DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #941741  autor: ziomq
 28 lip 2017, 07:59
Jak wiadomo Play nie zapewnia iż będzie świadczony roaming krajowy, może dowolnie modyfikować usługi w roamingu krajowym. Za roaming krajowy nie odpowiada według regulaminu. Myślę że warto byłoby zrobić wspólne pismo do UKE/UOKIK w tej sprawie aby to uregulować. Na początku należy przedstawić jak zmieniały się umowy roamingowe w Play, blokowanie zasięgu Orange, lejkowanie z 3 na 1,5 Mbit/s, reklamy "zasięg wszystkich sieci" a obecnie informację o jednym partnerze roamingowym, ostatnia "optymalizacja" według Gruszki, podpisanie umowy roamingowej z Orange itd. Takie zmiany nie pozwalają na rozwiązanie umowy.

W związku z powyższym w każdej umowie powinien być określony:
Główny partner roamingowy który będzie dostępny podczas świadczenia umowy. Jeśli go zabraknie to jest podstawa do rozwiązania umowy.
Główny i zapasowy partner roamingowy gdy kończy się umowa roamingowa w Play. Jeden z nich może zostać i to nie jest podstawa do rozwiązania umowy. Gdy oba znikną to jest podstawa do rozwiązania umowy.
Jeśli operator będzie chciał świadczyć usługi tylko w sieci własnej to podaje zapasowego partnera roamingowego (tylko). Zniknięcie go nie powoduje możliwości rozwiązania umowy,

Ponadto umowy powinny zawierać informację czy możemy korzystać z zasięgu partnera roamingowego na terenie całego kraju czy tylko tam gdzie brak zasięgu Play.
Powinny precyzować jaką technologię możemy używać (2G/3G/4G). Powinny określać szybkość internetu w roamingu krajowym NA PODSTAWIE PROFILU QOS.
 #942872  autor: kaspeed
 01 sie 2017, 21:58
Nie przejdzie nigdzie nie ma gwarantowanej ilosci sieci.Nie było ich rownież nigdy.owszem były wzmianki ale od dawna mają zapis ze gwarantują conajmniej 1;)

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #942913  autor: -Gosc-
 02 sie 2017, 09:47
ziomq pisze:Ponadto umowy powinny zawierać informację czy możemy korzystać z zasięgu partnera roamingowego na terenie całego kraju czy tylko tam gdzie brak zasięgu Play.
Nie prościej zmienić operatora? Po co ci pośrednik plej w dostepie do sieci które możesz mieć bezpośrednio? Chyba że plej daje takie rewelacyjne warunki? Nawet gdyby to i tak transmisja przycięta. Zwyczajnie nie warto się bawić w pleja.
 #942949  autor: Remington
 02 sie 2017, 11:58
tomektg pisze:ale aktualnie nie ma reklam o zasięgu 4 sieci.
Kiedyś reklamy były to był i zasięg, ale ja od dawna takiej reklamy nie widziałem.
Na podstawie tych reklam ludzie podpisali 2-letnie umowy, więc przynajmniej im zasięgu 4 sieci nie mogą odebrać. I tylko to może UOKiK zainteresować.
 #942972  autor: forum_tg
 02 sie 2017, 14:08
W takich przypadkach ma to sens.
Ale na chwilę obecną, to Play nie zrezygnował z zasięgu wszystkich sieci (jeśli dobrze kojarzę) - trochę utrudnia życie tym, co na stałe korzystają z innego operatora - trzeba dzwonić do BOK.
Ja mam ustawiony automat i bardzo rzadko ręcznie wybieram konkretnego i nie mam nic blokowane (raz musiałem wysłać zgłoszenie przez play24 i mam odblokowane)
 #943054  autor: SACZI
 02 sie 2017, 18:36
Ktoś dobrze napisał, nie warto dzisiaj bawić się w Playa!
Jakieś 8 lat temu było to wytłumaczalne lepszą ofertą, dzisiaj nolimit voice + 10 GB ma każdy ze starej W3 w cenie 25PLN.
Po co użerać się z roamingiem krajowym ... ?