DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #953594  autor: poraz666
 01 paź 2017, 12:32
Witam
Z końcem października kończy mi się umowa z Play i chciałbym się przenieść do Virgin na kartę problem w tym że numer nie jet zarejestrowany na mnie tylko na ojca koszt przepisania w Play to rzekomo 30 zł, i tu moje pytanie czy jest taka możliwość żeby ten numer przenieść i zapisać na mnie już w Virgin?
 #953622  autor: forum_tg
 01 paź 2017, 18:35
w każdym z wypadków potrzebujesz zrobić cesję. Jeżeli kończy Ci się umowa w Play, to ją wypowiedz, żeby nie przedłużyli ci o kolejne 30 (jeśli tego nie zrobiłeś). W wypowiedzeniu zaznacz, że mają Ci przenieść numer "na kartę", a wtedy będziesz mógł dowolnie przenosić między różnymi operatorami.
Ja bym zrobił następująco:
- rezygnacja z abo
- przejście na kartę
- i w tym momencie cesja
- przejście do innego operatora (u ciebie to VM)
- lub w tym momencie cesja

Ale gdy jest się w ofercie na kartę w Play, to kiedyś (jeśli dobrze pamiętam) nie płaciło się nic za cesję
 #953969  autor: mkkot
 03 paź 2017, 19:41
Zakładam, że prościej to będzie załatwić w Virgin, bo tam wszystko powinno odbywać się zdalnie.
 #959130  autor: goral2099
 02 lis 2017, 22:34
Nie chcę zakładać nowego tematu,bo ten w sumie pasuje do pytania, które chcę zadać. A więc chcę przenieść numer z Play do A2. Zalogowałem się właśnie do P24 i zauważyłem, że w danych mam nieaktualny adres zameldowania. Czy muszę turlać się do salonu i zmienić ten adres, czy może zostać tak jak jest i przejdzie nr bez problemu? Do przeniesiena potrzebny jest komlet danych, czy tylko imię, nazwisko, PESEL i ewentualnie nr dowodu? Szczerze to nie uśmiecha mi się kuśtykać do salonu... :)
 #959357  autor: vh
 04 lis 2017, 10:51
Przy przenoszeniu numeru do A2 potrzebny jest tylko PESEL: https://przeniesnumer.a2mobile.pl. (Gorzej w drugą stronę, bo A2, Plus, Polsat, Areo2 stwarzają duże problemy przy przenoszeniu od nich numerów, wtedy są bardzo drobiazgowi).

T10s, OT-311, 1650, X501, P780, GT-C3322, E560, 3S, 4X, G7 Power