DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #943407  autor: znawca
 04 sie 2017, 18:43
Witam

W moim domu mam zasięg sieci "Darmowe Orange WiFi". Na stronie operatora przeczytałem, że jest to sieć darmowych hot spotów dostępnych tylko dla abonamentowych klientów Orange. Ja wprawdzie mam numer w Play, ale rodzina i znajomi mają w Orange, także wpadłem na pewien pomysł:

Założyłbym konto np: na numer mojej mamy, zalogował się na stronie, a potem korzystał z darmowego WiFi na komputerze. Bardzo by mi się przydał, gdyż w domu nie mam stacjonarnego internetu, a muszę oszczędzać mobilny pakiet, który mam z Play.

Pytanie, czy to w ogóle jest możliwe? gdyż słyszałem, że aby połączyć się z tym hot spotem trzeba mieć neostradę, a komórka na abonament nie wystarczy.
Słyszałem też, że to jest tylko na telefony i laptopem się nie połączę, bo wymagana jest jakaś appka na Androida. Wtedy jako posiadacz iPhona i MacBooka mogę obejść się smakiem.
Jak to w końcu jest? Ktoś wie lub korzysta?

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!
 #943441  autor: Vieslav
 05 sie 2017, 00:12
Możesz korzystać z darmowego orange wifi jeśli posiadasz: neostrade lub telefon komórkowy (chyba też stacjonarny wystarczy?). Logujesz się na konto w orange.pl i tam jest opcja "darmowe orange wifi". Trzeba się zarejestrować, tzn ustawić hasło. I tyle. Następnie za pomocą numeru telefonu/loginu i ustawionego hasła logujesz się do usługi - łączysz się z siecią, powinna wyświetlić się strona powitalna. Jeśli nie - wpisujesz adres: wifi.orange.pl. Podajesz dane do logowania. I tyle.
Limit prędkości jest (a przynajmniej kiedyś był) ustawiony na 1/1 mb/s.