DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #626258  autor: Gardzij
 11 kwie 2013, 09:31
Pewna bliska mi osoba jedzie na jakiś czas do Czech. Potrzebuje jakiegoś taniego rozwiązania aby móc się z nią jakoś kontaktować. Obydwoje mamy numery w sieci Orange i Play. Ale jak mniemam to nie wystarczy. Lycamobile i inne tym podobne odpadają [Nie obsługują tego kraju]. Najbardziej zależy mi na połączeniach głosowych. Jest jakieś wyjście aby zejść przynajmniej do tych 30 groszy za minute?

 #626276  autor: DanielR
 11 kwie 2013, 11:38
Tak. Starter T-Mobile na Kartę. Aktywujesz na nim pakiet Wszędzie rozmawiaj, przeznaczony zarówno na połączenia międzynarodowe (z Polski do Czech), jaki roamingowe (z Czech do Polski). W pakiecie dostajesz 30 minut za 9 zł, które są rozliczane minutowo, wymienne na 30 SMS/MMS. Każdy pakiet ważny jest 14 dni. W miesiącu wykupić można do trzech takich pakietów. Minuty z pakietów sumują się.

Sposoby aktywacji:
- krótki kod USSD *100*80#,
- bezpłatny SMS o treści T, pod numer 80880.

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)

 #626328  autor: lluukk
 11 kwie 2013, 16:26
można np.

www.dobrytel.pl

osoba z Polski dzwoni jak na Plusa (może jakiś pakiet) a w Czechach odbierająca osoba płaci 19 groszy

lluukk

 #626338  autor: SomalijskiWluczega
 11 kwie 2013, 17:00
od jutra (piątek) startuje nowa telefonia MVNO Klucz (www.klucz.net) gdzie rozmowy do krajów UE to 30gr/min brutto w standardzie z naliczaniem co 30 sekund.
Także chyba takie rozwiązanie było by najlepsze a w Czechach by osoba kupiła sobie starter z Czech jak najtańszy jeśli chodzi o połączenia do Polski. Nie wiem jak w Czechach ale na Słowacji jest O2 gdzie połączenia do Polski były w przeliczeniu na złotówki za 25gr/min brutto

 #626683  autor: aquick
 13 kwie 2013, 00:16
Również uważam, że najlepszym rozwiązaniem będzie kupno lokalnego startera np. wirtualnego BLESKmobil, który ma niskie stawki na połączenia lokalne a w Polsce numer z Klucza. Połączenia do Polski z BLESKmobil są taktowane sekundowo po pierwszej minucie.

[ Dodano: 2013-04-13, 00:20 ]
BLESK działa w sieci O2 dodając na koniec.

Obrazek

 #627290  autor: Klucz_Kluczski
 16 kwie 2013, 01:40
All mobile networks in Czech Republic from 01-06-2013 - 20 gr/min. Klucz making promise :) now 30 gr/min

 #627291  autor: Gardzij
 16 kwie 2013, 06:24
Dobrze dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Wnioskując stwierdzam że jednak najlepszym rozwiązaniem będzie lokalna karta sim (Operator nie ma znaczenia połączenia będą wykonywane tylko Polska --> Czechy). Zamówiłem już kartę sieci MVNO Klucz, a jak to nie wypali to pomyśle nad jakimś innym rozwiązaniem.

Pozdrawiam !

 #627464  autor: aquick
 16 kwie 2013, 22:28
W takim razie polecam starter z W3 - Vodafone, T-Mobile, O2, jeśli chodzi o ważność konta i tanie utrzymanie numeru, bo BLESK ma tylko 6 miesięcy po doładowaniu.

Obrazek

 #627688  autor: Gardzij
 18 kwie 2013, 07:59
@aquick

Widzę że się orientujesz w Czeskich sieciach. Możesz mi odpowiedz na jeszcze jedno pytanko? Bo pomyślałem sobie że można skorzystać z innego rozwiązania. Rozmawiać można za pomocą telefonii internetowej czyli np. Skype. W Vodafone jest pakiet internetu za 170 CZK 150 mb ten pakiet jest dla zwykłego prepaida? I jak można go aktywować bo na stronie możliwa jest tylko aktywacja on-line.

 #627823  autor: aquick
 18 kwie 2013, 23:34
@aquick

Widzę że się orientujesz w Czeskich sieciach. Możesz mi odpowiedz na jeszcze jedno pytanko? Bo pomyślałem sobie że można skorzystać z innego rozwiązania. Rozmawiać można za pomocą telefonii internetowej czyli np. Skype. W Vodafone jest pakiet internetu za 170 CZK 150 mb ten pakiet jest dla zwykłego prepaida? I jak można go aktywować bo na stronie możliwa jest tylko aktywacja on-line.


Tak, ten pakiet jest dla oferty pre-paid. W Vodafone aktywacja pakietów wygląda trochę inaczej niż u nas, tzn. w samoobsłudze ustawiasz sobie rodzaj pakietu, z jakiego chcesz korzystać (np. pakiet tygodniowy, z jakiego ja korzystam). Z automatu masz pakiet 25MB/doba.

Obrazek

Samo ustawienie go w samoobsłudze nie oznacza, że jest on automatycznie aktywny. Pakiet uruchamia się dopiero przy pierwszym połączeniu z internetem, po ustawieniu w samoobsłudze (tzn. dostajesz SMS, że pakiet został włączony i do kiedy jest ważny). W zależności od czasu ważności i rodzaju urządzenia, w którym chcesz korzystać z internetu są różne pakiety. Po upływie terminu ważności poprzedniego pakietu, aby aktywować nowy nie trzeba ponownie ustawiać go w samoobsłudze, tylko wystarczy połączyć się z internetem. Jeżeli chcesz zmienić typ pakietu na inny to musisz to zrobić w samoobsłudze, przed połączeniem z internetem.

Po przekroczeniu transferu jest lejek - 20Kbps, o ile dobrze pamiętam. Nie można przekroczyć transferu z pełną prędkością, tzn. lejek włącza się od razu po przekroczeniu.
Stan wykorzystania transferu sprawdzasz przez samoobsługę, Vodafone przysyła oprócz tego 2 SMS informujące o ilości zużytego transferu. Starter V nie aktywujesz bez podania kodu do samoobsługi (swojego, wymyślonego) na *77 :D


Generalnie ja polecam opcję nr z Klucza -> lokalny operator.

Pozdrawiam

Obrazek

 #627847  autor: Gardzij
 19 kwie 2013, 09:32
Bardzo dziękuje za informacje. To czyli wychodzi na to że aktywacja pakietu internetowego nie jest taka prosta jak u nas że wystarczy podać krotki kod USSD, chwile poczekać i gotowe. Masz racje że jednak z połączenia z internetem będzie trzeba zrezygnować w szczególności że mnie nie będzie w Czechach, osoba wyjeżdżająca ma male pojecie z dziedziny telekomunikacji. Wiec są nikłe szanse ze sobie ze wszystkim poradzi.

Klucz - 30 groszy za minute spokojnie wystarczy będę potrzebował około 10 minut dziennie na rozmowę wiec nie zapłacę jak za litr paliwa. W ramach zabezpieczenia będzie jeszcze polski numer z Orange gdzie jest 39 groszy za minute odebranego połączenia.

Kiedyś na forum opisałeś sposób aktywacji numer z Vodafone. Te informacje są wciąż aktualne?

Wysłany: 2012-06-11, 03:10
aquick pisze:Z Vodafone jest tak, że karta musi być aktywowana w sieci macierzystej, czyli na terenie Czech. Aby aktywować nr trzeba zadzwonić na bezpłatny nr *77, wybrać język, podać pin do samoobsługi zakończony # (swój wymyślony, 4-cyfrowy) odp. na 2 ?pytania? (ANO,NE wciskając odpowiedni klawisz). Jak wszystko będzie ok to automat podziękuje i zakończy rozmowę. I dopiero teraz automatycznie zostaje aktywowany roaming, MMS itp. (przychodzą SMS o aktywacji) i kasa pojawia się na koncie. Bez aktywacji poprzez *77 karta tylko loguje się do sieci, ale nie można z niej dzwonić, przyjmować połączenia, SMS, korzystać z roaming itd. i stan konta wynosi 0Kc. Wtedy może posłużyć idealnie jako skrobaczka do zaszronionych szyb w zimowo-jesienne poranki :wink:. Jak chcesz więcej szczegółów to napisz na priv.

 #627856  autor: najlepsza
 19 kwie 2013, 10:31
aktywacja pakietu jest prosta, ale chyba najlepiej jest to zrobić w placówce, wtedy od razu mas info kiedy to dokładnie zostanie wszystko aktywowane

 #627974  autor: aquick
 20 kwie 2013, 00:30
Gardzij musiałbym kupić nowy starter Vody, ale raczej tak zostało, bo praktycznie cała obsługa konta opiera się na samoobsłudze. Kupujesz starter, po włożeniu SIM do telefonu i włączeniu go karta zaloguje się do sieci, wtedy dzwonisz pod bezpłatny *77, wybierasz język obsługi, podajesz swój kod do samoobsługi np.1234 zakończony #, potem odpowiadasz na 2 pytania odnośnie marketingowych (najlepiej NE), po czym usłyszysz "děkujeme" i wsio, numer aktywny. Po rozłączeniu powinny przyjść SMS informujące o włączeniu pakietów (roaming, pakiet internetowy itp.) a pod *22#, czyli stanem konta powinno pojawić się 200Kc.

To jest opakowanie od startera - "Divoka karta" to akurat taryfa, która była fabrycznie ustawiona na moim numerze, ale można ją zmienić na dowolną w samoobsłudze. Dobrze byłoby kupić starter z taryfą "Vodafone karta bez limitu", o ile pamiętam oferują do niego przy aktywacji jednorazowy, darmowy pakiet 100SMS do wszystkich sieci i ta taryfa ma najtańszą cenę minuty poza sieć, rozmowa w sieci kosztuje 7Kc do godziny. Sam zmieniłem taryfę na "Vodafone karta bez limitu". Starter kosztuje 200Kc.

Obrazek

A to jest doładowanie, najniższy możliwy nominał u nich - 200 Kc. Wyższe to 500Kc, 1200Kc.

Obrazek

Sposobów na doładowanie jest wiele:

Obrazek

# po kodzie doładowującym jest potrzebny, gdy chcesz doładować swoje konto dzwoniąc pod *77.
Każde doładowanie przedłuża ważność konta o 10 miesięcy + 3 miesiące na "odbieranie". Karta po pierwszej aktywacji jest również ważna 10+3 bez doładowania.
Najlepiej doładować konto wysyłając SMS pod 7700 o treści: DOBIJ (SPACJA) VOD (SPACJA) KOD DOŁADOWUJĄCY. Działa także w roaming i jest bezpłatne.

Pozdrawiam :lol:

[ Dodano: 2013-04-20, 01:14 ]
Aha, pod *22# jest tylko informacja o stanie konta, jego ważność jest podawana po doładowaniu i można ją sprawdzić w samoobsłudze.

Obrazek

 #628317  autor: Gardzij
 21 kwie 2013, 20:38
Bardzo dziękuje za wszystkie informacje ! :) Bardzo mi pomogłeś, zapewne innym którzy planują jechać do Czech też. :) Teraz wszystko jest jasne :) Starter Z vodafone + Doładowanie i swobodnie mogę rozmawiać z Polski do Czech, a nawet w druga stronę bo ceny nie są aż tak wysokie.

Pozdrawiam ! :)

 #628376  autor: aquick
 22 kwie 2013, 01:35
Udało mi się jeszcze odszukać SMS-y, które Voda przesyła, tak dla lepszego zobrazowania :0:

Pod kodem *22# czyli stanem konta jest taki oto komunikat - pozostała kwota na koncie, bez daty jego ważności

Obrazek

To jest SMS informujący o nieodebranym połączeniu np. byłeś poza zasięgiem

Obrazek

Informacja o aktywacji pakietu internetowego, w chwili połączenia z internetem

Obrazek

Komunikat o włączeniu lejka

Obrazek

2 SMS-y, które dostajesz po doładowaniu konta

Obrazek
Obrazek

Gdy kod doładowujący jest nieprawidłowy, otrzymujesz takiego SMS

Obrazek

Jak dobrze pamiętam jest około 10 "pokus", czyli prób.

A to SMS-reklama, z informacją o możliwości doładowania konta na poczcie

Obrazek
Obrazek

Pozdro ;)

[ Dodano: 2013-04-22, 02:13 ]
Przy stanie konta poniżej 50 koron pojawia się komunikat o niskim stanie konta przed połączeniem.

Obrazek

 #681569  autor: Vodoo48
 10 gru 2013, 15:30
Z tego co mi wiadomo to najtaniej do Czech dzwoni się przez taką usługę alenumer. Nie trzeba kupować dodatkowych starterów, tylko można na czeskie stacjonarne dzwonić za 0,09gr/minute albo na czeskie komórki za 0,59gr/minute. wiem, bo dzwonię:) ja też szukam ciągle jakichś atrakcji cenowych, ale póki co większych nie znalazłem;p

 #681576  autor: Sig
 10 gru 2013, 15:50
Z operatoró na szybko i bez bawienia się w VoIP, lub wdzwaniany numer, to np. w Klucz Mobile z tego co widzę "Czechy" są opisane jako 20 groszy - trzeba by ich spytać, czy zarówno komórka i stacjonarny. Mają bodajże naliczanie co 30 sekund za granicę. Lebara ma również 9 gr na stacjonarne w Czechach i 39 na komórki (naliczanie minutowe). Lycamobile wychodzi raczwj drożej.

http://klucz.net/
http://www.lebara.pl/na-karte/stawki

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.
 #1003635  autor: adacomp
 14 lip 2018, 12:43
tehmal pisze:Odkopuje....
Potrzebuje najtańszej CZeskiej simki (lub lokalnej) z dzwonieniem do Czech (nie dużo)
I coś w czechach z internetem (pracuję i już mnie FUP złapał na internety)
Tu masz wszystko podane na tacy :)

http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 22&t=93268