DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #935511  autor: rambubu
 30 cze 2017, 10:01
Mam 2 karty SIM, nazwijmy je A i B. Potrzebuję zadzwonić z numeru A (musi się wyświetlić ten nr) na numer C, jednak chciałbym wykorzystać do tego pakiet włączony na B. Połączenia pomiędzy A i B są bezpłatne (oba numery w Play z SD), C jest w innej polskiej sieci. Wymyśliłem, że ustawię przekierowanie z B do C i zadzwonię z A na numer B.
Czy taki sposób będzie działać? Skoro z A do B dzwonię za darmo, to całkowity koszt rozmowy będzie jak za zwykłe połączenie B->C, czyli pobierze minuty z pakietu?
 #935515  autor: matteo
 30 cze 2017, 10:08
rambubu pisze:Mam 2 karty SIM, nazwijmy je A i B. Potrzebuję zadzwonić z numeru A (musi się wyświetlić ten nr) na numer C, jednak chciałbym wykorzystać do tego pakiet włączony na B. Połączenia pomiędzy A i B są bezpłatne (oba numery w Play z SD), C jest w innej polskiej sieci. Wymyśliłem, że ustawię przekierowanie z B do C i zadzwonię z A na numer B.
Czy taki sposób będzie działać? Skoro z A do B dzwonię za darmo, to całkowity koszt rozmowy będzie jak za zwykłe połączenie B->C, czyli pobierze minuty z pakietu?
Zależy od planu taryfowego. Niektóre to przepuszczą w pakiecie, ale niektóre skasują Cię za poł. Na informację z BOK bym nie liczył. Sprawdzić trzeba tylko organoleptycznie.
 #935517  autor: piokuk
 30 cze 2017, 10:12
To jest podstawowa zaleta Play: jeśli masz pakiet bezpłatnych rozmów do wszystkich, to mieszczą się z tym także przekierowania. Od lat z tego korzystam. NIKT INNY w znanych mi ofertach abonamentowych i pre paid tego nie ma. Dlatego (między innymi) jestem w Play.
 #935519  autor: rambubu
 30 cze 2017, 10:13
matteo pisze:Zależy od planu taryfowego
A - PnK Surf
B - do wyboru RBM Energy z pakietem 100 minut lub Formuła PnK z promocyjnymi złotówkami
 #935521  autor: piokuk
 30 cze 2017, 10:15
rambubu pisze:
matteo pisze:Zależy od planu taryfowego
A - PnK Surf
B - do wyboru RBM Energy z pakietem 100 minut lub Formuła PnK z promocyjnymi złotówkami
Spokojnie pobierze Ci z pakietu.
 #935522  autor: rambubu
 30 cze 2017, 10:17
W przypadku karty z Formułą (bez pakietu minut) pobierze promocyjne złotówki?
Na telefonie z kartą C wyświetli się numer A?
 #935576  autor: Dorotea
 30 cze 2017, 12:09
piokuk pisze:To jest podstawowa zaleta Play: jeśli masz pakiet bezpłatnych rozmów do wszystkich, to mieszczą się z tym także przekierowania. Od lat z tego korzystam. NIKT INNY w znanych mi ofertach abonamentowych i pre paid tego nie ma. Dlatego (między innymi) jestem w Play.
Przekierowanie jest naliczane jak normalna rozmowa z tel. komórkowym lub stacjonarnym (połączenia krajowe) więc w każdej sieci będzie tak samo.
 #935578  autor: Remington
 30 cze 2017, 12:13
Dorotea,
własnie nie w każdej. Play liczy przekierowanie z pakietów, a Orange i Plus doliczają poza pakietami. Nie wiem jak TM.


[Tapatalk]
 #935580  autor: Dorotea
 30 cze 2017, 12:21
rambubu pisze:W przypadku karty z Formułą (bez pakietu minut) pobierze promocyjne złotówki?
Tak.

Remington pisze:Dorotea,
własnie nie w każdej. Play liczy przekierowanie z pakietów, a Orange i Plus doliczają poza pakietami. Nie wiem jak TM.
To jest traktowane jako normalne rozmowy krajowe, a reszta zależy już od regulaminów taryf. Nigdzie nie spotkałam się z zapisem, że jest inaczej rozliczane, w sensie ekstra płatne.
 #935595  autor: Jestem_Janek
 30 cze 2017, 12:59
Remington ma rację, a do tego w Orange, Plus i T-Mobile działa tylko w taryfach abonamentowych.

/Edit
Jednak w T-Mobile działa. :shock:
Ostatnio zmieniony 30 cze 2017, 19:17 przez Jestem_Janek, łącznie zmieniany 1 raz.
 #935599  autor: Kryniczanin
 30 cze 2017, 13:07
W T-Mobile na kartę są dostępne przekierowania.

W lajt mobile także, sprawdzałem w abo strzał w 10 - tam kilka miesięcy temu nie policzyło mi za przekierowanie na inny numer. Czy to był błąd czy tak jest dalej? Nie wiem.
 #935611  autor: Dorotea
 30 cze 2017, 13:32
Kryniczanin ma rację. W T-Mobile na kartę przekierowania na 100% działają, wiem bo ustawiłam.

Co do Orange, to fakt, pre-paid nie obsługuje przekierowań tylko abo. Podobnie Plus.
 #935641  autor: Remington
 30 cze 2017, 15:45
Dorotea,
Orange i nju liczą za przekierowanie tyle co za rozmowę, nie zaliczającą się do bezpłatnych pakietów.

Plus z kolei od początku (1996) ma w cenniku osobną pozycję na przekierowania (inna cena do Plusa, inna poza).


[Tapatalk]
 #935662  autor: Kryniczanin
 30 cze 2017, 18:10
Plus z kolei od początku (1996) ma w cenniku osobną pozycję na przekierowania (inna cena do Plusa, inna poza).
W okolicach 2000 były bezpłatne przekierowania do Plusa. Taryfa Relax do Master.
Ostatnio zmieniony 01 lip 2017, 18:44 przez Kryniczanin, łącznie zmieniany 1 raz.
 #935831  autor: Dorotea
 01 lip 2017, 12:42
Dobrze, że trafiłam na ten temat, bo przenoszę kilka numerów do innych sieci z Play, a przekierowania to dla mnie podstawa. Jeszcze raz sobie sprawdziłam świeże pre-paidy Orange i Plus, ale nie chce być inaczej.

Z większych operatorów na polu zostaje tylko T-Mobile przyjazny dla prepaid w tym względzie.
 #935900  autor: fatooom
 01 lip 2017, 18:41
We wszystkich planach biznesowych w Orange przekierowania schodzą z pakietu minut.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka