DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #967794  autor: hoanghuynh
 22 gru 2017, 17:05
Witam
Chciałem zapytać jak wygląda sprawa przeniesienia numeru z t-mobile do nju mobile.
Otóż jestem w trakcie pisania wypowiedzenia umowy z t-mobile (mam zachowany okres wypowiedzenia) i chciałbym przejść do nju mobile, zachowując dotychczasowy numer.
Jak wygląda taka procedura? Czy w piśmie rezygnującym do t-mobile mam napisać że chcę przenieść numer do innego operatora? Czy np. muszę przejść na t-mobile na kartę i dopiero potem przejść do nju mobile? Jestem laikiem a na infolinii t-mobile nie umieją mi udzielić odpowiedzi.

Pozdrawiam.
 #967813  autor: lordbyd
 22 gru 2017, 18:57
Na stronie nju podajesz swoje dane, PESEL, nr dowodu, adres. Dane te muszą być zgodne z tymi jakie ma zarejestrowane dotychczasowy operator (T-Mobile). Podajesz również date przeniesienia - najlepiej aby była ona określona na dzień, w którym kończy Ci się umowa abonamentowa. Nie zapłacisz wtedy kar umownych.
Na stronie nju wybierasz również rodzaj nowej oferty (na kartę czy abonament).
Po dwóch dniach (w moim przypadku - przenosiłem dwa numery) przyjeżdża kurier (u mnie DPD), który daje Ci nową kartę SIM nju z numerem tymczasowym.
Podpisujesz też pełnomocnictwo dla Orange (nju) na przeniesienie numeru w Twoim imieniu.
Po kilku dniach dostajesz SMS z informacją o zgodzie na przeniesienie i wyznaczonej dacie.
W wyznaczonym dniu około godziny 00:00 - 04:00 dotychczasowa karta T-Mobile zostanie dezaktywowana.
Od tej pory Twój dotychczasowy numer działa już na karcie nju.
Dzwonisz jeszcze do siebie i sprawdzasz czy możesz się dodzwonić (najlepiej z innej sieci i numeru stacjonarnego).
Jeśli wszystko działa - to znaczy, że przeniesienie wykonano poprawnie i można już dzwonić i pisać :)
 #969025  autor: jutek
 30 gru 2017, 03:33
lordbyd pisze:Na stronie nju podajesz swoje dane, PESEL, nr dowodu, adres.
Coś za dużo danych wyciągają w nju, zgodnie z prawem nr dowodu osób posiadających PESEL nie jest wymagany do przeniesienia numeru.