DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 4 z 71
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 71

 #694243  autor: Dziedzic Pruski
 28 sty 2014, 23:32
No to słabo. Virgin ma lepsze warunki internetu. 100MB gratis po doładowaniu za 10 i lejek 32kbps.

Używam: virginmobile.pl, klucz.net, nju.pl, happycall.pl, aero2.pl, RBM, alditalk.de, vipnet.hr, du.ae
Dawniej: Centertel, Era, Plus, Heyah, T-Mobile, Play
iPhone 6+128GB, iPhone 4, Nokia 6310 i 6230, HTC TD, iPad Air cellular

 #694519  autor: BUCKS
 29 sty 2014, 21:27
Dla mnie akurat to słabe jest te 100MB, ale darowanemu nie zagląda się w zęby ;)
A lejek 32kb to w sumie nie nadaje się do surfowania po internecie, więc traktuję go tylko jako blokada przed dodatkowymi kosztami, a nie jako darmowy internet no-limit.
Ale kwestia kto, co i do czego potrzebuje.
W praktyce pakiet 700MB za 7zł mi wystarcza w Nju z rachunkiem.

Z kolei patrząc pod kątem netu to Mobile Vikings daje 2GB i 2000 SMSów na miesiąc gratis za doładowanie 19 zł, a za opłatą 8zł/mc dają no-limit do Play i pochodnych, więc jest lepiej niż w Virgin ale nie samym netem, smsami i rozmowami w sieci człowiek żyje, dlatego obecnie do moich potrzeb najbardziej optymalny jest Nju z rachunkiem.

 #694530  autor: massiwo
 29 sty 2014, 22:04
Dziedzic Pruski pisze:No to słabo. Virgin ma lepsze warunki internetu. 100MB gratis po doładowaniu za 10 i lejek 32kbps.
dla jednego slabo, dla innego ogien... zalezy jakie priorytety

w sumie jak dla mnie do kontroli bdb sie sprawdza apka nju meter ;)

 #694571  autor: Dziedzic Pruski
 30 sty 2014, 00:32
Na iPhona nie znalazłem. To na Androida?

Używam: virginmobile.pl, klucz.net, nju.pl, happycall.pl, aero2.pl, RBM, alditalk.de, vipnet.hr, du.ae
Dawniej: Centertel, Era, Plus, Heyah, T-Mobile, Play
iPhone 6+128GB, iPhone 4, Nokia 6310 i 6230, HTC TD, iPad Air cellular

 #694587  autor: marcin1980
 30 sty 2014, 01:29
BUCKS pisze:A lejek 32kb to w sumie nie nadaje się do surfowania po internecie
Akurat sobie potestowałem jakiś czas temu na OperzeMini lejek 32kb/s jest idealny, wczesniej jeszcze Aero2 miałem z taka predkościa i dobrze chodziło, jeszcze czasy neostrady pamietam o połowe mniejsza prędkość i człowiek jakoś nie narzekał
Każda oferta jest inna i każda oferta jest dkla jednego atrakcyjna a innemu dana oferta nie pasuje zalezy co kto szuka
W NJU lejek to chyba 16kb/s tyle ile orange daje i ta prędkość na papierze ładnie wygląda w praktyce strata czasu i nerwów
Dziedzic Pruski pisze:To na Androida?
Tak z opisu wynika na Iphona innej apki poszukaj :-)

Uśmiechnij się szkoda życia na głupoty

 #694591  autor: solidburn
 30 sty 2014, 01:48
marcin1980 pisze: Akurat sobie potestowałem jakiś czas temu na OperzeMini lejek 32kb/s jest idealny, wczesniej jeszcze Aero2 miałem z taka predkościa i dobrze chodziło, jeszcze czasy neostrady pamietam o połowe mniejsza prędkość i człowiek jakoś nie narzekał
Każda oferta jest inna i każda oferta jest dkla jednego atrakcyjna a innemu dana oferta nie pasuje zalezy co kto szuka
W NJU lejek to chyba 16kb/s tyle ile orange daje i ta prędkość na papierze ładnie wygląda w praktyce strata czasu i nerwów
ze jak ? lejek 32Kb/s to to samo co predkosc aero2 512Kb/s ?, neostrada miała predkośc 32Kb/s ? SDI miało 4x wiecej to juz modem mial 2x wiecej , jednostki sie kłaniaja bity -bajty

 #694727  autor: BUCKS
 30 sty 2014, 17:31
Dziedzic Pruski pisze:Na iPhona nie znalazłem. To na Androida?
Tak, to soft na Androida, nieautoryzowany ale jest, choć z tego nie korzystałem, bo mam w telefonie licznik z możliwością ustawienia limitu po którym z automatu blokuje transfer. W praktyce telefon pokazuje, że zużyłem więcej niż wg operatora, więc nie ma ryzyka przekroczenia limitu.

@marcin1980
sprawdzałem lejek w Virgin i dla mnie porażka, ogólnie wszystkie lejki to dla mnie porażka, więc nie traktuję ich jako netu no-limit.
Ja potrzebuję wczytywać pełne wersje stron, a nie okrojone, poza tym jak pisał solidburn chyba coś pomyliłeś.
Modemy telefoniczne w latach 90 miały 33Kb, a z protokołem V90/V92 56Kb, Neostrada o ile kojarzę miała najmniej chyba 64Kb, SDI miało 115Kb, czyli tyle ile COM potrafił przesłać, bo technicznie transfer mógł być większy. Obecne lejki to cofnięcie się do lat 90 ubiegłego wieku :D A należy pamiętać, że obecne strony internetowe są zdecydowanie bardziej rozbudowane niż 20 lat temu.

Warto zwrócić uwagę, że w czasach modemów telefonicznych ludzie płacili ok. 100zł albo nawet kilkaset złotych za impulsy i trzeba było się ograniczać, więc obecnie te kilka złotych na miesiąc za kilkaset MB nie powinno być problemem dla osoby chcącej skorzystać z neta na smartfonie.

 #694829  autor: marcin1980
 30 sty 2014, 22:23
Widzisz w RBM jade na lejku(karta testowa) i nie narzekam pełne czy okrojone strony www otwierają sie jedne wolniej inne szybciej ale leci :-)

Uśmiechnij się szkoda życia na głupoty

 #695282  autor: BUCKS
 01 lut 2014, 18:19
Jak już pisałem dla mnie lejek odpada, a testowałem już lejki RBM, Virgin, Vikings itp. i po prostu mam inne wymagania dlatego lejek mnie irytuje ;) Nawet AERO2 na 3G chodziło gorzej niż płatny pakiet na EDGE, więc dałem sobie z nim spokój, poza tym, w grę wchodzi już druga karta SIM i tylko na dane. Dlatego wolę poświęcić kilka złotych miesięcznie i mieć to co spełnia moje potrzeby.
Jak zwykle wszystko rozchodzi się o to, co, kto potrzebuje i ile jest w stanie za to zapłacić.

 #696037  autor: Janek33
 05 lut 2014, 09:42
Zrealizowali fajną kampanię reklamową - ale na tym właściwie koniec. Myślę, że podzieli losy takich potentatów jak np W Rodzinie.

 #696080  autor: Micho
 05 lut 2014, 13:15
Janek33 pisze:Zrealizowali fajną kampanię reklamową - ale na tym właściwie koniec. Myślę, że podzieli losy takich potentatów jak np W Rodzinie.
Powiedział co wiedział i zdechł :)

A czemu tak twierdzisz? Nju to sieć Orange czyli jadą na własnej infrastrukturze więc odpadają im koszty dzierżawy jak u wirtualnych opów. Sprzedaż-obsługa przez telefon i net więc koszta minimalne. Oferta b.dobra więc przyciągają dużo klientów (zwłasza że wiele sieci odchodzi od abonamentów ~20zł).

I proponuję sprawdzić w słowniku co to znaczy słowo potentat bo W Rodzinie raczej się do nich nie zalicza :)

 #696373  autor: Marjo
 06 lut 2014, 14:01
Janek33 pisze:Zrealizowali fajną kampanię reklamową - ale na tym właściwie koniec. Myślę, że podzieli losy takich potentatów jak np W Rodzinie.
Nie ma to jak niezgłębiona wiedza rodzimego rynku telekomunikacyjnego :shock:

 #696374  autor: macc
 06 lut 2014, 14:06
Niech pisze co chce a liczyć w dzisiejszych czasach raczej każdy potrafi.

 #696462  autor: Eryk42
 06 lut 2014, 19:58
Jeśli wybierzesz e-fakturę to nie zapłacisz 200 zł opłaty aktywacyjnej.

 #696480  autor: BUCKS
 06 lut 2014, 21:42
CreIser pisze:Cześć,

myślę nad ofertą nju. Czytam sobie regulamin a tu proszę:

http://www.njumobile.pl/b/articles/cenn ... unkiem.pdf

punkt 1? :) czyli przy pierwszej fakturze zapłaciłbym 57 + 200 ? :)
Raczej nie czytasz uważnie, bo to co podajesz to jest cennik, a nie regulamin.
Regulamin promocji Nju z rachunkiem masz tutaj:
http://www.njumobile.pl/b/articles/regu ... unkiem.pdf
i w nim warto przeczytać cały punkt 2, zwłaszcza 2.1.

 #697174  autor: malinka1978
 10 lut 2014, 12:58
Ja mam pytanie obecnie jestem w Orange na karte, gdybym przeniosla do Nju numer to osoby dzwoniace z Orange do mnie mialay by rozmowy bezplatne tak gdyby wewnatrz sieci? Czy gdyby mama dzwoniac z Orange do mnie na Nju zaplacilaby na rozmowe gdyby do mnie miala ustawiony numer ? Bardzo prosze o porade, z góry dziekuje?

 #697178  autor: Micho
 10 lut 2014, 13:05
Tak, miałyby bezpłatne.

 #697182  autor: malinka1978
 10 lut 2014, 13:12
Dziekuje za odpowiedz. Poniewaz nie chce czesciowo zmieniac operatora w rodzinie, a sa w Orange, mnie orange troche ogranicza bo zaczelam dzwonic nie tylko do orange, wiec nju pasowal by mi ze wzgledu na no limit.

A czy ten no limit dotyczy tez polaczen do play? Czy jakos inaczej to rozliczaja?

 #697184  autor: slawekt
 10 lut 2014, 13:15
malinka1978 pisze:A czy ten no limit dotyczy tez polaczen do play? Czy jakos inaczej to rozliczaja?
No limit w njumobile dotyczy wszystkich krajowych sieci komórkowych, bez żadnego rozróżniania :-)
  • Strona 4 z 71
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 71
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 71