DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #953068  autor: Heeisenberg
 27 wrz 2017, 15:44
Dzień dobry,
Na wstępie chcę ze przywitać wszystkich użytkowników forum. Chcę dowiedzieć się czegoś o ofercie operatora MVNO fm mobile. Dokładnie chodzi mi o ofertę bez telefonu najwyższy abonament "Best Move Free 89,90".
Wiecie może o co chodzi z tym transferem (wyłącznie w telefonie komórkowym) nielimitowanym i niby bez lejków ?
Poszukuję oferty no limit tzn. bez lejka i zastanawiam się pomiędzy nową ofertą t-mobile a tą obecną. Tak wiem że oferta fm wychodzi pod względem cenowym gorzej ale zależy mi na tym aby mieć wszystko tj. "dzwonienie", smsy, internet pod jednym numerem(jedną kartą sim)

Co z transferami rzędu 500 Gb miesięcznie w fm ? Realne? Oczywiście jedno urządzenie bez Tetheringu itp. z podłączonym dyskiem zewnętrznym za pomocą huba do ściągania plików. Co z gorszym traktowaniem użytkowników MVNO ?

Edit.
Oczywiście kończy mi się cyrograf z play :)
 #953083  autor: piotrzet
 27 wrz 2017, 16:21
Karty sim można uzywać w telefonie nikt ci nie powie ile GB dokładnie ale na pewno wiecej w T-Mobile ściągniesz do tego nie wiem jak z udostępnianiem. Moim zdaniem lepiej wziąc ofertę tmobile bo jak mówisz taniej a po za tym to korzystasz jak chcesz i na pewno ściągniesz więcej niż w fm. W plusie czyli na tym co działa fm lubią stosować fup po 400 GB tutaj na pewno więcej nie dadzą o ile nie mniej

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #953084  autor: Heeisenberg
 27 wrz 2017, 16:25
Dziękuję za odpowiedź. Tak, czytałem o fup-ie który stosuje sieć plus jednakże w regulaminie fm nie znalazłem nic poza tym (o czym napisałeś) że kartę można użytkować tylko i wyłącznie w jednym urządzeniu. Ewentualnie jakaś inna oferta "głosowa" z internetem bez śmiesznego "lejka" ?
 #953087  autor: piotrzet
 27 wrz 2017, 16:28
Jest tam napisane że w przypadku nadużyć mogą ograniczyć i tak jak mówię nie liczyłbym że da się więcej niż 300 GB jak dadzą 200 to będzie dobrze

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #953088  autor: Heeisenberg
 27 wrz 2017, 16:31
Nowa oferta od t-mobile (internet domowy) posiada jakieś ograniczenia w zasięgu ? Czy ten zasięg pokrywa się z tym co jest widoczne na stronie 3g,lte ?
 #953091  autor: Gregrin
 27 wrz 2017, 16:40
Heeisenberg pisze:Nowa oferta od t-mobile (internet domowy) posiada jakieś ograniczenia w zasięgu ? Czy ten zasięg pokrywa się z tym co jest widoczne na stronie 3g,lte ?
Co by o zasięgu nie pisali to i tak najlepiej sprawdzić kupując starter za 5zl (z tym ze w prepaidzie ograniczają szybkość (15/15mbps)) i wypróbować w swojej okolicy albo wziąć ta ofertę na 30 dni testowych. Warto mieć na uwadze ze warunki mogą się zmienić, szczególnie jeśli będzie duże zainteresowanie tą ofertą...
Ograniczenie jest tylko na Polskę http://www.telepolis.pl/wiadomosci/nowa ... 39942.html
 #953111  autor: darekka
 27 wrz 2017, 19:37
Z podanych najpewniejszym wyborem(oczywiście po zweryfikowaniu w praktyce osiągów w miejscach planowanego używania) będzie nowa oferta T-mobile ponieważ jest to substytut stacjonarnego internetu więc z zasady lejki FUP muszą być mniej restrykcyjne o ile wogóle kiedykolwiek będą stosowane.
Dodatkowo sieć jest dośc luźna więc o zapchanie raczej nie musimy się martwić-dodatkowo rozudowują ją cały czas o agregacje, lepsze kodowanie itp.

Z własnego doświadczenia wiem, że T-mobile jest dość dobrym wyborem, gdyż nawet w posiadanych w mojej rodzinie prepaidach nie dochodzi do żadnych blokad nawet po 550GB transferu miesięcznie. W abonamencie będzie jeszcze mniejsza szansa na FUPa-sieć sprzedaje nielimitowany net za 79,99zł.(brak limitu prędkości) i nikt jakoś nie marudzi, że go blokują więc można i w nowej ofercie patrzeć pozytywnie.

Plusem jest też cena 45zł. lub 55zł. no i elatyczność(można raz na miesiąc zmienić prędkość). Pamiętać trzeba o braku kosztu aktywacji, 30dniach testów, dość dobrym sprzęcie.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #953236  autor: Heeisenberg
 28 wrz 2017, 17:28
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Możecie jeszcze przedstawić oferty (jeśli istnieją) głosowe z internetem bez limitu Gb i lejka (oczywiście zaliczając oferty które mają zapis w regulaminie o Fup)