DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #986653  autor: velox
 01 kwie 2018, 10:39
klaudia123 pisze:
qba82222 pisze:Czy ktoś kto posiada a2mobile może powiedzieć, czy połączenia telefoniczne w tej sieci są przerywane po jakimś czasie? np w heyah jest przerywane po 30min, w tmobile w pewnej taryfie po godzinie, jak jest w a2mobile?

120min przetestowane..
Potwierdzam 120 min
 #987162  autor: velox
 04 kwie 2018, 21:46
rodrigoXXL pisze:netia mobile, taryfa MówiSię 9,90 zł/mc, to abonament Bez umowy terminowej
Warto dodać że minusem tej oferty jest 29 zł jednorazowa opłata aktywacyjna doliczona do pierwszej faktury. W a2mobile brak opłaty aktywacyjnej, nawet dostaniemy 10zł na start.
 #987164  autor: rodrigoXXL
 04 kwie 2018, 21:58
velox pisze:
rodrigoXXL pisze:netia mobile, taryfa MówiSię 9,90 zł/mc, to abonament Bez umowy terminowej
Warto dodać że minusem tej oferty jest 29 zł jednorazowa opłata aktywacyjna doliczona do pierwszej faktury. W a2mobile brak opłaty aktywacyjnej, nawet dostaniemy 10zł na start.
to prawda, aktywacja to 29 zl ale w duzych sieciach placi sie 50 zl a po drugie obecne sieci daja kontrakt na 2 lata lub wiecej bez telefonu,.. a tu bez zobowiazan czasowych.. a po 2,5 roku aktywacja nie bedzie juz dotkliwa ... :shock: :shock:
 #988114  autor: velox
 10 kwie 2018, 04:31
rodrigoXXL pisze:
velox pisze:
rodrigoXXL pisze:netia mobile, taryfa MówiSię 9,90 zł/mc, to abonament Bez umowy terminowej
Warto dodać że minusem tej oferty jest 29 zł jednorazowa opłata aktywacyjna doliczona do pierwszej faktury. W a2mobile brak opłaty aktywacyjnej, nawet dostaniemy 10zł na start.
to prawda, aktywacja to 29 zl ale w duzych sieciach placi sie 50 zl a po drugie obecne sieci daja kontrakt na 2 lata lub wiecej bez telefonu,.. a tu bez zobowiazan czasowych.. a po 2,5 roku aktywacja nie bedzie juz dotkliwa ... :shock: :shock:
Niby tak, ale w a2mobile nie ma takich opłat.
 #988136  autor: TomLee
 10 kwie 2018, 09:41
Pokaż mi ofertę, za 9,90 za no limit komórki + stacjonarne w abonamencie? Jest coś w Netii i dalej długo długo nic. A a2mobile to ma i to bez umowy na 24 miechy. A 2 lata to trochę trwa. Mam kablówkę z tv w Vectrze na 2 lata i muszę czekać do końca umowy, żeby wypowiedzieć i zmienić ewentualne warunki. A w nowych ulotkach cena za to co mam jest korzystniejsza, ale lepka, muszę płacić tyle co podpisałem 1,5 roku temu.
 #989540  autor: velox
 18 kwie 2018, 20:21
Lajt Mobile obniża do 19,99 zł/ miesięcznie cenę planu taryfowego z nielimitowanymi połączeniami na numery komórkowe, SMS-ami i pakietem 10 GB LTE z lejkiem (po wykorzystaniu transferu prędkość zwalnia i nie są naliczane dodatkowe opłaty).
Liczba zamówień w ramach promocji jest limitowana. Wszystko to dostępne jest w umowie bezterminowej, w przypadku zdecydowania się na umowę terminową dodatkowo pierwsze 3 miesiące abonament wyniesie 0 zł
https://lajtmobile.pl/oferta/najtanszy-abonament/1
 #989541  autor: velox
 18 kwie 2018, 20:25
rodrigoXXL pisze:porownanie zalet na karte do abonamentu to jak porownanie np. deskorolki do roweru... i to i to jedzie ale komfort jazdy duzo lepszy dla roweru jest
Ja osobiscie uważam, że wiekszy komfort mam w ofercie na karte doładuje se telefon za 100 zł i mam 10 msc spokoju w a2mobile, a na abonament bym musiał co misiąć płacic. Oferte się wznawia automatycznie co 31 dni.
 #995933  autor: tom5690
 28 maja 2018, 22:08
16,29 abonament no limit sms, mms, stacjonarki, komórki, 100 międzynarodowe, 100mb neta (w sumie śmieszne) poza ue, 15gb, 6,83 gb w roamingu. Podpisać umowę mogę i na 30 lat. Jedyny minus, że co dwa lata trzeba negocjować. Rozwalacie mnie z tym, że tak cierpicie bo 20 lub 25 zł w abonamencie trzeba będzie płacić przez 2 lata. Ciągle się nie mogę nadziwić, że cyrograf z taką śmieszną kwotą jest dla kogoś problemem.
 #996129  autor: Kamil7878
 29 maja 2018, 22:01
A2 jest ok ale z zasięgiem bywa różnie , w mojej okolicy jest kiepsko a nie mieszkam na odludziu...
Vergin mobile gigadaje jest też ciekawa oferta choć za 25 zł to wszędzie jest no limit i też się dziwię tym którzy płacą abonament, a szukają oszczędności na czymś innym?
 #996133  autor: adacomp
 29 maja 2018, 22:31
Kamil7878 pisze:A2 jest ok ale z zasięgiem bywa różnie , w mojej okolicy jest kiepsko a nie mieszkam na odludziu...
Vergin mobile gigadaje jest też ciekawa oferta choć za 25 zł to wszędzie jest no limit i też się dziwię tym którzy płacą abonament, a szukają oszczędności na czymś innym?
Ci od abo w 95% przypadków to łaszą się na tani telefon który po 2 latach spłacania kosztuje często 2x więcej niż identyczny kupiony za gotówkę lub raty 0% w jakimś media salonie.
 #996391  autor: velox
 31 maja 2018, 03:07
papay pisze:Jeszcze jest taki twór jak multimedia polska, za 14,99 mamy no limit +5GB neta a aktywacja tylko 9zł
https://www.multimedia.pl/Strefa-mobilna/MVNO
Warto dodać iż za 14,99 zł mamy 5GB internetu no limit rozmowy + no limit SMS/MMS. Świadczenie usług telefonii komórkowej przez Multimedia Polska jest możliwe dzięki umowie z Polkomtelem, operatorem sieci Plus, który zapewni operatorowi hurtowy dostęp do sieci mobilnej.
Nie wiem jak wyglada kwestia opłat w roamingu oraz lejka internetu po zuzyciu danych i czy pakiet zawiera polaczenia na stacjoanerne?
Umowa z tego co zrozumialem 24 msc.


Dzięki za info. Chyba to najtansza oferta obecnie na rynku dla pełnej opcji (internet+SMS/MMS+rozmowy) wadą jest cyrograf na 2 lata.
 #996418  autor: adacomp
 31 maja 2018, 11:24
Ja jednak wolę A2 za 15,90zł - no-limit voice+net na 31dni bez cyro i smyczy.
sms/mms nie wysyłam prawie w ogóle więc jest ok.
Najlepszą zaletą jest modyfikowalność co chcesz mieć od 9,90zł.
 #996519  autor: tom5690
 31 maja 2018, 18:28
Tylko daj jakiś argument na to co jest złego w smyczy za 16,29? Ja wysyłam co najmniej 50 mmsów miesięcznie, smsy też dość często, a nie jest to znacząca część moich połaczeń. Główna to internet, połączenia na komórki i stacjonarne. Żeby nie było kolorowo, wiadomo że takiego abo nie uzyska się solo, pasuje mieć u dostawcy inne usługi. Bo tak najniższe abo z nolimitem to ok. 25 zł, ale jeśli już ma się w rodzinie np. u rodziców czy dziadków stacjonarkę, kablówkę czy internet, albo wszystko razem to droga do negocjacji otwarta. Ja słabo negocjowałem bo mogłem mieć to samo za ok. 10 zł. Na karcie wydaje mi się, że nigdy tego nie osiągniesz. Mam znajomych co takie negocjacje zrobili, że mają np. nolimit i 10gb za 0 zł, a nawet tacy co wydaje się, że operator im dopłaca przez 3 miesiące lub pół roku. Tak więc powiedz co złego wtedy jest w cyrografie? Ja tam wolę cyrograf jak przy odrobinie szczęścia mogę mieć za 0 zł, a tak na luzie za ok. 10 zł. Jedyne co mi na myśl w tej wolności przychodzi to gdy obraże się na operatora to niemal z dnia na dzień mówię adios, bo w abo to lepiej obrazić się pod koniec 24 miesiąca umowy :)
 #996522  autor: perdos1
 31 maja 2018, 18:52
@tom5690, 4go czerwca masz promocję doładowań w plusie. Dzięki niej da się zejść poniżej 10 zł/miesiąc za full no limit +10GB internetu, trzeba po prostu trafić na promocję, doładować za większą kwotę tak, żeby środków na koncie wystarczyło do następnej promocji. Nie ma abonamentu z takimi warunkami (dla nowych klientów). Czasy, kiedy operator dopłacał do interesu minęły (mam nadzieję, że nie bezpowrotnie, sam zarobiłem w sumie kilka tyś na tym :) ) Masz dobry abonament (orange z tego co widzę), ale nie ma szans, że na przedłużenie dostaniesz coś w podobnej cenie z tymi samymi usługami.
 #996527  autor: tom5690
 31 maja 2018, 19:33
No ja wiem. Przecież ciągle podkreślam, że solo się nie uzyska i jako nowy użytkownik. Tylko piszesz o większej kwocie doładowania, dziwne dla mnie jest żeby ktoś kto roztrząsa sie nad 5 zł miesięcznie nagle był skory wadać większą kwotę by pózniej średniomiesięcznie mu wyszło poniżej 10 zł. Ja np. nie jestem chętny i w życiu bym nie wyłożył np. 100 zł. W przeszłości na abo miałem zawsze lepsze warunki niż na karcie, przynajmniej nie trafiłem na to, nie twierdzę, że nie było. Dopiero od momentu kiedy na karcie zrobili takie upusty to nie jestem w stanie abo sie zbliżyć do tego, ale dzielnie walczę i zawsze jestem gorszy tylko o te pare złotych. Poprzednio przed tym 16,29 zł, miałem dzięki łączeniu usług też prawie no limit z 0 zł (trafiłem na promocję), prawie bo internetu było tylko 3gb. Mimo, że dobrze kombinowałem to i tak zarejestrowałem się tu na forum rok temu, bo jednak gubię się trochę w gąszczu regulaminów i zauważyłem na telepolis, że jeszcze więcej na abo da się wycisnąć i zasięgałem rady jeszcze lepszych. Z resztą w wątku o przedłużeniu i prywatnie wymieniliśmy kilka postów. Po reklamacji po wycofaniu z love uzyskałem coś o czym wolę nie pisać. To na ponad rok przebija nawet to co napisałeś o tym 4 czerwca. Na pewno w reklamacji nie oczekiwałem tego co mi dano. W zasadzie nic nie oczekiwałem, więcej tam żali było :)

P.S. w sumie teraz wyczytaem w tytule wątku, że jest nacisk na komórki+stacjonarne, mniej na resztę. Faktycznie wtedy już w ogóle nie bardzo jest się bawić kombinacje za abo, jeśli ktoś nie chcę sie wiązać umową.