DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #953058  autor: foormanek
 27 wrz 2017, 15:06
Cześć,
Potrzebuję prepaida z rokiem ważności konta na telefon awaryjny. Chcę go zasilić, i jak go włączę za pół roku na przykład, żebym mógł zadzwonić. Jaką taryfę wybrać? Plus odpada.

Pytam się, bo mam w tej chwili np. jakiegoś Plusa z RWK i nadaje sie tylko do odbierania. Dwa razy go zasiliłem i za jakiś czas było zero, chociaż co mogłem powyłączałem u nich na stronie. Plus kradnie i ich nie chcę.
 #953061  autor: goral2099
 27 wrz 2017, 15:27
W przyrodzie nic nie ginie. Kontaktowałeś się z operatorem w celu wyjaśnienia sprawy? Ja jak miałem jakieś niezgodności na fakturze w Play, czy na koncie w T na kartę składałem reklamacje i prędzej czy później zytuacja była wyjaśniona, środki zwrócone i przyznana często jeszcze jakaś drobna rekompensata. Błędy zdarzają się wszędzie.
 #953063  autor: foormanek
 27 wrz 2017, 15:38
goral2099 pisze:W przyrodzie nic nie ginie. Kontaktowałeś się z operatorem w celu wyjaśnienia sprawy? Ja jak miałem jakieś niezgodności na fakturze w Play, czy na koncie w T na kartę składałem reklamacje i prędzej czy później zytuacja była wyjaśniona, środki zwrócone i przyznana często jeszcze jakaś drobna rekompensata. Błędy zdarzają się wszędzie.
Po pierwsze nie mam na to czasu. Straciłem 20 zł - trudno. Nie będę się 3 miesiące z koniem kopał o to.
Po drugie - pewnie to zrobili zgodnie ze swoimi regulaminami. Włączyli mi jakąś "promocję", ja jej nie wyłączyłem, bo telefon był wyłączony, niewyłączona się "przedłużyła" i 10 zł poszło się kochać. I tak dopóki było poniżej 5 zł. Ale potem nawet 3,50 też jakoś tak zeżarli i było zero.

Po prostu szukam takich, co tak nie robią.
 #953064  autor: goral2099
 27 wrz 2017, 15:38
Patryk7588: No to inna sprawa. Ludzie często nie znają warunków swojej oferty. I później jest: złodzieje okradajo! ;) A tu pomyłki nie ma i wszystko zgodnie z regulaminem. No ale jeszcze nie wiemy, jak jest w tym przypadku.
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2017, 15:56 przez goral2099, łącznie zmieniany 1 raz.
 #953070  autor: foormanek
 27 wrz 2017, 15:48
goral2099 pisze:No to inna sprawa. Ludzie często nie znają warunków swojej oferty. I później jest: złodzieje okradajo! ;) A tu pomyłki nie ma i wszystko zgodnie z regulaminem. No ale jeszcze nie wiemy, jak jest w tym przypadku.
Jak jesteś adwokatem Plusa, to wyluzuj. Ja tu nie rozpalam hejtu na Plusa, tylko szukam kogoś kto mi pomoże, najlepiej z własnego doświadczenia. Znasz jakąś taryfe prepaida z RWK na którą można wpłacić 20 zł i zostawić telefon bez dozoru a po pół roku pieniądze nie zginą? Jak znasz, to bardzo proszę napisz.
 #953071  autor: goral2099
 27 wrz 2017, 15:50
No to kup sobie starter/przenieś nr do Orange. Wszystko tam jest proste i przejrzyste. Minimum raz na rok trzeba tylko wysłać smsa wydłużającego ważność środków na koncie głównym o rok. Jak pamiętam to było START na 8002 chyba. Płatne 3PLN jeżeli jesteś w sieci krócej niż 93 dni.

Jeżeli nie odpowiada ci np zasięg Orange, to u każdego operatora znajdziesz taką ofertę. Na forum jest wszystko opisane w poszczególnych tematach. Wystarczy poszukać.
 #953073  autor: foormanek
 27 wrz 2017, 15:55
goral2099 pisze:No to kup sobie starter/przenieś nr do Orange. Wszystko tam jest proste i przejrzyste.
Czyli Orange nie włącza niechcianych promocji? Nie trzeba u nich doglądać smsów co tydzień i reagować, bo coś zginie?
 #953074  autor: Gregrin
 27 wrz 2017, 15:55
To polecam fakt mobile (submarka play). Ładuje się za 5zl i konto ważne rok a rozmowy po 15gr bez haczyków lub virgin mobile z taryfą fremium gdzie co miesiąc dostaje się 30min (trzeba to odnawiać co pół roku a takie odnowienie automatycznie przedłuża nam konto na rok) za darmo a gdy je wygadamy idziemy po normalnej stawce z konta (czyli 29gr) i tez niczego niechcianego nie włączają choć namawiają smsami na dokupienie płatnego pakietu.
Albo skoro ten plus cie zdenerwował to numer od nich przenieś do play. Dostaniesz 500zl (na rozmowa i sms w pl) na 5mcy i jeszcze 50GB neta. Później kodem albo telefonicznie można się przenieść do Fakt mobile.
Jest jeszcze a2mobile gdzie minuta to 10gr i konto tez jest ważne rok po zasileniu ale to niszowa marka i korzystająca właśnie z zasięgu plusa ;)
foormanek pisze:Czyli Orange nie włącza niechcianych promocji? Nie trzeba u nich doglądać smsów co tydzień i reagować, bo coś zginie?
Orange tez ma normalne RWK ale standardową stawkę 29gr (po co płacić 2razy drożej) i lubią tez nakłaniać do płatanych pakietów wiadomościami push (wyskakuje na ekranie).
Ale w żadnej z powyższych nie musisz się martwic o środki (jedynie w virgin warto co pol roku aktywować darmowe minuty co miesiąc ale jeśli się tego nie zrobi to nic nie zabierają tylko dzwoni sie po normalnej stawce -29gr).
 #953180  autor: foormanek
 28 wrz 2017, 11:31
Gregrin pisze:To polecam fakt mobile ... przenieś do play ...
Niestety nie jest to łatwe. Starterów faktu w sprzedaży nie znalazłem, tylko zestawy z telefonem. A przeniesienie prepaida do Playa - w punktach nie mają kart. Sprawdziłem 7 w Warszawie i nikt nie ma, dalej nie dzwonię. To jakiś ściemniany "bait marketing" z tym przenoszeniem do Play. Lekko dziadowsko to wygląda...
 #953214  autor: Gregrin
 28 wrz 2017, 16:06
foormanek pisze:Starterów faktu w sprzedaży nie znalazłem
"oficjalna dystrybucja w Salonach Ruch, Kolportera lub na Poczcie Polskiej" i wydaje mi się ze z tym ostatnim najbardziej współpracują.
foormanek pisze:A przeniesienie prepaida do Playa - w punktach nie mają kart. Sprawdziłem 7 w Warszawie i nikt nie ma, dalej nie dzwonię.
W play wprowadzili niedawno ta promocje 500zl na 5mcy wiec może rzeczywiście jej popularność ich zaskoczyła i muszą się zaopatrzyć w nowa partie starterów choć jest to dla mnie nowością żeby w play nie mieli starterów na kartę... Może ktoś z warszawy potwierdzi ?
Bo to ze o startery faktu w play'u jest ciężko to normalne bo specjalnie za bardzo nie promują tej oferty, ale żeby własnych starterów nie mieli to już anomalia.
 #953225  autor: Jestem_Janek
 28 wrz 2017, 16:44
Startery dla przenoszących numer do Play muszą mieć na stanie, tak działa ich system informatyczny.
Problem w tym, że d**y im się nie chce ruszyć, bo za takie przenoszenie nic nie zarobią.
 #953231  autor: goral2099
 28 wrz 2017, 17:07
Panowie, człowiek nie ogarnia swojej taryfy, nie ma czasu reklamacji złożyć, a Wy mu każecie biegać po salonach, szukać starterów i zmieniać taryfy. Miejcie litość. :D Rozwiązanie które zaproponowałem jest prostsze i szybsze. ;)
 #953234  autor: foormanek
 28 wrz 2017, 17:25
Jestem_Janek pisze:Startery dla przenoszących numer do Play muszą mieć na stanie, tak działa ich system informatyczny.
Chyba NIE działa, jeżeli już. Tesco Kabaty byłem osobiście, a potem dzwoniłem do: Skorosze, Al Krakowska przy Szyszkowej, Real Puławska, KEN Center i jeszcze parę innych. NIKT tego nie ma. Jak to nie jest ściema, to nie wiem co jest. Firma tej wielkości nie może ogarnąć koordynacji promocji z dystrybucją kart we własnej sieci? Wolne żarty. Ta cała promocja to jest przynęta żeby przenieść numer z obcej karty na abonament u nich. A na kartę? Nie mamy kart. Może w przyszłym tygodniu coś przyjdzie... To właśnie słyszałem.
 #953242  autor: foormanek
 28 wrz 2017, 19:02
Gregrin pisze: Jest jeszcze a2mobile gdzie minuta to 10gr
Z twoich wskazówek w końcu wykorzystałem a2. Karta kupiona, zarejestrowana, działa. Zobaczymy jak się pieniądze utrzymają... Dziekuję. :D
 #953271  autor: Gregrin
 28 wrz 2017, 21:28
foormanek pisze:NIKT tego nie ma.
Tzn trzeba pytać o zwykle przeniesienie do play. Tak tylko napominam żeby nie było niejasności.
foormanek pisze:a2. Karta kupiona, zarejestrowana, działa. Zobaczymy jak się pieniądze utrzymają... Dziekuję. :D
Pieniądze nie będą znikać. Problemy a2 to czasami trochę gorszy zasięg niż plus i to ze trzeba ręcznie zmieniać ustawienia za granicą.
 #953272  autor: zoltan666
 28 wrz 2017, 21:31
Jestem_Janek pisze:Startery dla przenoszących numer do Play muszą mieć na stanie, tak działa ich system informatyczny.
Problem w tym, że d**y im się nie chce ruszyć, bo za takie przenoszenie nic nie zarobią.
Próbowałem przenieść numer w punkcie Play w Auchan Piaseczno. Podobno nie mieli starterów. Następnego dnia przeniosłem numer w salonie Play w CH Janki. Tu startery były i powiedziano mi, że u nich z tym problemów nie ma.
 #953279  autor: adacomp
 28 wrz 2017, 22:35
Najlepiej przejść do Play, odebrać bonusy 500zł+50GB+RWK a potem do a2mobile.

Bzdura z tym zasięgiem a2mobile niby innym niż Plus.
Plus ma zasięg Plusa a a2mobile ma zasięg Plus+Aero2 to kto ma gorszy zasięg ?
Sam mam kilka kart a2mobile oraz jedną Plush i zasięg jest identyczny na obu kartach.
W a2mobile tylko trzeba włączyć w telefonie roaming danych aby net działał prawidłowo i tylko tyle.