DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #949046  autor: Vieslav
 04 wrz 2017, 20:36
Patryk7588 pisze:Co to za miasto?
-Gosc- pisze:Cóż to za miasto?
Lublin.
-Gosc- pisze:Plus różnie w różnych częściach kraju raz lepiej Orange raz lepiej plus.
Orange - gęstsza siatka stacji N!; Plus ma oszczędnie pobudowane, duże odległości do stacji, mało inwestują w sieć (takie moje odczucia).
Patrząc na BTSearch to właśnie N! wypada blado na tle Plusa i Playa. Orange agreguje częstotliwości tylko na dwóch albo trzech nadajnikach w mieście, na reszcie jest tylko LTE 1800, Play ma chyba wszystkie możliwe częstotliwości. Plus... no cóż. Zawsze był liderem jeśli chodzi o wprowadzenie nowej technologii i pokrycie nią terenu. Pamiętam jak wchodził UMTS. To właśnie Plus był pierwszy w mieście. Swego czasu poza miastem można było pomarzyć o 3G, a Plus już miał. Podobnie było z LTE. Podejrzewam, że ludzie używają LTE Plusa jako internet stacjonarny i stąd takie obciążenie (moją teorię potwierdza liczebność urządzeń podobnych do IDU-ODU na balkonach bloków i domów).
Testuję w miejscach, w których najczęściej bywam i takie moje spostrzeżenia. Poza miastem sytuacja zmienia się z każdym przejechanym kilometrem. Jak już będę na prepaidzie to może zaryzykuję testowo przenieść się na chwilę na inny zasięg i potestować, jak będę miał więcej wolnego czasu.
 #949053  autor: -Gosc-
 04 wrz 2017, 20:49
Vieslav pisze:Patrząc na BTSearch to właśnie N! wypada blado na tle Plusa i Playa.
No nie wiem na jaki btsearch patrzysz, ale u mnie w GOP to plus do N! jeżeli chodzi o ilość stacji jest jak 1:3.
Orange bardzo dużo uruchamia ostatnio L2600 na swoich stacjach co pozwala na agregację z L1800.
Plus robi to baaardzo wolno, mało, u mnie na stacjach o które pytałem wogóle plus nie przewiduje L2600! Taka koncepcja budowy sieci wg plusa.
Ja Orange używam też jako internet stacjonarny, średnie prędkości pobierania dosyć powtarzalne są ostatnio na poziomie 40Mbps. Modem Huawei E3372.
 #949055  autor: habish
 04 wrz 2017, 20:55
BTSearch podupadło niestety już dawno temu.

@Gosc
Może zrób kilka testów prędkości z porównaniem Orange do Plusa i daj znać jak to wyszło.
 #949056  autor: -Gosc-
 04 wrz 2017, 21:09
Patryk7588 pisze:BTSearch podupadło niestety już dawno temu.

To się zgadza, ale przecież btsearch to wolontariusze? Jak nikt sie tym nie interesuje, nie aktualizuje to wygląda jak wygląda... swoja drogą to UKE powinno mieć coś takiego na swojej strnie, mapę z naniesionymi lokalizacjami i opisami.

@Gosc
Może zrób kilka testów prędkości z porównaniem Orange do Plusa i daj znać jak to wyszło.
Ja to już kiedyś testowałem ale "na żywca" bez speedtestów, jedynie co podglądałem w tym oknie modemu huaweia jakie tam są prędkości DL. Problem jest w tym że mieszkam pod trzema stacjami N! Jedna chyba 30m ode mnie (sąsiedni blok) i dwie pozostałe gdzieś do 100m.
Plusowa z którą łączyło mnie po LTE (nie najbliższa) jest ok. 1km od mnie, wtedy było bardzo słabo z zasięgiem plusa na modemie i strony wczytywały się wolniej niż w Orange, w Orange pod tą stacją najbliższą (która nie ma jeszcze L2600) to modem Huawei pokazał mi chyba najsilniej -42dBm. Plus miał wtedy -80 do -90dBm Tylko dlatego mam Orange na modemie, bo jest silniej i szybciej z racji bliskości stacji.
 #949232  autor: Vieslav
 05 wrz 2017, 21:18
-Gosc- pisze:Orange bardzo dużo uruchamia ostatnio L2600 na swoich stacjach co pozwala na agregację z L1800.
Wszystkie stacje poza miastem mają 800+1800+2600. Ale czy agregują - tego nie wiem.
Patryk7588 pisze: BTSearch podupadło niestety już dawno temu.
To gdzie teraz "polować" na BTSy?