DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 4 z 15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 15
 #932285  autor: djmat2
 17 cze 2017, 17:21
Remington pisze:Zapisywanie numerów nie wiąże się z większym ryzykiem niż to, że do Ciebie zadzwonią.

Pomyśl sobie, że taki Groupon gdy płacisz na nim kartą, zapisuje ją bez żadnego ostrzeżenia i jeśli ktoś przejmie Twoje konto, nakupuje na Twój rachunek.
Poważnie tak jest? Nigdy o tym nie słyszałem. Można powiedzieć, że człowiek dosłownie przez całe życie musi się uczyć.

Im dalej wzwyż i im dalej w głąb, tym wszystko staje się większe. Wnętrze jest zawsze większe od tego, co na zewnątrz.
 #932286  autor: WybrzezeKosciSloniowej
 17 cze 2017, 17:23
Dorotea pisze:I pomimo istnienia zapisów w ustawie bezczelnie dzwonią i co im zrobicie?
Chwilę wyżej chwalisz regulacje Francuskie, polskie krytykując. Znasz kogoś kto zgłosił na policję tego typu zabronione działania (spam telefoniczny to wykroczenie ścigane na wniosek). Policja sama się nie domyśli.
Remington pisze:Pomyśl sobie, że taki Groupon gdy płacisz na nim kartą, zapisuje ją bez żadnego ostrzeżenia i jeśli ktoś przejmie Twoje konto, nakupuje na Twój rachunek.
Chargeback.
 #932342  autor: Dorotea
 17 cze 2017, 20:05
WybrzezeKosciSloniowej pisze:
Dorotea pisze:I pomimo istnienia zapisów w ustawie bezczelnie dzwonią i co im zrobicie?
Chwilę wyżej chwalisz regulacje Francuskie, polskie krytykując. Znasz kogoś kto zgłosił na policję tego typu zabronione działania (spam telefoniczny to wykroczenie ścigane na wniosek). Policja sama się nie domyśli.

Pisałam o prawie w USA, o francuskim ktoś inny. Zresztą nigdzie samo prawo nie wystarczy. Liczy się jego wykonywanie. A co do policji, to w Polsce bardziej poważne sprawy ignorują (wiem, bo ostatnio zgłaszałam) więc nawet ustawowe regulacje nie pomogą skoro nie można ich łatwo wyegzekwować.

Dlatego całymi latami funkcjonują firmy oferujące "gary" i inne procedery do naciągania ludzi. Oczywiście w symbiozie z operatorami.
 #932349  autor: Dorotea
 17 cze 2017, 20:41
Sprawa dotyczyła poważnego zarzutu z kk przeciw pewnej korporacji równie potężnej co Orange. Uwaga! Były dowody wprost załączone do zawiadomienia (żeby nie musieli się męczyć miałam już gotowe napisane pod dyktando prawnika), a policja nie bardzo chciała je przyjąć, jakoś nie kwapiła się też do wszczęcia dochodzenia. Uderzające było to, że mimo żelaznych dowodów (to ocenił prawnik) jakby od początku trzymali stronę korporacji. Więc zawiadomienie poszło do prokuratury. Tam trochę to trwało (około roku) i umorzyli, na co przysługuje zażalenie o czym pouczyli w piśmie. Sprawa w toku.

Czyli policja, prokuratura, w dalszej perspektywie sąd, a sprawa dalej w lesie. Stąd mój sceptycyzm.

Powodzenia każdemu, kto zgłaszając przykładowe "gary" liczy na konkretne działania.

Jeszcze kilka słów o bezczelności spamerów telefonicznych. Kiedy jeszcze odbierałam takie połączenia czasami zapytani mówili właśnie o losowym wybraniu numeru, także nie przejmują się jakimiś ustawami specjalnie.

W walce z nimi pomaga blokada aplikacją, a kto nie może doinstalować niech pyta na wstępie, czy zgadzają sie na nagrywanie rozmowy. W 100% przypadków usłyszymy przysłowiowe rzucenie słuchawką.
 #932355  autor: WybrzezeKosciSloniowej
 17 cze 2017, 21:00
Dorotea pisze:Jeszcze kilka słów o bezczelności spamerów telefonicznych. Kiedy jeszcze odbierałam takie połączenia czasami zapytani mówili właśnie o losowym wybraniu numeru, także nie przejmują się jakimiś ustawami specjalnie.
U mnie identyczna sytuacja, z garami właśnie. Zgłosiłem sprawę na policję, też wiele nie sądzę, że ugram, ale obym się mylił. Chciałbym bardzo, żeby udało się pogonić spamerów raz na zawsze.
Dorotea pisze:W walce z nimi pomaga blokada aplikacją
Tylko jaką? Były już sytuacje, że te apki pobierały sobie na serwer dane wszystkich kontaktów z telefonu. Niby, żeby dodawać je do zaufanych kontaktów, ale wiadomo jak to ze spamerami bywa.
 #932367  autor: Dorotea
 17 cze 2017, 21:30
WybrzezeKosciSloniowej pisze:
Dorotea pisze:W walce z nimi pomaga blokada aplikacją
Tylko jaką? Były już sytuacje, że te apki pobierały sobie na serwer dane wszystkich kontaktów z telefonu. Niby, żeby dodawać je do zaufanych kontaktów, ale wiadomo jak to ze spamerami bywa.
Podobno są takie, ale ja nie mogę żadnej aplikacji polecić, te co sprawdzałam chciały za duże uprawnienia albo sobie nie radziły tak jak oczekiwałam. Osobiście spamerstwo zwalczam poprzez przekierowanie VoIP, trochę zachodu, ale wolę to niż telefony od rana do późnej nocy z "ofertami".

PS. Opisałam na innym forum, linkuję: https://forumplay.pl/showthread.php/451 ... post420698
 #932623  autor: vh
 18 cze 2017, 21:24
WybrzezeKosciSloniowej pisze:U mnie identyczna sytuacja, z garami właśnie. Zgłosiłem sprawę na policję, też wiele nie sądzę, że ugram, ale obym się mylił.
Daj później znać, jaki będzie efekt.

T10s, OT-311, 1650, X501, P780, GT-C3322, E560, 3S, 4X, G7 Power
 #947808  autor: PawlusG
 29 sie 2017, 10:12
Zastanawiam się, czy Orange handluje danymi, czy może konsultacji to robią, ale coś jest na rzeczy. W piątek miałem telefony z jakiegoś czasu relaksu (nr 34 390 64 99) na oba swoje nr w Orange. O ile telefon na pierwszy numer jeszcze jakoś szczególnie mnie nie zaskoczył (chociaż zdziwiło mnie, że wiedziała z jakiego miasta jestem, a podobno numer wylosowany), to drugi już tak. Drugi nr telefonu nie był nigdzie podawany, bo jest używany tylko i wyłącznie do internetu, znam go tylko ja i Orange.

:)
 #979153  autor: fiding
 21 lut 2018, 20:26
Ewidentnie udostępniają nasze dane, chyba nawet jest zapis w umowie, że wyrażamy na to zgodę. Do mnie było juz kilka numerów z firm ubezpieczeniowych itd, najłatwiej wypowiedzieć umowę z Orange zaraz po zakończeniu umowy a także z prośbą o usunięcie swoich danych z bazy.
Ostatnio zmieniony 22 lut 2018, 20:57 przez fiding, łącznie zmieniany 2 razy.
 #979224  autor: kozien70
 22 lut 2018, 10:19
Możesz sobie pisać prośby o usunięcie danych, nie mają te prośby mocy prawnej i idą do kosza. Operatorzy na podstawie przepisów o retencji danych mają obowiązek utrzymania danych w swojej bazie przez określony w ustawie czas. Polecam zapoznanie się z hasłem retencja danych w telekomunikacji.
 #979471  autor: Marens
 23 lut 2018, 12:43
Coś jest chyba na rzeczy, bo jakiś czas temu dodałem 2 lokalizacje zainteresowane światłowodem za pośrednictwem formularza i dziwnym trafem mniej-więcej od tego momentu zaczęły się telefony z "bezpłatnymi badaniami" i "wygrał Pan kamerkę internetową" po dłuższej przerwie. Teoretycznie te zgody były bezpieczne, bo było wyraźnie napisane że zgoda na jednorazowy kontakt telefoniczny.
 #979478  autor: michaelred
 23 lut 2018, 12:57
Mialem abo w Orange i telefony marketingowcow byly + smsy z nagrodami. Jak przeszedlem z abo do Orange na karte to byl szok. Praktycznie codziennie smsy z radia Bzdet i telefony z pokazami garnkow i poscieli. Przenioslem nr do a2 mobile. Od ponad miesiaca cisza, zero spamu telefonicznego i smsowego.
 #979530  autor: marcin19883
 23 lut 2018, 14:17
Remington pisze:Spokojnie, niedługo wejdzie RODO, w tym prawo do "bycia zapomnianym". Oczywiście danych księgowych i telekomunikacyjnych nie usuną, ale spamu ma się dać pozbyć.
Musisz zgłaszać do konkretnej firmy, że nie chcesz spamu, czy jest jakaś instytucja i główna baza danych?
 #980130  autor: klaudia123
 27 lut 2018, 00:59
standardem jest, przenosisz numer do NJU/Orange.. napi%$$%#ją garnki, kołdry, tablety... i to na numery pod dany PSESEL, a nie tylko dany numer tel - nie wiem czy im ktoś to zaczytuje z bazy czy co, ale chyba 6x było tak samo.. odpuszczają te reklamy po ok. 2tyg. (bo nic nie sprzedali) :-)
 #980384  autor: Robin560
 28 lut 2018, 09:47
fiding pisze: najłatwiej wypowiedzieć umowę z Orange zaraz po zakończeniu umowy a także z prośbą o usunięcie swoich danych z bazy.
najłatwiej przenieść numer do innego operatora i przy przeniesienu podpisuję się wycofanie zgód marketingowych

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #980390  autor: sumix
 28 lut 2018, 10:56
Oczywiscie... i wszyscy spamerzy w posiadaniu Twojego numeru (i danych) "magicznie" przestaja dzwonic/smsowac ;-)
  • Strona 4 z 15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 15