DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 17 z 18
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
 #956893  autor: piotrzet
 21 paź 2017, 08:29
Jak na razie to tylko słyszałem żeby plus nakładał FUP-a w innej sieci nie. Więc ciekaw jestem czy się to zmieni czy nie i dołączy do nich konkurencja.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #956922  autor: muchakk
 21 paź 2017, 12:43
O ile jestem za tym żeby każdy operator miał RLAH zgodnie z przepisami to jestem też za tym żeby operatorzy na maxa pilnowali FUPa. Widziałem wczorajszy wylew komentarzy na Fejsie plusa. Większość osób myślała, że wygrała wszystko i że będzie mieć non stop działający telefon w roamingu. To są jaja, Polacy jak zwykle chcą pokazać że są mądrzejsi od operatora i go przechytrza. Jak ktoś większość czasu spędza zagranicą to jednak powinien nabyć kartę lokalnego operatora.
 #956925  autor: Gregrin
 21 paź 2017, 12:51
muchakk pisze:To są jaja, Polacy jak zwykle chcą pokazać że są mądrzejsi od operatora i go przechytrza. Jak ktoś większość czasu spędza zagranicą to jednak powinien nabyć kartę lokalnego operatora.
Nie wszystko jest takie proste. Karte operatora można kupić (i ja się kupuje jeśli "bywa się" za granicą) ale znajomi z PL nie będą na nią dzwonić tylko na polski numer i tez z niego będzie się oddzwaniać. Niby drobne rzeczy ale może się nazbierać.
 #956926  autor: piotrzet
 21 paź 2017, 12:53
Dziwne że jak do tej pory tylko plus to zaczął stosować a konkurencja nie. Po za tym sam jestem za tym żeby takie opłaty zostały nałożone jednak jeśli ktoś korzysta z tego 20 h dziennie a nie normalnie czyli kilka SMS w ciągu dnia i kilka minut połączeń. A jeśli nie niech operatorzy wprowadzą oferty bez RLAH ja jestem wstanie zapłacić tyle ile płacą inni mieszkańcy Europy. I moim zdaniem tak to powinno wyglądać a nie jakieś śmieszne RLAH ograniczenia itp Czemu niektórzy operatorzy w Europie z podobnymi cenami co u nas mogli wprowadzić taki sam pakiet netu jak i w kraju a u nas takie obcinki? OK dla tych co płacą 20 zł miesięcznie niech tak będzie ale nie dla tych co płacą ponad 100. Nie wspominam o tym że u nas brak minut po za UE gdzie inni mają np EE za 500 min chce 20 funtów moim zdaniem nie jest drogo a mogę gadać praktycznie w każdym kraju na świecie.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #956938  autor: f0ku5
 21 paź 2017, 15:48
piotrzet pisze:Dziwne że jak do tej pory tylko plus to zaczął stosować a konkurencja nie
Nie ma w tym nic dziwnego. Plus to taki "Dziad-Trans" naszej telekomunikacji.
 #956942  autor: piotrzet
 21 paź 2017, 16:30
No właściwie masz rację. Tylko plus jest do tego zdolny ciekaw jestem czy play pójdzie tą samą drogą czy nie. Nie sądzę aby T-Mobile i Orange tak, bo nawet wniosku o dopłaty nie złożyli.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #957036  autor: adziu82
 22 paź 2017, 11:18
piotrzet pisze:Czemu niektórzy operatorzy w Europie z podobnymi cenami co u nas mogli wprowadzić taki sam pakiet netu jak i w kraju a u nas takie obcinki?
Kilka dni temu w TV była informacja, że około 3 miliony Polaków jest za granicą, do tego dolicz na wczasy wyjeżdżających, a taki Holender.....
Ktoś pracuje za granicą ? Pewnie ktoś pracuje, ale czy taki procent jak u nas.
Więc muszą jakoś to ograniczyć.
I teraz przykład - Siostra moja siedzi w Holandii, ma Lebarę NL, chyba 1GB w kraju i to samo bodajże za granicą, ale ma 1GB paczkę, a nie 30 GB tak jak u nas, więc dziwne, żeby nasz operator dał to samo za granicą.

Również jestem za tym, żeby RLAH był ograniczony, ale w inny sposób, np 300-400 minut na miesiąc wykonane/odebrane 200-300 sms-ów no i teraz internet..... tu nie mam pomysłu, ale nie jest źle 5zł = 257 Mb.
Również jestem za tym, żeby płacić ekstra za RLAH czyli jak chcę opcję z no-limitem załóżmy do 30 zł drugie tyle trzeba dopłacić aby mieć to co mamy teraz.
A teraz najważniejsze, sam pracuję za granicą, jestem co weekend w domu, sporo urlopów
( więcej niż przysługujące ) więc w przeciągu całego roku myślę, że jestem pół na pół czasowo kraj/DE.

RawStyle
 #957076  autor: piotrzet
 22 paź 2017, 14:06
Ja tak samo chciałbym płacić np 100 zł więcej ale mieć no limits ewentualnie VoWifi na każdym telefonie i też problemu nie ma.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #957942  autor: uikol
 26 paź 2017, 18:46
Zauważyliście coś podobnego?
"Ponadto, podczas korzystania z sieci za granicą – wiele razy jest tak, że terminal domyślnie wybiera segment GSM, aby tak naprawdę zablokować klientowi możliwość korzystania z transmisji danych."
http://gsm.biz.pl/2017/10/26/klienci-or ... -roamingu/
 #958028  autor: piotrzet
 27 paź 2017, 08:17
A tacy byli zachwyceni. To czekamy na ruch T-Mobile ale nie sądzę zeby oni wprowadzili takie oplaty skoro mieli strefę T-Mobile już wcześniej

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #958116  autor: adziu82
 27 paź 2017, 18:24
http://gsm.biz.pl/2017/10/26/klienci-or ... -roamingu/

Dokładnie. Straszna jakość.
Albo za trzecim/czwartym razem uda mi się połączyć, albo słychać kogoś innego w słuchawce, albo trzeszczenie, przerywanie itp.
Dużo lepiej ( może nie idealnie ) wyglądało to przed RLAH.

RawStyle
 #958541  autor: Pierdzioszek
 30 paź 2017, 11:20
adziu82 pisze:albo słychać kogoś innego w słuchawce.
Ta przypadłość, z tego co wiem, dotknęła klientów zalogowanych do nadajników niemieckiego E-Plusa. Mieli dość poważną awarię.

Przypadki "nagrywania rozmówcy" i zapętlania takiego nagrania żeby wydłużyć czas rozmowy (vide - zadbać o większe naliczenia) prawdopodobnie też już wyeliminowano, pisano o tym tu i ówdzie.

-------
Odnośnie spostrzeżeń roamingowych - odwiedziłem czeską Pragę 2 tygodnie temu.
Mix 30, Plus, telefon MyPhone Infinity - złapało o2, trzymało się go przez kilkanaście godzin, działało LTE, problemów żadnych (pomimo ogromnego zapchania nadajników - w tamten weekend był event w Pokemony, na który przyjechało tysiące graczy).
 #959849  autor: habish
 06 lis 2017, 21:07
Siostra przyjechała na tydzień do Polski i wygląda na to że ten tydzień w jej przypadku wystarczył aby poprawić nieco statystyki FUP w RLAH:
"W okresie 21.10.2017 - 03.11.2017 w ramach Polityki Uczciwego Korzystania w roamingu UE stwierdzilismy zmiane sposobu korzystania z uslugi polaczen odbieranych w Roamingu Regulowanym. W zwiazku z tym dodatkowa oplata dla tej uslugi nie bedzie naliczana. Wiecej na plus.pl/roaming."

Wygląda na to że taka analiza ruchu faktycznie działa, gdybym wiedział wcześniej to byśmy wykonali więcej sztucznego ruchu krajowego zwłaszcza w połączeniach wychodzących oraz data.
 #959852  autor: ReVoLTEa
 06 lis 2017, 21:31
adziu82 pisze:http://gsm.biz.pl/2017/10/26/klienci-or ... -roamingu/

Dokładnie. Straszna jakość.
Albo za trzecim/czwartym razem uda mi się połączyć, albo słychać kogoś innego w słuchawce, albo trzeszczenie, przerywanie itp.
Dużo lepiej ( może nie idealnie ) wyglądało to przed RLAH.
Dokładnie, potwierdzam.
Od jakiegoś czasu będąc w Czechach zauważyłem znaczne pogorszenie jakości rozmów w roamingu, dotyczy to Orange i plusa zalogowanych do O2-CZ.
Jakoś przed RLAH było dziwnie lepiej. Na 100% coś kombinują...
W Brnie dosłownie miałem taką sytuację że po jednej próbie połączenia rozmowa była zupełnie nieczytelna, rozłączyłem i nawiązałem ponownie połączenie, było źle ale już czytelniej.
Ogólnie tragedia :(
 #960434  autor: habish
 10 lis 2017, 15:51
Niewłaściwe lub niestandardowe korzystanie z usług w Roamingu Regulowanym w Plusie może polegać na:

- przeważającym korzystaniu przez abonenta z Roamingu Regulowanego, wykraczającym poza okresowe podróże, oraz obecności abonenta w państwach objętych Roamingiem Regulowanym przez więcej niż połowę 4–miesięcznego okresu obserwacji,
- długim okresie nieaktywności w Polsce karty SIM użytkowanej głównie, a nawet wyłącznie, w Roamingu Regulowanym, lub
- aktywowaniu i korzystaniu kolejno z wielu, kart SIM przez tego samego abonenta w ramach Roamingu Regulowanego.
Link: http://www.telix.pl/artykul/rlah--plus- ... 82418.html

Kolejny bat na Januszy, nie przejdzie opcja z zakupem kolejnego numeru co kilka miesięcy.
 #960439  autor: Kryniczanin
 10 lis 2017, 16:22
Patryk

To jest do obejścia dla inteligentnych ludzi w temacie przychodzących. Trzeba tylko korzystać z Play jako główny nr bo tam przekierowania są gratis w ramach pakietu.

Mamy krajowy nr w Play ustawiamy na nim przekierowanie na inne nr a mamy z 10 kart SIM w MNO i MVNO i zmieniamy je co tydzień.

Nigdy FUP w takim wariancie Cię nie dotknie.
 #960452  autor: Gregrin
 10 lis 2017, 17:43
Kryniczanin pisze:Mamy krajowy nr w Play ustawiamy na nim przekierowanie na inne nr a mamy z 10 kart SIM w MNO i MVNO i zmieniamy je co tydzień.

Nigdy FUP w takim wariancie Cię nie dotknie.
Ale mając te numery (i zakładając ze każdy operator będzie patrzył na użytkownika a nie numery) załapiesz się na FUPa niezależnie ile ich sobie kupisz jeśli nie będziesz równoważył wykorzystania ruchem w Polsce.

Teoretycznie będzie można wymieniać karty (jedna zostaje w pl a drugą zabieramy) co 4 miesiące (co 2 jeśli będzie tez wymóg czasowy) i na tej co zostanie w pl generować sztuczny ruch żeby zrównoważyć wykorzystanie.
Teoretycznie, gdy ktoś w ciągu 2och miesięcy będzie pojawia się w pl i w ciągu pobytu w pl zdąży zrównoważyć wykorzystanie to po co mu takie kombinowanie ?? Bardziej wydaje mi się to pomocne przy pilnowaniu wymogu czasowego gdyby ktoś rzadziej odwiedzał Polskę ale wtedy to raczej dużej potrzeby korzystania z polskiej karty nie maja...
  • Strona 17 z 18
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18