DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 63 z 71
  • 1
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 71
 #980987  autor: Iraaaa
 03 mar 2018, 13:03
Gregrin pisze:Wiec wychodzi ze jeśli nie chce się od razu korzystać z tego dodatkowego to żeby nie płacić tych 9zl za numer dodatkowy warto zlecić przeniesienie najpierw do nju na kartę a później podpiąć go jako dodatkowy ??

może to zadziała. Ale czy nju na kartę nie wymaga też jakichś opłat?
 #985600  autor: gregmar
 26 mar 2018, 06:48
No właśnie mam teraz taką zagwostkę z przeniesieniem z Plusa.
W nju mam numer z okresem rozliczeniowym 5 kwietnia, a w Plusie mam rozliczenie do 21 kwietnia i numer jest na umowie bezterminowej.

Czy przeniesienie będzie trwało 1 miesiąc od momentu zlecenia przeniesienia zgodnie z okresem wypowiedzenia, czy jednak do końca pełnego okresu rozliczeniowego, czyli wychodzi że do 21 maja?

Jak to jest liczone w Plusie? Jeśli do 21 maja to może faktycznie najpierw lepiej na nju na kartę?
 #987501  autor: Marjo
 06 kwie 2018, 13:45
Już nie długo kolejna rocznica powstania nju. Tym razem 5 i oby tym razem czymś zaskoczyli bo tracą na konkurencyjności
 #987604  autor: lakers67
 06 kwie 2018, 23:15
Marjo pisze: bo tracą na konkurencyjności
Przy dwóch numerach nie mają konkurencji (tak uważam) . 38 PLN za dwa numery full no limit + 30Gb netu. Do tego zasięg Networks!

Pzdr.
Lakers67
 #990559  autor: Marjo
 25 kwie 2018, 12:36
Widać nju nie traktuje swoich 5 urodzin poważnie. Póki co tylko słodkie pierdzenie w mediach społecznościowych. Szkoda.
 #990993  autor: bolek2004
 28 kwie 2018, 11:17
Nju abo chciałem kartę 3w1 lte. Na infolinii nju powiedzieli żeby iść do konkretnego salonu orange i od ręki wymienią kartę sim, twierdzili że bezpłatnie.
W salonie jak najbardziej kartę wymienili ale gość twierdzi że system naliczył opłatę 25zł za wymianę.
Będę dzwonił w poniedziałek do nju w celu anulowania tej opłaty (dziś podobno jeszcze tego nie będzie widać bo system musi to przemielić).
Ciekawe jak to wygląda, czy bez upominania się nju nie doliczy tej opłaty czy jednak doliczy i trzeba reklamować. Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie?
Ja wszystko rozumiem, nie chodzi o pieniądze, ale w dobie smartfonów żeby jeszcze płacić za to że chce się skorzystać z micro czy nano to dla mnie głupota.
 #991005  autor: Ramirez
 28 kwie 2018, 13:35
Z tego co pisze na stronie wynika jak dla mnie że wymiana w nju kosztuje 25 zł z wyjątkiem takim że jeśli masz SIMa który nie obsługiwał LTE to masz darmową wymianę.
 #991014  autor: bolek2004
 28 kwie 2018, 14:52
No to właśnie taki przypadek że powinno być za darmo bo wymiana na kartę lte. Zadzwoniłem dziś z ciekawości, widać że karta wymieniona ale opłata jeszcze nie naliczona, w poniedziałek spróbuje ponownie, może coś więcej będzie wiadomo.
Aktualizacja 30.04:
Dzwoniłem dzisiaj i dalej nie widać dodatkowej opłaty w systemie. Konsultant stwierdził że może się pojawić dopiero przy wystawieniu faktury i jeśli tak by się stało to mówił że trzeba będzie opłacić fakturę, zgłosić do nich i powinni w następnym okresie rozliczeniowym pomniejszyć kolejną fakturę o tą kwotę.
 #994034  autor: iSiO
 17 maja 2018, 17:16
Apropo wymiany karty SIM. Kumpel od zawsze był w Orange i ma jeszcze stara kartę Idei. Jakiś czas temu przeszedł smsem na ofertę Nju Mobile na kartę. Teraz chciałby wymienić kartę SIM. Wiem że w Orange i Nju można sobie samemu wymienić kartę, kupując starter i wysyłając odpowiedniego smsa z numerem karty itd. Tylko pytanie, jaki starter kupić? Orange czy Nju? Czy nie ma to znaczenia w takiej sytuacji?
 #994040  autor: matisi
 17 maja 2018, 18:06
@iSiO
Do wymiany potrzebny jest starter nju mobile. Ale w przypadku tak starej karty (nie wspiera LTE) wymiana będzie bezpłatna zgodnie z tym regulaminem http://www.njumobile.pl/b/articles/regu ... 1.2018.pdf Tylko, że wtedy trzeba to załatwić w salonie Orange.
 #995541  autor: bolek2004
 26 maja 2018, 00:02
Perypetii z niesłuszną opłatą za wymianę karty sim ciąg dalszy. Skończył się okres rozliczeniowy
i oczywiście kwota do zapłaty to 54zł czyli 29zł abo + 25 wymiana karty. Zadzwoniłem do nju i od ręki (do godziny po telefonie) pani zrobiła korektę faktury. Mam sobie ją wydrukować i zapłacić.
W systemie widnieje ta na 54zł jako zapłacona i nowa na 29zł niezapłacona.
Wniosek z tej historii jest taki że gość w salonie Orange który wymieniał kartę sim złą opcję zaznaczył nie wiem czy z niewiedzy czy z próby naciągnięcia i dlatego wyszło to niepotrzebne zamieszanie.
W Orange wymiana starej karty sim na lte też jest darmowa więc miał tą opcję do zaznaczenia
w systemie, dlaczego tego nie zrobił? Nie wiem. Mam ochotę złożyć skargę na niego ale odpuszczę.
Także rada, jeśli ktoś ma wymianę starej karty sim na lte w nju i robi to w salonie Orange to niech przypilnuje żeby od razu było dobrze zaznaczone żeby nie było naliczonej opłaty, a jak się będą upierać w salonie to przy nich dzwonić do nju od razu. Unikniecie niepotrzebnej straty czasu na późniejsze odkręcanie tego błędu bo trzeba czekać do końca okresu rozliczeniowego aż pojawi się faktura i dopiero wtedy można to naprawić.
Chwała nju że przynajmniej u nich nigdy nie robią problemu i wszystko się da od ręki praktycznie załatwić, nigdy większych problemów nie było.
Ktoś może napisać, a szkoda czasu żeby się wykłócać o 25zł, ale ja uważam że tu nie chodzi o pieniądze tylko o zasady.
 #999971  autor: MPUltra
 21 cze 2018, 20:06
@up Zje kaskę. Jeśli boisz się, że zużyjesz pakiet, możesz dokupić kolejny przed końcem obecnego. Możesz kupić 5 takich pakietów w ciągu okresu rozliczeniowego. Ważność pakietu dyktuje okres rozliczeniowy.
 #1006323  autor: klaudia123
 06 sie 2018, 11:03
marcin19883 pisze:Mam małe pytanie. Czy w nju z rachunkiem, po wykupieniu 9GB za 9GB i wyczerpaniu, włączy się lejek czy najpierw zje mi 29zł? :D
Gdybyś miał na kartę usługę za 29zł, to jest lejek 64kbps.. W abo zaczyna po pakiecie konsumować do 29zł, a po tej kwocie załączy pakiet netu w ofercie 29zł, czyli 10GB + zależy od stażu i dopiero po nim da lejek 64kbps....
  • Strona 63 z 71
  • 1
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 71
  • 1
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 71