DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #935509  autor: Dorotea
 30 cze 2017, 09:48
Nie ma reguły. U mnie na kilku numerach Orange było około pół roku, potem znikło i znowu zabawa ze zgłaszaniem do BOK. Inni żalili się, że po kilku tygodniach, a nawet dniach mieli ponowne blokady.
 #935890  autor: muchakk
 01 lip 2017, 17:33
kaspeed pisze:W tym ze T-mobile celowo utrudnia play dzialania.na.ich nadajnikach

Przecież to jest bzdura. PLAY robi sobie optymalizacje finansową. Ci którzy dużo korzystają z transmisji danych po sieci T-mobile są od niej odcinani. Prawdopodobnie to co kupili im nie wystarcza i za dodatkowe GB płacą już większe siano niż w umowie podstawowej. Ot cała tajemnica. Dzwonić możecie z każdego zasięgu ile chcecie, ale jak zaczniecie przesadzać z transmisją danych w roamingu (szczególnie w T) to szybko dostaniecie po nosie od PLAY'a.
 #935909  autor: muchakk
 01 lip 2017, 19:06
Ja wiem jaka jest prędkość w roamingu krajowym i nie to miałem na myśli. Chodziło mi raczej o to, że najczęściej zakaz wstępu do tej sieci dostają osoby które większość swojego pakietu internetowego albo jego znaczą część wykorzystuje właśnie na zasięgu T-mobile.
 #936841  autor: jutek
 05 lip 2017, 21:56
muchakk pisze:Ja wiem jaka jest prędkość w roamingu krajowym i nie to miałem na myśli. Chodziło mi raczej o to, że najczęściej zakaz wstępu do tej sieci dostają osoby które większość swojego pakietu internetowego albo jego znaczą część wykorzystuje właśnie na zasięgu T-mobile.
Wystarczy być zalogowanym do T-Mobile i nawet nie korzystać z internetu (tak na oko to przez czas dłuższy niż 10% całości korzystania z telefonu).
 #936937  autor: kaspeed
 06 lip 2017, 13:22
6kart leżaków. Wszystkie mają zablokowany roaming T/O po wsadzeniu do telefonu kart.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #936986  autor: miki4g
 06 lip 2017, 16:30
Play Formuła Unlimited 25 zł-wszystkie sieci aktywne, przy czym kolejność priorytetów roamingu Orange- Plus - T-Mobile. To i tak w sumie bez znaczenia dla mnie, bo w moim domu na warszawskiej Białołęce i tak nie da się rozmawiać swobodnie w żadnej sieci i sprawę ratuje jedynie Wi-fi calling.

Numer do Play przeniosłem parę miesięcy temu i od razu poprosiłem o włączenie roamingu Orange, i najwidoczniej tak zostało, że mam dostęp do wszystkich sieci dostępny, tylko kolejność inna.
 #937059  autor: WOJTAS
 06 lip 2017, 18:36
Ja od początku tych cudów na dwóch numerach mam niezmieniony zasięg wszystkich sieci, na jednym nic nie korzystam z telefonu a na drugim z 400 minut i okolo 7 GB danych miesięcznie.. Także nie wiadomo od czego to zależy

Wysłane z kalkulatora
 #937068  autor: bobix
 06 lip 2017, 19:03
Ja mam dostęp do TM. Dziś zrobiłem test. Ustawiłem TM na sztywno. Przejechałem przez pół Warszawy. Telefon co chwilę gubił zasięg...
 #937306  autor: Marek_G
 07 lip 2017, 16:46
U mnie dzisiaj wrócił roaming T-Mobile. Tak sam z siebie, bo nie zgłaszałem Playowi braku T-Mobile.
Może zrozumieli, że telefon który przez 80-90% czasu nie siedzi w sieci macierzystej lepiej żeby miał dostęp do tańszego roamingu TM zamiast Plusa.

A tak osobiście nie jestem zadowolony z powrotu zasięgu T-Mobile. O ile zasięg fioletowych jest trochę lepszy u mnie niż zielonych (chociaż lokalizacja nadajnika ta sama) tak prędkości są dużo gorsze. Na Plusie w zasadzie nie ma problemu żeby cały czas mieć te maksymalne 1,5 Mb/s gdy w T-Mobile w godzinach szczytu mało kiedy uda mi się osiągnąć 0,5 Mb/s, ba nawet radia internetowe potrafią się parę razy w ciągu godziny zaciąć.
 #937547  autor: sprintek
 08 lip 2017, 18:29
U mnie poza play wyskakuje plus i tmobile czasem. Orange w ogóle nie łączy. Bywa też tak że na tmobile wywala zasięg. Teraz np. W Łodzi łapie tmobile o play jest wskakuje. Od miesiąca jest sporo gorzej z zasięgiem w play. Dobra rada przed wyborem play dobrze się zastanówcie nad zasięgiem!
 #937800  autor: Dorotea
 10 lip 2017, 08:38
Play utracił w moich oczach główny swój atut, czyli zasięg czterech sieci. Wybiegi ich rzecznika, że niby można prosić BOK o włączanie co jakiś czas dezaktywowanych sieci znajduję jako żenujące.
 #937950  autor: Ryszard Lubicz
 11 lip 2017, 06:34
Ja mam dostęp do wszystkich sieci. Niestety od jakiegoś miesiąca korzystanie z internetu na zasięgu Tmobile jest praktycznie niemożliwe . Strony otwierają się bardzo powoli lub wcale. Więc przerzuciłem się z powrotem na Orange .
Taka ciekawostka. Wczoraj przyszła burza i dostęp do Play, Tmobile , Orange padł. Zalogowałem się do Plus . Na wyświetlaczu wyskoczyło Play(Plus) . Gdzie w przypadku innych sieci zawsze jest samo logo Play. Ciekawe czym to jest spowodowane?

Grażynko wybacz...
 #938532  autor: marcinek243
 13 lip 2017, 13:35
Oj sporo zależy od konfiguracji sim. U mnie akurat po odblokowaniu orange w BOK jakiś rok temu mam Play(Orange,T-Mobile,Plus). Na kilku innych simkach nie ma nawiasu dla zablokowanego orange. W jeszcze innej nawet po odblokowaniu orange nadal nie było nawiasów