DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #942325  autor: JaneQ_Damian65
 30 lip 2017, 22:49
Ostatnio miałem potrzebę przeprowadzenia rozmowy międzynarodowej z numerem znajdującym się na terenie Pjongjangu (sieć Koryolink, telefon pozwalający na połączenia międzynarodowe - Korea Północna prefix +850).

T-Mobile nie pozwoliło na realizację takiego połączenia komunikatem "Nie ma takiego numeru". Próbowałem różnie wpisywać numer, zamieniać + na 00 i dodawać 0 zaraz po kierunkowym, ale wszystko skutkowało opisanym powyżej komunikatem.
Wysłanie SMSa na taki numer skutkowało pobraniem opłaty za wiadomość międzynarodową.

Dodam, że fioletowa konkurencja od ledwo działającego Internetu w roamingu (chociaż w mojej okolicy to 1,5Mbit/s lepiej chodzi, niż macierzyste LTE :lol: ) bez problemu realizowała połączenie z +850(...). Nawet, gdy osoba w KRLD miała wyłączony telefon odzywała się centrala Koryolink z takim komunikatem https://wills.co.tt/bitbucket/koryolink ... ed-off.mp3 , a zaraz po niej odzywała się Pani z automatu Playa, powtarzająca komunikat po polsku :D . W takiej sytuacji opłaca za połączenie (10zł/min :evil: ) nie była pobierana.
SMSy w Play także były wysyłane, opłata była pobierana, ale wracała od razu zwrotka o nieudanym dostarczeniu (co się zgadza - numer w KRLD nie przyjmuje SMSów międzynarodowych).

Wie ktoś co może powodować taki stan rzeczy w T-Mobile? Jak realizowane są połączenia międzynarodowe (wymagana jest umowa z Koryolink?). Dzwonić z tym na partyline? Chociaż nie wiem, jaka będzie reakcja konsultanta który usłyszy, że mam problemy z połączeniami z Koreą Północną :mrgreen: ...
 #942332  autor: kaspeed
 30 lip 2017, 22:55
Zadzwonić można sam jestem ciekaw.Swoją drogą nigdy nie słyszałem aby ktoś z zewnatrz tam się chciał dodzwonić.Albo z tamtad.Ciekawi mnie czy telefon satelitarny nie lepiej by się sprawował.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #942349  autor: JaneQ_Damian65
 30 lip 2017, 23:35
Telefony satelitarne są nielegalne w KRLD. Dodzwonić można się na numery stacjonarne przyjmujące połączenia międzynarodowe (prefix 381 po 02 - Pjongjang albo 01 - telefon komórkowy). W sieci stacjonarnej tylko wybrane numery przyjmują połączenia bezpośrednio (głównie telefony ambasad, chociażby Polska ambasada w KRLD numer +850 2 381 7327), do reszty można trzeba pośrednictwo operatora pod odpowiednim numerem.
Wyszukując sieci w Pjongjangu zobaczysz dwie osobne sieci:
467-05 - sieć dla obcokrajowców, możliwość wykonywania połączeń międzynarodowych i dostęp do Internetu, brak SMSów międzynarodowych i dostępu do wewnętrznego Intranetu
467-06 - sieć dla obywateli Korei Północnej, odseparowana od świata, zablokowane połączenia międzynarodowe, dostęp tylko do wewnętrznego Intranetu.
Obie sieci to infrastruktura Koryolink. Dodam, że obcokrajowiec nie może zadzwonić na numer koreański, a mieszkaniec KRLD tym bardziej ma zablokowane połączenia z numerami w 467-05.
 #942598  autor: kaspeed
 31 lip 2017, 20:55
Dzięki za ciekawe info;)Sam bym w ramach kolekcjonerskich przygarnoł taką kartę ciekawe czy da sie to przemycić? Ogólnie szacun że @ coś więcej przekazał.Wg mojego info sprawa może być własnie pzez brak umów międzyoperatorskich.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen: