DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #932998  autor: riddriver
 20 cze 2017, 14:34
Witam, mam problem z internetem lte orange.
Na początku roku podpisałem umowę z orange rezygnując z Neostrady. Po podłączeniu modemu [b315] lekki szok, łączył się na 1800MHz, prędkości 3mbit dl, 18up [neostrada 8/1] lecz po wymuszeniu 800MHz pojawił się banan na twarzy 30mbit dl, 10up. Ok Ustawiłem modem w innym miejscu no i było już bajecznie, 45mbit dl, i 22mbit up. No i tak działało parę miesięcy, dokładnie do 6 kwietnia, wtedy otwierając stronę przeglądarka zaczęła się zastanawiać, ale wtedy jeszcze nie wiedziałem ze to początek kłopotów. Okazało się ze z 45mbit dl, nagle zrobiło się 6mbit, sygnał z nadajnika wskoczył z dobrego na wyśmienity, ale jakość z -4 nagle zrobiło się -12, a nawet skoki są do -15, zgłosiłem to do orange, myślałem ze to chwilowe i tak walczę od 3 miesięcy. Najpierw zbajerowali mnie ze do 15stego czerwca problemy znikną bo stawiają nowy nadajnik. No właśnie po postawieniu nowego nadajnika nie mam już nawet 1mbit,a, dzwoniłem już 30 razy, nic to nie daje, nie działa YouTube, strony bankowe nie chcą się otwierać, nie mogę zrobić przelewu, a konsultanci orange mówią ze w sierpniu uruchomia dodatkowy nadajnik i wtedy problem zniknie :lol: Jak rozwiązać z nimi umowę bo to już jest kpina, nadajnik stoi max 1,5km ode mnie, widzę go normalnie, jest na kominie. Co z tym zrobić, proszę pomóżcie :(
Obrazek

pismo jakie dostalem
"Dzień dobry,
otrzymalimy Pana zgoszenie dotyczce utrudnie w korzystaniu z usug na numerze 573369152.
Sprawdzilimy zasig w podanej lokalizacji. Analiza wykazaa, e mog wystpowa utrudnienia w korzystaniu z transmisji danych w technologii LTE. Dymy do tego, aby nasz zasig by dostpny dla jak najszerszego grona odbiorców. Jednak nie gwarantujemy jednakowego i staego poziomu sygnau na terenie caego kraju. W umowie nie ma te postanowienia, e brak zasigu, niewystarczajcy zasig czy te chwilowa zajto sieci w danej lokalizacji bdzie stanowio podstaw do jej rozwizania, czy te przyznania rekompensaty finansowej. Przykro nam, jeeli powysza sytuacja wywoaa Pana niezadowolenie. Jednak nie mamy podstaw do uznania Pana zgoszenia oraz natychmiastowego usunicia utrudnie.
Rozumiemy jednak, e specyfika zasigu moga przyczyni si do utrudnie w korzystaniu z naszych usug. W zwizku z tym przyznalimy jednorazowy rabat 30% na abonament dla numeru 573369152. Oznacza to, e faktura z 16.04.2017 zostanie pomniejszona o 19,80 z + VAT.
Aktualnie w Pana lokalizacji trwa budowa nowego nadajnika. Planowana data zakoczenia prac to 16.06.2017. Ze wzgldu na fakt, i s to skomplikowane prace, planowany termin uruchomienia moe ulec zmianie.
Pozdrawiamy, Orange Pawe Dxxxxxxi, Doradca ds. Klienta"

Obrazek

teraz

Obrazek

wcześniej

Obrazek
Obrazek
800MHz

Obrazek
Obrazek
1800MHz
 #933017  autor: tyre23
 20 cze 2017, 16:23
Nie rozwiążesz umowy, bo jak sama nazwa wskazuje jest to usługa mobilna. W jednym miejscu możesz mieć 0,01Mb/s, a w innym 100Mb/s i wszystko będzie zgodnie z umową.
 #933023  autor: goral2099
 20 cze 2017, 17:26
Czyli cały czas łączysz się z tym samym nadajnikiem i po dostawieniu nowej stacji spadły Ci prędkości? Zmieniali konfigurację na starym? Na pewno z tą samą stacją się łączysz?

Z rozwiązaniem umowy to kiepska sprawa niestety jak kolega tyre23 napisał. Pewnie w umowie masz minimalną prędkość na poziomie kilkunastu kb/s.
 #933026  autor: kaspeed
 20 cze 2017, 17:32
A.inne karty mają tez tak slabo?moze masz.lejek

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #933032  autor: -Gosc-
 20 cze 2017, 17:42
A kiedyś Orange mówiło że jak jest "heavy user" i transferuje przez jedną stację ileś tam ruchu to mogą przyciąć, było tu na telepolis.
 #933033  autor: kaspeed
 20 cze 2017, 17:45
Ja tez tego doświadczyłem 70gb w 24h potem lejek10/10 na.koniec 1/1'po kolejnych 50gb i tak.miesiąc lacznie choc mialem pakiet 500gb

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #933041  autor: kaspeed
 20 cze 2017, 18:06
Błędy techniczne możliwe latwo sprawdzic sprawdz poprostu na calkiem innej karcie sim z tej samej sieci

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #933043  autor: riddriver
 20 cze 2017, 18:10
mam lte biurowy 500gb, to nie jest od sciągania, uruchomili nadajniki 800 na maxa i teraz wszystkie komórki lacza się na 800MHz i dlatego to wszystko zdechlo, wlaczylem komorke i 4G ma 4kreski w całym domu, wcześniej było tylko na strychu, tam gdzie stoi b315 czyli wszystkie komórki lacza się teraz do tej 800setki. Telefon ma ta sama predkosc co b315 :/

teraz na 1800 jest dużo lepiej
Obrazek
 #933051  autor: viggen
 20 cze 2017, 18:36
Sorry za bezczelność ale sam sobie jesteś winien
Chcesz mieć stabilny net kupuj na kablu. Sieć mobilna nigdy Ci tego nie gwarantuje i to każdego operatora dotyczy.
Mój kumpel rok temu miał przebój z Play. Postawili nadajnik i dwa lata z niego ładnie korzystał. Zdążył przedłużyć umowę, a P4 rozebrało nadajnik i przenieśli go wg operatora w lepsze miejsce. Takie lepsze, że praktycznie teraz w ogóle nie ma zasięgu LTE ani 3G. (chyba kierunki nadawania też zmienili) Teraz ma prawdziwy mobilny, bo musi z lapem biegać pod nową lokalizację :mrgreen:
Poczytaj sobie jak ludzie uwierzyli w LTE Plusa i pozamieniali kabel na nich. Masakra jednym słowem, wszystko zapchane najogólniej mówiąc.
 #933064  autor: kaspeed
 20 cze 2017, 19:34
Dziwne ze nagle az taknobciazony. A.moze.antena.zewnętrzna wymuszone 2600/2100/1800 i inny.nadajnik

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #933165  autor: kaspeed
 21 cze 2017, 09:28
Mam to samo radio10mega 71zl.Orange neo 2mega.maks.Swiatlo? Brak.chetnych.Ja.bym u autora postu sprobowal jeszcze anteny.kierunkowej

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #933207  autor: -Gosc-
 21 cze 2017, 13:14
viggen pisze:Chcesz mieć stabilny net kupuj na kablu
A jeżeli nie ma takiej możliwości i zostaje mu mobilny? To też jest winny?
Ja używam mobilnego jako podstawy, raz że taniej, dwa że mobilny, trzy że transfery (uśredniając) są powiedzmy na poziomie 15-20Mbps DL. Więc w zupełności wystarczające.
 #933224  autor: maniek357
 21 cze 2017, 14:06
Nie ma co kogoś winić za to, że wybiera net mobilny do domu. Tylko trzeba mieć świadomość, że mogą się zdarzać takie sytuacje jak opisana w temacie... Ja bym jednak w takiej sytuacji starał się nie wiązać umową, tylko korzystał z pre paid. W razie problemów - szybka zmiana na Plusa czy Play.

Wiadomo, że ostatnią rzeczą, jaką można oczekiwać od netu mobilnego jest stabilna prędkość. Ostatnio byłem na stadionie, 20 tys ludzi i net w Orange nie działał wcale ... W domu, w centrum miasta też mam zapchaną stację - prędkości po 2-3 Mb/s. Z kolei na wsiach mam takie szczęście, że gdzie nie zajadę, to wykręcam dużo lepsze wyniki, nawet do 60 Mb/s bez agregacji. Po przejściu z Playa szok, że prawie wszędzie jest LTE.
 #933295  autor: -Gosc-
 21 cze 2017, 18:40
maniek357 pisze:Ostatnio byłem na stadionie, 20 tys ludzi i net w Orange nie działał wcale ... W domu, w centrum miasta też mam zapchaną stację - prędkości po 2-3 Mb/s. Z kolei na wsiach mam takie szczęście, że gdzie nie zajadę, to wykręcam dużo lepsze wyniki, nawet do 60 Mb/s bez agregacji. Po przejściu z Playa szok, że prawie wszędzie jest LTE.
Tak jest dokładnie jak piszesz, są momenty zamuły w Orange (obciążenie) ale są też miejsca gdzie wyrywa z korzeniami:-)
W prepaidzie Orange nie ma w porównaniu do T-mobile ograniczeń regulaminowych szybkości DL/UL, można wyciągać tyle ile w danym momencie stacja i telefon lub modem pozwala.
 #933321  autor: viggen
 21 cze 2017, 20:53
-Gosc- pisze: A jeżeli nie ma takiej możliwości i zostaje mu mobilny? To też jest winny?
Przecież napisał, że zrezygnował z neostrady więc dostęp do kabla ma.
maniek357 pisze:Ostatnio byłem na stadionie, 20 tys ludzi i net w Orange nie działał wcale ... W domu, w centrum miasta też mam zapchaną stację - prędkości po 2-3 Mb/s. Z kolei na wsiach mam takie szczęście, że gdzie nie zajadę, to wykręcam dużo lepsze wyniki, nawet do 60 Mb/s bez agregacji. Po przejściu z Playa szok, że prawie wszędzie jest LTE.
Norma w takich skupiskach ludzi. Głownie młodzież, która albo w Orange albow Play. I te sieci zazwyczaj w takich skupiskach pierwsze siadają - najpierw P4, potem Orange lub jednocześnie.
Teraz może być lepiej bo w końcu Play ma już miastach agregacje więc większa pojemność na LTE (ale kosztem voica) a Orange/Plus/TMobile jak skończą dłubać w miastach też zyskają na pojemności.
Nie mniej - najtrudniej zawsze ma P4 i O ze względu na ilość SIM w swojej sieci.