numer z DE.

adziu82 pisze:Ja będąc w DE z Polskim numerem, dzwonię na komórkę NL i nie płacę, czy w DE jest inaczej?


Płacisz według stawek międzynarodowych Twojego operatora.
W Play to np. ~2zł/min.
Ostatnio zmieniony 25 gru 2017, 19:32 przez Remington, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: kompletne bzdury
 #968135  autor: JaneQ_Damian65
 25 gru 2017, 16:22
HappyBoy pisze:
Płacisz według stawek międzynarodowych Twojego operatora.
W Play to np. ~2zł/min.
Bzdury panie gadasz. Po nowych regulacjach UE gdy numer wejdzie w roaming, wykonujesz połączenia na numery MIĘDZYNARDOWE W ROAMINGU do całej UE po stawkach krajowych.

Przykładowo, T-Mobile na kartę no limit za 25zł. Jedziesz za granice, wpadasz w roaming i dostajesz no limit na całą Unię Europejską. Wracasz do Polski i no limit pozostaje Ci tylko na Polskie numery :smt005 .
 #968136  autor: f0ku5
 25 gru 2017, 16:23
Potwierdzam. Dlatego też najlepiej mają osoby mieszkające przy granicach, ponieważ po zalogowaniu się do zagranicznej sieci mamy nolimit na całą UE ;)
 #968155  autor: adziu82
 25 gru 2017, 21:10
JaneQ_Damian65 pisze:wykonujesz połączenia na numery MIĘDZYNARDOWE W ROAMINGU do całej UE po stawkach krajowych.
No i ja też byłem w tym przekonany. Sam wykonuję czasami połączenia z DE, na nr NL.
Ale znajoma mówi, że była w Telekomie, i musi zapłać.
Ale dziś rozmawiałem z nią ponownie, i okazało się, że ona rozmawiała ze swoim znajomym, który powiedział jej, że roaming został zniesiony, i że może rozmawiać ze wszystkim e UE za darmo.
Ale najśmieszniejsze jest to, że ona była w DE ( a nie jak poprzednio mi mówiła, że była w PL ) i już wiadomo dlaczego zapłaciła 400e :-)
Dziś jej wytłumaczyłem co i jak, kiedy może dzwonić a kiedy nie.
Tak to jest jak roaming został ,,zniesiony''.

RawStyle
 #968157  autor: Remington
 25 gru 2017, 21:50
He he ROAMING to usługa umożliwiająca korzystanie z telefonu w sieci innego operatora. Gdyby go zniesiono, nie dałoby się dzwonić zza granicy :) A UE pozmieniała tylko zasady naliczania opłat za korzystanie z roamingu w UE.
 #968170  autor: kaspeed
 26 gru 2017, 00:55
Z niewiedzy i takie kwiatki.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #968174  autor: HappyBoy
 26 gru 2017, 08:32
JaneQ_Damian65 pisze:
HappyBoy pisze:
Płacisz według stawek międzynarodowych Twojego operatora.
W Play to np. ~2zł/min.
Bzdury panie gadasz. Po nowych regulacjach UE gdy numer wejdzie w roaming, wykonujesz połączenia na numery MIĘDZYNARDOWE W ROAMINGU do całej UE po stawkach krajowych.
Szanowny Panie! Połączenia międzynarodowe to całkiem inna bajka niżeli roaming międzynarodowy!!
Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd!!
Tu ma Pan wycinek z cennika T-Mobile dla taryf Rodzinnych!!!
Obrazek
Cennik na stronie T-Mobile
Cena minuty połączenia wykonanego z kraju macierzystego lub terenu EOG na numery lokalne (komórkowe) to koszt 1.96 PLN!
Jeśli to co piszę jest bzdurami to proszę przedstawić swoje dowody i je skonfrontujemy !
f0ku5isko pisze:Potwierdzam. Dlatego też najlepiej mają osoby mieszkające przy granicach, ponieważ po zalogowaniu się do zagranicznej sieci mamy nolimit na całą UE ;)
Mają nolimit na terenie EOG ale TYLKO na numery do kraju macierzystego!
 #968175  autor: Kryniczanin
 26 gru 2017, 08:40
Szanowny Panie HappyBoy!

Mieszkam około 11km od granicy ze Słowacją w linii prostej w domu mam zasięg 2G sieci Orange SK i T-Mobile SK. Dodatkowo mam kuzynkę w Szkocji. Bardzo często z nią rozmawiam i piszę do niej sms. Gdy to wykonuję najpierw przelogowuję się do sieci Słowackiej. Od czasy zniesienia roamingu w strefie 1A za takie połączenie nie zapłaciłem nawet grosza.
 #968176  autor: HappyBoy
 26 gru 2017, 08:50
Kryniczanin pisze:Szanowny Panie HappyBoy!

Mieszkam około 11km od granicy ze Słowacją w linii prostej w domu mam zasięg 2G sieci Orange SK i T-Mobile SK. Dodatkowo mam kuzynkę w Szkocji. Bardzo często z nią rozmawiam i piszę do niej sms. Gdy to wykonuję najpierw przelogowuję się do sieci Słowackiej. Od czasy zniesienia roamingu w strefie 1A za takie połączenie nie zapłaciłem nawet grosza.
Można wiedzieć z jakiej oferty korzystasz ?
Jakieś cenniki lub/i regulaminy ?
 #968178  autor: adziu82
 26 gru 2017, 08:54
Kryniczanin pisze:za takie połączenie nie zapłaciłem nawet grosza
Dokładnie, żona czasami dzwoni do Włoch, 5-6 km w lini prostej mieszkam od granicy z Niemcami, przełączenie się i dzwoni na komórki Włoskie.
Sam czasami z domu, potrzebuję skorzystać aby zadzwonić do Holandii, łapię zasięg Niemiecki i jazda. To samo jak jestem kilka dni w Niemczech, bez problemu sms-y czy rozmowy z siostrą która mieszka w Rotterdamie.

RawStyle
 #968179  autor: Kryniczanin
 26 gru 2017, 08:56
Abonament Orange, T-Mobile na kartę, Play na kartę. Wiele ofert na każdej jest to samo - z ciekawości testowałem.

Pan ma problem z pojęciem połączenia międzynarodowego - strefa 1A podczas wizytowania sieci partnera roamingowego ze strefy 1A nie jest połączeniem międzynarodowym.
 #968180  autor: HappyBoy
 26 gru 2017, 09:06
Kryniczanin pisze:Abonament Orange, T-Mobile na kartę, Play na kartę. Wiele ofert na każdej jest to samo - z ciekawości testowałem.

Pan ma problem z pojęciem połączenia międzynarodowego - strefa 1A podczas wizytowania sieci partnera roamingowego ze strefy 1A nie jest połączeniem międzynarodowym.
To skąd te ceny Usług międzynarodowych z screena w poście ?
 #968181  autor: adziu82
 26 gru 2017, 09:07
Kryniczanin pisze:Pan ma problem z pojęciem połączenia międzynarodowego
I myślę, że tu jest problem dla operatora, masę ludzi będąc w roamingu zagranicznym, dzwoni na numery EU. Koszt 1 minut z Polski do EU tak jak w Orange mam na kartę, chyba z 2 zł, a złapię zasięg DE i mam za darmo.

RawStyle
 #968182  autor: adziu82
 26 gru 2017, 09:08
Nie chce mi się klikać w link Twój, ale pewnie to są ceny kiedy będziesz w Polsce.

RawStyle
 #968184  autor: Kryniczanin
 26 gru 2017, 09:10
To są ceny połączeń wykonywanych z Polski z sieci macierzystej.