DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 62 z 71
  • 1
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 71
 #977470  autor: Xavi
 14 lut 2018, 11:22
Bardzo Ci dziękuje za tak wyczerpującą odpowiedz. Owszem te dwie oferty są ok tylko nie mają jednej najważniejszej cechy - nie korzystam nie płacę jak w nju. Tam czy dzwonię czy nie to te 2 dychy pobierają.
Czyli w ramach tych 19 zł rozlicza mi według stawek cennikowych rozmowy i net. To jeśli rozumiem w przypadku gdybym nie gadał wcale tylko korzystał z netu to byłoby te 3gb, tak? Czyli lepiej jak w abo bo tam jest 1gb. W tej chwili mam abo (sms/mms mnie nie obchodzi) tylko trzeba opłacać te rachunki i zawsze zapominam (tak wiem że jest DD) więc chciałem przejść na kartę. Z internetu korzystam sporadycznie głównie rozmowy i nie wiem czy taka zmiana ma jakiś sens.
 #977497  autor: Gregrin
 14 lut 2018, 13:42
Xavi pisze:Czyli w ramach tych 19 zł rozlicza mi według stawek cennikowych rozmowy i net. To jeśli rozumiem w przypadku gdybym nie gadał wcale tylko korzystał z netu to byłoby te 3gb, tak?
Nie wiem czy mnie dobrze zrozumiałeś wiec powtórzę: "Netu nie ma wcale,". Wiec tak, jeśli nic byś nie rozmawiał to zapłaciłbyś 19zl za 3GB netu (już od zużycia 100MB) a gdybyś dodatkowo rozmawiał 100min to kolejne 19zl czyli w sumie 38zl za "nolimit" rozmów i 3GB. W abo jest troszkę lepiej bo za 19zl jest i nolimit rozmów i ten 1GB.
Moim zdaniem niekorzystne opcje (ta abo trochę mniej niekorzystna). To już przecież lepiej kupić 9GB za 9zl i włączyć sobie opcje dzienna jeśli się naprawdę rzadko dzwoni (albo pozostać przy tej max 19zl) ale to wymaga pamiętania o włączaniu pakietu za 9zl co miesiąc a z tego co piszesz raczej nie wchodzi to w grę.
Xavi pisze:Owszem te dwie oferty są ok tylko nie mają jednej najważniejszej cechy - nie korzystam nie płacę jak w nju.
Moim zdaniem trzeba sobie dokładnie uświadomić ile się zużywa i zdecydować się na jakiś konkretny pakiet. Ta świadomość ze jak się nie korzysta to się nie płaci w nju jest bardzo zwodnicza bo 100MB to już próg 19zl no i 100min tak samo czyli kolejne 19zl. Niby z tego mamy "aż" 3GB i "nolimit" rozmów no ale właśnie to wtedy jest opcja dla dużo rozmawiających... Fajny w nju jest staż i numer dodatkowy, poza tym, przeciętnie. Opcja w fakt jest o tyle fajna ze jednostki się kumulują.

Myślę ze powinieneś zacząć od innej strony. Zamiast pytać o ofertę, podać swoje potrzeby/zużycie i wtedy można coś dobierać. Moze oferta playa (odnowa) byłaby dla ciebie dobra ?? Kupujesz 6GB za 25zl i 100min za 15zl i zużywasz to jak długo chcesz (totalnie bez daty ważności) i masz do tego za darmo w play. Wydajesz 40zl i opłacalność zależy od tego na jak długo ci to starczy.
Xavi pisze:tylko trzeba opłacać te rachunki i zawsze zapominam (tak wiem że jest DD)
DD ?? Duże doładowanie ? Co do opcji z rachunkiem (abo) to są w banku polecenia zapłaty. Niektóre opy oferują podpięcie karty i samo ściąga na następny pakiet w prepaid (vikingi, folx). Zawsze można tez na lejku zalogować się do apki bankowej i doładować. Opcji jest wiele.
 #977510  autor: Xavi
 14 lut 2018, 14:46
DD - Direct Debit czyli jak napisałeś właśnie polecenie zapłaty :)

Bardzo Ci dziękuje za wytłumaczenie i cierpliwość. Teraz chyba wszystko jasne. Pozdrawiam
 #978107  autor: Kurtys99
 17 lut 2018, 12:29
Witam! Minęło trochę czasu od założenia tego tematu, ale chciałbym poznać opinie zarówno wcześniejszych jak i obecnych użytkowników sieci NJU. Interesuje mnie rżetelność sieci względem klientów, jak wygląda sprawa w kwestii zasięgu i prędkości internetu a także Wasze ogólne doświadczenia z tą siecią. Pozdrawiam!
 #978323  autor: perun
 18 lut 2018, 00:35
Kurtys99 pisze:Witam! Minęło trochę czasu od założenia tego tematu, ale chciałbym poznać opinie zarówno wcześniejszych jak i obecnych użytkowników sieci NJU. Interesuje mnie rżetelność sieci względem klientów, jak wygląda sprawa w kwestii zasięgu i prędkości internetu a także Wasze ogólne doświadczenia z tą siecią. Pozdrawiam!
Zasięg tożsamy z Orange, prawie identyczny z T-Mobile. Przykładowa prędkość internetu w nju pod moim postem.
Korzystam z sieci kilka lat, często za granicą w Azji czy Afryce, nie spotkało mnie jeszcze złe naliczenie faktury czy brak roamingu. Jakość rozmów bardzo dobra, HD voice z Orange, Plus, Play, coraz częściej też z T-mobile.
VoWifi ok, działają rozmowy i mmsy, smsy w VoWifi to kwestia czasu.
BOK szybko odpowiada na maile.
 #978345  autor: remi89
 18 lut 2018, 09:38
Korzystam z Nju od 1,5 roku i jestem zadowolony. Prędkość internetu oraz zasięg na bardzo dobrym poziomie w moim regionie.

P@weŁ
 #978526  autor: aster
 18 lut 2018, 20:36
A jak te ostatnie problemy z systemem zarządzania kontem i różnymi bugami? Już wszystko zostało naprawione?

Myślę bardziej o karcie do netu (tym bardziej, że po 3 miesiącach jak się jej nie używa w danym miesiącu to jest zero opłat), ale chciałbym by wszystko normalnie chodziło i wyświetlało się jeśli chodzi o zarządzanie usługą.
 #978607  autor: bolek2004
 19 lut 2018, 10:52
Ostatniego dnia starego okresu rozliczeniowego rzeczywiście usługa 19 do komórkowych się wyłączyła co umożliwiło mi aktywację nowej taryfy. Dziś widzę że już jest nowa. Czyli konsultantka miała rację. Nie trzeba dzięki temu czekać na włączenie nowej taryfy kolejny miesiąc.
Co do zasięgu i prędkości nie ma się co wypowiadać bo to internet mobilny. Wszystko zależy od lokalizacji, sprzętu, przeciążenia nadajników. W jednej lokalizacji będzie działać lepiej w drugiej gorzej, a w trzeciej wcale.
 #978780  autor: aster
 19 lut 2018, 22:19
No właśnie kusi mnie ten wzrost transferu z 40 do 80GB po 6 miesiącach i do 100GB po roku.

Z zasięgiem i szybkością netu to klienci nju są traktowani na równi z klientami pod marką Orange?
 #980086  autor: Iraaaa
 26 lut 2018, 18:54
Witam wszystkich :)

Jeżeli o mnie chodzi to mam mieszane odczucia jeżeli chodzi o NJU.

Przenosiłem dwa numery do NJU, z pierwszym to taka standardowa procedura: składasz wniosek o przeniesienie numeru, kurier dostarcza kartę SIM z umową, czekasz na zakończenie okresu rozliczeniowego, przekładasz kartę i wszystko ok.

Natomiast przeniesienie numeru dodatkowego to już podobna ale jednak inna historia: zasadnicza różnica to to, że kasują za numer dodatkowy już od momentu podpisania umowy u kuriera, a nie z chwilą przeniesienia numeru.

Numer dodatkowy nazywa się u nich tymczasowy numer dodatkowy, z którego możesz korzystać, ale z którego korzystanie jest z oczywistych względów bez sensu bo numer który przenosisz jest u "starego" operatora i to z niego korzystasz (no bo o to chodzi, że wszyscy znają ten numer ....).

Myk polega na tym, że akurat w moim przypadku okres przejściowy trwa ponad dwa okresy rozliczeniowe i za te dwa okresy płacę u starego operatora i w NJU.
Jak ktoś złoży dyspozycję zbyt wcześnie to zapłaci proporcjonalnie więcej.

Działania NJU w tym zakresie są niekonsekwentne i nielogiczne (z numerem głównym nie ma takich cudów) i niestety zaskakujące ale zgodne z regulaminem (konsultant potrzebował 2 godziny co by się w tym połapać).

Generalnie płaci się w okresie przejściowym u dwóch operatorów przy czym w NJU za tymczasowy numer dodatkowy z którego nie korzystasz ani nikomu nie podajesz bo jest numerem tymczasowym (tak sugeruje sama infolinia: korzystać ale nie podawać znajomym bo za chwilę będzie nieaktualny).

pozdrówka
 #980163  autor: Gregrin
 27 lut 2018, 10:19
Wiec wychodzi ze jeśli nie chce się od razu korzystać z tego dodatkowego to żeby nie płacić tych 9zl za numer dodatkowy warto zlecić przeniesienie najpierw do nju na kartę a później podpiąć go jako dodatkowy ??
 #980987  autor: Iraaaa
 03 mar 2018, 13:03
Gregrin pisze:Wiec wychodzi ze jeśli nie chce się od razu korzystać z tego dodatkowego to żeby nie płacić tych 9zl za numer dodatkowy warto zlecić przeniesienie najpierw do nju na kartę a później podpiąć go jako dodatkowy ??

może to zadziała. Ale czy nju na kartę nie wymaga też jakichś opłat?
 #985600  autor: gregmar
 26 mar 2018, 06:48
No właśnie mam teraz taką zagwostkę z przeniesieniem z Plusa.
W nju mam numer z okresem rozliczeniowym 5 kwietnia, a w Plusie mam rozliczenie do 21 kwietnia i numer jest na umowie bezterminowej.

Czy przeniesienie będzie trwało 1 miesiąc od momentu zlecenia przeniesienia zgodnie z okresem wypowiedzenia, czy jednak do końca pełnego okresu rozliczeniowego, czyli wychodzi że do 21 maja?

Jak to jest liczone w Plusie? Jeśli do 21 maja to może faktycznie najpierw lepiej na nju na kartę?
 #987501  autor: Marjo
 06 kwie 2018, 13:45
Już nie długo kolejna rocznica powstania nju. Tym razem 5 i oby tym razem czymś zaskoczyli bo tracą na konkurencyjności
 #987604  autor: lakers67
 06 kwie 2018, 23:15
Marjo pisze: bo tracą na konkurencyjności
Przy dwóch numerach nie mają konkurencji (tak uważam) . 38 PLN za dwa numery full no limit + 30Gb netu. Do tego zasięg Networks!

Pzdr.
Lakers67
  • Strona 62 z 71
  • 1
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 71
  • 1
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 71