DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 10 z 18
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 18
 #933456  autor: adziu82
 22 cze 2017, 12:29
Zrobiłem teraz porównanie Play i Orange w Niemczech, okolice Drezna już nie z pracy, a z domu.
Ciężko wyszukać sieć, nieraz po 2-3 minuty wyszukuje i albo nic nie znajdzie, albo jak znajdzie, to problem z zalogowaniem się do wybranej. Do sprawdzenia ping, pobrałem apkę, strzelałem 10-20 sztuk.
Więc tak:

Play
E-Plus 3G, 55dBm, ping 130-200, 10-11Mb/s.
o2 3G, 95 dBm, ping 150-160, 4-5Mb/s.
o2 LTE 100dBm, ping 140-160 6-7Mb/s.
Voda LTE 110dBm, ping 120-130 17-18Mb/s.
Voda 3G 90dBm, ping 120-140 4-5Mb/s.

Orange
Voda LTE 110dBm ping 130-140 5-6 Mb/s
Voda 3G za 8-10 razem przestałem kombinować aby się zalogować
Telekom LTE 75 dBm, ping 110-120 6-7 Mb/s
Telekom 3G 77dBm ping 90-100 6-7 Mb/s
o2 LTE 100 dBm ping 140-150 5-6 Mb/s
o2 3G 90dBms ping 130-140 6-7 Mb/s
EPlus 55dBms, ping 120-140 5-6 Mb/s

Ogólnie tragedia jak chciałem przełączyć się na innego operatora, po 8-10 a może i więcej razy próbowałem, aby coś w ogóle znalazło.
Jak znalazło, to był problem żeby wejść na niego.

RawStyle
 #933495  autor: Kryniczanin
 22 cze 2017, 14:13
Dzień Dobry!

Wróciłem z Jaworzyny.

Na szczycie miałem do wyboru: O2 SK LTE i 2G, T-Mobile SK LTE i 2G, Orange SK 3G i 2G, Swan SK 2G, Vodafone Hungary 3G i jakieś TriMob 3G. Do tego Ukraińskie widoczne przy wyborze Life i Kyivstar w 2 G. Oczywiście przez odległość bez możliwości zalogowania:-)

Teraz do rzeczy. Orange MA EWIDENTNY LEJEK i żadne krzyki tego nie zagłuszą. V max up i dl 2mb/s w O2 SK LTE, po chwili sprawdzałem BC za 10 pln i miałem 7mb dl, 4,5 up w T-Mobile SK LTE. Play na Mixie bardzo podobnie w O2 SK LTE, Plush nie chciał się do żadnego LTE zalogować, jedynie w 3G Orange SK miałem test i 2,2 dl a 0,1 up.
 #933527  autor: viggen
 22 cze 2017, 17:25
@adziu
Dzięki za testy.
Widać teraz na kilku operatorach zagranicznych a na dwóch naszych, że wyniki podobne
Tu widać jakby LTE w Orange było przyduszone oraz jak linijką - do ok 7Mb/s
Play na LTE lepiej ale w innych przypadkach gorzej.
Trudno powiedzieć jakiś wniosek.
Szkoda, że Tdebile nie miałeś do testów.

@Kryniczanin - sam jesteś lejek. Tyle na podsumowanie Twojego testu
 #933533  autor: viggen
 22 cze 2017, 17:48
W przeciwieństwie do Ciebie zaloguje się (i już nie raz się logowałem) do operatora w jego kraju a nie zza winkla jak Ty.
Ale do rzeczy
Coś Ty zrobił? Orange przetestowałeś w O2 Sk LTE. TMobile w ich sieci TMobile. O2SK LTE Play żeby dofasolić Orange lub podtrzymać swoją teorię. Dlaczego nie zrobiłeś Orange w Orange? A może mają umowy między sobą? Może TMobile chce jego SIM latał po ich nadajnikach i Orange to samo?
@andziu zalogował się do różnych operatorów na 3G i LTE. Masz porównanie na kilku przykładach.
A Twoje są na odpier.....
Żeby coś powiedzieć to trzeba skorzystać z tego samego terminala, dla wszystkich naszych operatorów i najlepiej w kilku operatorach zagranicznych (bo nie wiemy jakie mają między sobą umowy)
Na słowacji czy w słowenii z neta z Orange na tym operatorze nie skorzystasz a tak lepiej jak w Polsce Play na roamingu.
W Niemczech już tak - wystarczy stabilne 5Mb/s na robienie wszystkiego na telefonie.
Ale dlaczego tak jest jednym kraju, a w innym inaczej - podobnie jak różnie u różnych operatorów - tego nie wiemy. Może ich własne obciążenie albo jakieś umowy między sobą. Na to odpowiedzi na razie nie znamy.

I skończyłem ten wątek. Jak zrobisz to @Kryniczani porządnie to możesz pisać o jakimś lejku a jak widać - lejek Ci się w głowie zakodował tylko.

EDIT
To trzeba było zrobić test na 3G
Ostatnio zmieniony 22 cze 2017, 17:56 przez viggen, łącznie zmieniany 2 razy.
 #933534  autor: Kryniczanin
 22 cze 2017, 17:54
Odpowiem, Ci dlaczego

Bo za każdym razem gdy zalogowałem się do LTE Orange SK, zrzucało mnie do 3G Orange SK.

Nie dało się zrobić testu na LTE, podobnie nie dało się zalogować Plushem abonamentem, do LTE partnera roamingowego.

Dyskusja z Tobą nie ma żadnego sensu.

Żegnam.
 #933539  autor: adziu82
 22 cze 2017, 18:28
@Kryniczanin, tez mialem problemy z logowaniem sie.
Nie mam pojecia, ale wydaje mi sie, ze zagraniczni operatorzy nie chca za bardzo nas logowac do swoich sieci.
Po 10 razy robilem, i tez z LTE mnie wywalalo do 3g, ale za ktoryms razem sie udalo.
Dziwnie to wyglada w Orange, 6-7 Mb/s. A z tego samego telefonu na tym samym opie i z taka sama moca Play mial z 10Mb/s wiecej.

RawStyle
 #933543  autor: viggen
 22 cze 2017, 18:38
Ewidentnie brak testów TMobile, aby sprawdzić czy Orange daje ciała. Szkoda że @andziu nie miał niemieckiej sieci pod ręką....
Może Orange mieć lejek, może nie. Teoria nie jest ślepa ale trzeba mieć więcej na to dowodów aby na końcu stwierdzić - TAK - niestety Orange leci w kulki i ma lejek. P4 w Polsce, Orange w roaminguw Unii. Lub też - jak to w Orange i ich netem stacjonarnym - po wyjściu z Polski przez opentransit i łączeniem ze światem przez telie.net znowu napotykamy problem, który się ciągnie jak smród od lat we France Telekom. Tylko po testach @andziu widać, że pingi w P4 i Orange są na bardzo podobnym poziomie.

A że temat luźny - pytanie. Jeśli mnie w słuchawce słychać bardzo dobrze podczas rozmowy a ja drugą osobę słyszę (jeśli w ogóle można to nazwać że słyszę) w kiepskiej jakości - to po której stronie jest "wtopa"?

@andziu
Dobre :D
Ostatnio zmieniony 22 cze 2017, 18:44 przez viggen, łącznie zmieniany 2 razy.
 #933544  autor: adziu82
 22 cze 2017, 18:42
Ze temat luzny, to w ,,Naj'' albo ,,Przyjaciolka'' jest tak rubryka ,, napisz do Naj '' wiec napisz tam, moze cos opisza :-)
Bo ja nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie :-)

RawStyle
 #933546  autor: Kryniczanin
 22 cze 2017, 18:45
andziu82

Przed 15 czerwca nie było takich problemów z wbijaniem się do partnerów. Od zawsze mam w domu T-Mobile SK i Orange SK w 2G i po ręcznym wybraniu wchodziło jak rozgrzany nóż w masełko. Po 15 czerwca to i 5 razy ręczne wybranie nie wystarcza.
 #933558  autor: mungo
 22 cze 2017, 19:42
Sam doświadczam problemów z roamingiem w Orange na kartę, ale pisanie o celowym lejku to jest moim zdaniem snucie teorii spiskowych. Wygląda to na awarię albo przeciążenia. To zbyt losowo się zmienia.
Przed 15.06 po prostu korzystałem z roamingu i działał bardzo dobrze. Nie musiałem robić speedtestów, bo to po prostu działało, a i szkoda było zużywać pakietów. Pojedyncze speedtesty jakie mi się zdarzały wykazywały pingi ponad 100ms i download ok 10Mbps.
BTW z ręcznym wyborem sieci zauważałem problemy od dawna.
Problem z prędkością zauważyłem 15.06 w Austrii kiedy wszystko zaczęło zamulać. Zmieniłem sieć z 3AT na T-Mobile A i pomogło na chwilę (speedtest ok 2Mbps w DL), ale już kawałek dalej i na T-Mobile i później Włochy bez względu na sieć to była masakra. Nawet mapy nie chciało załadować. 16.05 we Włoszech wszystko zaczęło działać prawidłowo: DL 5-15Mbps. W poniedziałek na Słowacji celowo zmieniłem na o2 zrobiłem 2 speedtesty: 0,5Mbps DL/0.03Mbps UL/325ms ping i 2Mbps DL/2Mbps UL 137ms ping. Zmieniłem na Orange SK i tam 13Mbps DL/5Mbps UL,138ms ping. Wczoraj zaś na Orange SK miałem już tylko 2Mbps DL. Wczoraj zaś na o2.sk miałem problemy z uploadem i pingiem: 2Mbps DL/0Mbps UL/173ms, 0,29Mbps DL/0,1Mbps UL/ 402 ping.
Oczywiście zwracam uwagę na zasięg i nie robię testów gdy mam 1/5 lub 2/5 zasięgu... Testy robię "wewnątrz" obcego kraju a nie z jakiejś góry czy chaupy w Polsce kilka km od granicy.
Gdyby to był ordynarny lejek był by to moim zdaniem wyniki były by bardziej powtarzalne i wykres pobierania byłby płaski a nie poszarpany (jak lejek 1,5Mbps w Play)...
 #933570  autor: aquick
 22 cze 2017, 20:41
Zrobiłem kilkadziesiąt minut temu test prędkości neta w roamingu Orange Polska karty Vodafone CZ, lokalizacja to Miłosław w Wielkopolsce (ten od marki piwa). Dodatkowo na czas testu wyłączyłem polską kartę SIM Play w dualsim.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
 #933571  autor: kaspeed
 22 cze 2017, 20:43
Mogę zapytać jaki masz pakiet w orange prepaid?(co masz dokładniej aktywowane)I za ile;) Bo ja przymierzam sie do POPA i pakiet za 35zł* żona taki ma i niewiem jak to idzie czy faktycznie masz te 1,76gb @ Mungo oczywiście;)

Zbieram powoli wszystko do kupy i chce jak wyjade mieć swobodnie net u żony i u mnie w kom

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #933578  autor: viggen
 22 cze 2017, 21:17
mungo pisze:Sam doświadczam problemów z roamingiem w Orange na kartę, ale pisanie o celowym lejku to jest moim zdaniem snucie teorii spiskowych. Wygląda to na awarię albo przeciążenia. To zbyt losowo się zmienia.
Dokładnie tak jak piszesz. Jest zbyt dużo składowych. Ale wg @Kryniczanina jest lejek i żadne sapanie z naszej strony tego nie zmieni ;)
 #933582  autor: GaduAirowiec
 22 cze 2017, 21:31
Czy w ofertach firmowych Plusa także obowiązują zmiany w roamingu po 15.czerwca? Dziś pytałem administratora telefonii w firmie to mi odpowiedziała że zmiany dotyczą taryf prywatnych a nie firmowych i dla mnie nic się nie zmieniło. Aż mnie zamurowało. To gdzie mam się dowiedzieć jakie stawki są roamingu firmowego Plusa? Jakiś sms? Na infolinii Plusa powiedzieli mi że nie udzielają takich informacji bo to tajemnica firmowa.Mam 500MB do wykorzystania na miesiąc w Polsce i strefe tańszych połączeń do sieci firmowej Plusa w Polsce. A jak zagranicą po zmianach? Ile danych i jakie stawki za rozmowy/sms? Dobre co.
 #933593  autor: mungo
 22 cze 2017, 22:23
kaspeed pisze:Mogę zapytać jaki masz pakiet w orange prepaid?(co masz dokładniej aktywowane)I za ile;) Bo ja przymierzam sie do POPA i pakiet za 35zł* żona taki ma i niewiem jak to idzie czy faktycznie masz te 1,76gb @ Mungo oczywiście;)

Zbieram powoli wszystko do kupy i chce jak wyjade mieć swobodnie net u żony i u mnie w kom
Tych problemów z szybkością trasmisji nie łączył bym raczej z pakietem który mam. Mam Orange free na kartę i nie korzystam z żadnych no-limitów w kraju, jedynie z bonusu na transmisję danych za doładowanie. Najpierw korzystałem jeszcze z pakietu 300MB w roamingu za 15zł i na tym pakiecie 15.06 działało fatalnie a 16.06 dobrze. Później aktywowałem pakiet elastyczny za 3zł. Przy tym pakiecie powinienem mieć niecałe 200MB na transmisję w UE i później 4gr/MB. I na pewno przekroczyłem te 200MB a żadnych opłat z konta głównego nie pociągneli. Wczoraj korzystałem z transmisji w roamingu nie mając aktywowanego żadnego płatnego pakietu (powinienem płacić 10gr/MB), a mimo to nic nie policzyli. Dodam jeszcze że nie tylko z liczeniem opłat za transmisję mają problemy - połączenia głosowe również że tak powiem na moją korzyść ;) Oby było tak też w Twoim przypadku, a nie w drugą stronę że zaczną liczyć za dużo...
  • Strona 10 z 18
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 18
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 18