DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #953234  autor: foormanek
 28 wrz 2017, 17:25
Jestem_Janek pisze:Startery dla przenoszących numer do Play muszą mieć na stanie, tak działa ich system informatyczny.
Chyba NIE działa, jeżeli już. Tesco Kabaty byłem osobiście, a potem dzwoniłem do: Skorosze, Al Krakowska przy Szyszkowej, Real Puławska, KEN Center i jeszcze parę innych. NIKT tego nie ma. Jak to nie jest ściema, to nie wiem co jest. Firma tej wielkości nie może ogarnąć koordynacji promocji z dystrybucją kart we własnej sieci? Wolne żarty. Ta cała promocja to jest przynęta żeby przenieść numer z obcej karty na abonament u nich. A na kartę? Nie mamy kart. Może w przyszłym tygodniu coś przyjdzie... To właśnie słyszałem.
 #953242  autor: foormanek
 28 wrz 2017, 19:02
Gregrin pisze: Jest jeszcze a2mobile gdzie minuta to 10gr
Z twoich wskazówek w końcu wykorzystałem a2. Karta kupiona, zarejestrowana, działa. Zobaczymy jak się pieniądze utrzymają... Dziekuję. :D
 #953271  autor: Gregrin
 28 wrz 2017, 21:28
foormanek pisze:NIKT tego nie ma.
Tzn trzeba pytać o zwykle przeniesienie do play. Tak tylko napominam żeby nie było niejasności.
foormanek pisze:a2. Karta kupiona, zarejestrowana, działa. Zobaczymy jak się pieniądze utrzymają... Dziekuję. :D
Pieniądze nie będą znikać. Problemy a2 to czasami trochę gorszy zasięg niż plus i to ze trzeba ręcznie zmieniać ustawienia za granicą.
 #953272  autor: zoltan666
 28 wrz 2017, 21:31
Jestem_Janek pisze:Startery dla przenoszących numer do Play muszą mieć na stanie, tak działa ich system informatyczny.
Problem w tym, że d**y im się nie chce ruszyć, bo za takie przenoszenie nic nie zarobią.
Próbowałem przenieść numer w punkcie Play w Auchan Piaseczno. Podobno nie mieli starterów. Następnego dnia przeniosłem numer w salonie Play w CH Janki. Tu startery były i powiedziano mi, że u nich z tym problemów nie ma.
 #953279  autor: adacomp
 28 wrz 2017, 22:35
Najlepiej przejść do Play, odebrać bonusy 500zł+50GB+RWK a potem do a2mobile.

Bzdura z tym zasięgiem a2mobile niby innym niż Plus.
Plus ma zasięg Plusa a a2mobile ma zasięg Plus+Aero2 to kto ma gorszy zasięg ?
Sam mam kilka kart a2mobile oraz jedną Plush i zasięg jest identyczny na obu kartach.
W a2mobile tylko trzeba włączyć w telefonie roaming danych aby net działał prawidłowo i tylko tyle.
 #953281  autor: Jestem_Janek
 28 wrz 2017, 22:40
foormanek,
Ciężko Tobie zrozumieć, że startery leżą sobie na zapleczu a klientom wciskają ściemę o ich braku?

zoltan66,
Może na Świeżaków trafiłeś i jeszcze się nie nauczyli ściemniać haha.
 #953288  autor: cyanoone
 28 wrz 2017, 23:43
adacomp pisze:Plus ma zasięg Plusa a a2mobile ma zasięg Plus+Aero2 to kto ma gorszy zasięg ?
Plus i A2 mają dostęp do tych samych nadajników. Z tego co napisałeś wynika, że A2 ma więcej nadajników.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #953301  autor: Remington
 29 wrz 2017, 08:28
adacomp pisze:Bzdura z tym zasięgiem a2mobile niby innym niż Plus.
Plus ma zasięg Plusa a a2mobile ma zasięg Plus+Aero2 to kto ma gorszy zasięg ?
Plus ma zasięg Plusa+Aero2, a a2m ma zasięg Plusa+Aero2, więc kto ma gorsz zasięg? ;)

Kwestia jest w priorytetach na karcie SIM. Ktoś pisał, że w a2m telefon ile da radę trzyma się zasięgu Aero2.
 #953312  autor: Loko_Poko
 29 wrz 2017, 10:14
Wystarczy kupić starter w Play (gdy wam powiedzą, że nie mają starterów fakt mobile), zarejestrować go w Play odpalić w telefonie i zadzwonić do BOK faktu, że się chce ten numer przenieść do fakt Mobile. 5 minut później jest się już w Fakcie. Sprawdzone osobiście.
 #953318  autor: vh
 29 wrz 2017, 11:26
foormanek pisze:A przeniesienie prepaida do Playa - w punktach nie mają kart. Sprawdziłem 7 w Warszawie i nikt nie ma, dalej nie dzwonię. To jakiś ściemniany "bait marketing" z tym przenoszeniem do Play. Lekko dziadowsko to wygląda...
Trzeba było mówić, że chcesz przenieść i wziąć abonament. Natychmiast by się znalazły karty SIM.

T10s, OT-311, 1650, X501, P780, GT-C3322, E560, 3S, 4X, G7 Power
 #953328  autor: Taki_tam
 29 wrz 2017, 12:17
Dla innych zainteresowanych podobnym rozwiązaniem ale w T-Mobile: można w taryfie Frii właczyć usługę 1zł/dzień (płacisz wtedy jak dzwonisz/SMS'ujesz). Ustawia wtedy ważność na rok. Każde doładowanie również ustawia ważność na rok.

W Orange też jest RWK przez wysłanie SMS'a. Nie wiem tylko czy nie sprawdzają czasem czy jest aktywność na koncie raz na pół roku.
 #953345  autor: asdaf
 29 wrz 2017, 14:27
Play powinien, tak jak Orange, uruchomić przenoszenie numerów przez internet/kuriera bo konsultanci w salonach ostatnio coś za bardzo migają się od przenoszenia numerów na kartę. Najczęstszą ich wymówką jest właśnie "brak starterów do przeniesienia" albo "przenosimy tylko na abonament".
 #953357  autor: Gregrin
 29 wrz 2017, 15:08
Remington pisze:Kwestia jest w priorytetach na karcie SIM. Ktoś pisał, że w a2m telefon ile da radę trzyma się zasięgu Aero2.
Nawet nie o to chodzi bo testowałem to w terenie i mam wrażenie ze jeśli w pobliżu jest nadajnik a2 to do plusa nawet nie wpuszcza żeby go "nie zaśmiecać". Jeden telefon miał slaby zasięg plusa a drugi z a2 był bez zasięgu gdy chodziłem po domu znajomej (a właściwie już w ogrodzie zasięg się zgubił)...
W mojej okolicy gdy wkładałem kartę a2 zawsze miałem gorszy zasięg bo telefon łączył się akurat z nadajnikami a2 które były dalej niż nadajniki plusa (odczytywane z netmonitor). Gdy włożyłem kartę plusa, telefon łączył się z nadajnikami które są bliżej (czyli plus) i po prostu był lepszy zasięg.
I proszę nie pisać ze to nieprawda bo "u mnie jest ok", bo mimo ze nie jest to regułą to są przypadki ze a2 gorzej działa niż plus i tyle. Powiedziałbym ze są to "szczególne" przypadki bo znajoma mieszka w nietypowej topografii (dół/nizina miedzy wałami) i chyba tylko plus w tej okolicy ma tak niefortunnie ustawione nadajniki ze jest tak slaby zasięg (a a2 wcale!) bo z innymi operatorami jest ok.

PS: jak ktoś chce gwarantować taki sam zasięg na a2 jak na plus to niech się zadeklaruje i będzie się do niego posyłać ludzi u których jest ten problem i wtedy może go jakoś rozwiąże ??
Taki_tam pisze:Dla innych zainteresowanych podobnym rozwiązaniem ale w T-Mobile: można w taryfie Frii właczyć usługę 1zł/dzień (płacisz wtedy jak dzwonisz/SMS'ujesz). Ustawia wtedy ważność na rok.
Taaaa prowadź ludzi z deszczu pod rynnę.
http://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/documents/doc_00008/D_007_0014114.pdf pisze:2.16. W przypadku, jeśli Użytkownik posiada na koncie aktywną Ofertę, ale w ciągu 6 ostatnich miesięcy nie wykonał żadnego zdarzenia płatnego, jego konto utraci ważność na połączenia wychodzące. Ponowne doładowanie konta w okresie po utracie Ważności konta przedłuży Ważność Konta do 365 dni.
PS. ja bym tam zmienił 6m-cy na 6-ść dni a 365dni na 365lat i wtedy ładnie byłoby widać cale kuriozum...
Konto ważne rok ale przez 180dni a potem trzeba doładować żeby dzwonić.
To jeszcze mu nju polećmy bo tam przecież konto jest ważne "po wieki" i wtedy po pol roku numer mu całkiem wyłączą i nawet doładowanie nie pomoże.

PS. przydałoby się żeby ktoś złożył skargę na te nazwy RWK i "po wieki" w t-mob i nju bo za niedługo wszyscy będą sobie nazwy wymyślać sugerujące długą ważność konta podczas gdy w regulaminach są dokładne wartości. Play tez poszedł w te ślady ale tam przynajmniej ten rok jest...
 #954542  autor: zwariowany.kurczak
 05 paź 2017, 21:06
Leżak absolutny to tylko link niżej, doładujesz to zdrapką PLUSA za 5zl i masz 24mc spokój... Prowadzi to Aero2, jak i też a2mobile, więc nie zniknie nagle z rynku, bo właściwie to tylko www+taryfa w systemie i tyle kosztów z tym mają :-)
http://wrodzinie.com.pl

Inna opcja, Orange na kartę i RWK po wysłaniu SMS przedłużeniowego min. 1x w roku, ale tu jakaś aktywność raz na rok... np. 5zł starczy na 500lat zakładając zużycie 1gr/rok :)