DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 57 z 71
  • 1
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 71
 #899845  autor: nelson
 13 gru 2016, 11:26
Witam.
A czy można przenieść numer wcześniej niż 6 miesięcy z karą umowną u obecnego operatora?
Czy prawo zezwala tylko w tym terminie?

Jeśli umowa kończy mi się z dniem 19 czerwca 2017r. to znaczy, że dopiero 20 grudnia mogę przenosić numer?

Ktoś coś wie? :)
 #899863  autor: Gregrin
 13 gru 2016, 13:02
Umowę możesz rozwiązać zawsze ale rzadko jest to opłacalne z powodu kar. Pamiętaj ze kara to abonament do końca umowy + ulgi jakie ci przyznali.
 #899890  autor: nelson
 13 gru 2016, 15:26
Popytałem u operatorów i rzeczywiście przenieść mogę wcześniej, ale tylko max 6 miesięcy przed końcem bez kary umownej.

Pytałem w Play i mam tylko proporcjonalną wartość ulgi jako kare umowną. W moim przypadku znośna suma :)
 #899893  autor: Gregrin
 13 gru 2016, 15:37
nelson pisze: ale tylko max 6 miesięcy przed końcem bez kary umownej.
To ciekawostka. U jakiego operatora jesteś obecnie i kto powiedział ze nie będzie kary jak zrywa się 6m-cy przed końcem ??
 #899908  autor: nelson
 13 gru 2016, 18:07
Skrót myślowy. Chodziło mi, że przeniesienie bez kary umownej, bo z przeniesieniem na końcu umowy płacąc do tego czasu abonament u starego opa.

Na 6 miesięcy przed końcem babka z play wyliczyła mi niecałe 200zł kary, gdzie za abonament do końca zapłaciłbym 2 razy tyle.
 #900805  autor: droovihn23
 19 gru 2016, 20:49
Hej, jestem po wizycie w salonie i mam totalny mętlik w głowie, dwukrotnie słuchałem tłumaczenia co i jak nastąpi dalej, ale nic już nie pamiętam. Jedno pytanie - przenoszę się z Plus na Kartę do Orange (też na kartę). Czy żeby Plus zaczął przenosić mój numer do Orange, to musi się skończyć okres ważności mojej karty? Czyli jeśli po rejestracji numeru w Plusie wziąłem sobie rok ważności konta, to powinienem teraz ten rok ważności zdezaktywować?

I druga sprawa - dostałem nową kartę SIM do Orange, z numerem tymczasowym (który swoją drogą jest chyba zupełnie nieaktywny...). Na której karcie powieniem działać do momentu sfinalizowania całego przeniesienia - na Plusie i tam mi przyjdą informacje o przeniesieniu numeru, czy to wszystko będą przesyłać na nowe konto w Orange?
 #903183  autor: Kolejny Tomek
 02 sty 2017, 18:49
Chcę przenieść numer z Orange na kartę do Play na kartę. Byłem w zeszłym tygodniu w jednym salonie i się nie udało - system nie domagał. Dzisiaj się przeszedłem do innego spróbować i ta sama sytuacja system leży, do widzenia, zapraszamy ponownie.

Ta firma jest niepoważna czy to ja mam takiego pecha?
 #903189  autor: Gregrin
 02 sty 2017, 19:12
Kolejny Tomek pisze: do Play na kartę. Byłem w zeszłym tygodniu w jednym salonie i się nie udało
Ja co prawda tylko rejestrowałem a nie przenosiłem ale system nie miał problemu i poszło szybko i bez kolejek (sylwester).

Ja mam natomiast pytanie do rejestrujących submarki play (fakt, RBM) na oryginalnej simce play. Komuś się udało ? Da się coś podpowiedzieć konsultantowi?
Ja robiłem podejście będąc w taryfie faktmobile i konsultant z salonu nie by w stanie zarejestrować. Po przejściu na taryfę play i po jakiś 20min (zakupy), rejestracja poszła bez problemu.
Bez przeniesienia nikt nie był w stanie mi pomoc (nikt tez nie zaproponował przeniesienia jako rozwiązanie). Konsultant z punktu odsyłał na infolinie a na infolinii powiedzieli ze na stronie fakt zarejestruje ;)
 #916176  autor: guli83
 16 mar 2017, 10:52
Witam.
Pytanie o najlepszy moment na przeniesienie numeru.
Obecnie w Orange, chcę przejść do T-mobile w promocji 6 miesięcy za 1 zł.
Obecna umowa w Orange kończy się 6 maja, okres rozliczeniowy 19/18.
W którym momencie złożyć wniosek o przeniesienie numeru aby nie nakładać na siebie dwóch abonamentów?
Jak to jest z przeniesieniem kiedy koniec umowy jest inny niż okres rozliczeniowy?
Chyba że przejść na kartę pozostając w Orange i dopiero za parę dni przenieść się do TM?
Podpowiedzcie proszę...
 #917272  autor: jurak
 22 mar 2017, 13:11
Witam.
Mialem kiedys numer w orange potem przenioslem numer do play i obecnie z tej sieci korzystam. Chcac wrocic do orange po kilku latach udalem sie do salonu zapytac czy da rade to szybko zalatwic. Okazalo sie jak twierdzi konsultant ze przez to, że kiedyś byłem ich klientem i chcąc teraz wrócić do nich musze przyjść 2razy do salonu. Pierwszy raz podpisac papiery a drugi raz jak bedzie akcept po odbiór SIM.... Moje pytanie jest następujące:
Czy to tak serio działa z orange? Mamy XXIw. ... kurier mnie nie interesuje. Chce wejsc do salonu podpisac co trzeba odebrac sim i na drugi dzien miec numer w innej sieci. Obecna i nowa oferta to prepaid
 #917582  autor: Gregrin
 24 mar 2017, 11:40
f0ku5isko pisze:Jakieś brednie ;)
Samo życie :P
jurak pisze:kiedyś byłem ich klientem i chcąc teraz wrócić do nich musze przyjść 2razy do salonu. Pierwszy raz podpisac papiery a drugi raz jak bedzie akcept po odbiór SIM....
Maja burdel w systemie i nie potrafią cie dodać bo system zwraca im błąd ze już jesteś ale nie podaje gdzie i nie umożliwia dodania do starego konta.
Jedyne co mogą zrobić w salonie to zgłoszenie (przez jakiś generator?) i wtedy ktoś z większymi uprawnieniami (i pewnie zajmujący się tyko tym) robi porządek z twoim kontem. Po takiej akcji można normalnie przyjść i zacząć proces przeniesienia.
Generalnie skoro już byleś w salonie to trzeba było zrobić to zgłoszenie ;)

PS. cały watek o tym http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 22&t=88280
 #917642  autor: jurak
 24 mar 2017, 17:08
@Gregrin: tak bym zrobił, tylko ten troll konsultant nie powiedział nic o zgłoszeniu, i informacją o 2 wizytach mnie wytrącił lekko z równowagi. Moja wizyta miała charakter informacyjny ze względu na posiadane środki jeszcze u obecnego operatora.
Czy takie zgłoszenie o wyprostowanie moich danych w systemie (Idea POP to była jak korzystałem z ich usług) mogę zrobić przez BOK telefonicznie albo mailowo ?
 #917691  autor: Gregrin
 24 mar 2017, 23:18
jurak pisze:Czy takie zgłoszenie o wyprostowanie moich danych w systemie (Idea POP to była jak korzystałem z ich usług) mogę zrobić przez BOK telefonicznie albo mailowo ?
Możesz spróbować ale nikle szanse. To robią z salonu, ale z poziomu infolinii teoretycznie tez pewnie by dali rade ale nikt pewnie nie został przeszkolony na taka ewentualność ;)
 #917743  autor: jurak
 25 mar 2017, 13:26
Oki. Jeszcze jedna kwestia. Jakie dane są weryfikowane przy przenoszeniu numeru dla klienta indywidualnego?
Imię, nazwisko, PESEL, nr dowodu ? Adres też ?
 #917773  autor: Gregrin
 25 mar 2017, 18:22
jurak pisze:Jakie dane są weryfikowane przy przenoszeniu numeru dla klienta indywidualnego?
Imię, nazwisko, PESEL, nr dowodu ? Adres też ?
Do rejestracji są potrzebne tylko pierwsze trzy (najważniejszy pesel) wiec przy przenoszeniu pewnie tylko je sprawdzają bo reszta jest zmienna. O adres raczej nie powinni się czepiać bo np orange daje bonusy jeśli w ogóle go podamy przy rejestracji ;D
 #917892  autor: penny28
 26 mar 2017, 17:58
Witam
Mam kartę z plusa której nie zarejestrowalam i leży luzem w domu, a wiele osób nadal wysyła mi na nią smsy i mmsy bo nie zdążyłam jeszcze podać nowy numer znajomym. Czy jeśli teraz ją zarejestruje to dostanę te wszystkie wiadomości i połączenia nieodebrane, czy ona będzie już wyzerowana i nie dowiem się kto próbował się ze mną kontaktować?
Dziękuję
 #918905  autor: jurak
 02 kwie 2017, 21:17
@Gregrin: miałem ostatnio (nie)przyjemność trafić do salonu firmowego orange w Chorzowie. Byłem przejazdem to myśle wejde zalatwie od reki skoro firmowy ale gdzie tam. Ta sama spiewka. Musimy sie spotkac 2 razy. Kazalem anulowac bo specjalnie drugi raz nie pojade do chorzowa.. Takze nic nie załatwiłem. Na moja prosbe zeby zrobili porzadek z moim kontem i podejde do innego salonu tam gdzie mieszkam - odmówili. Nie da się. XXIw. a burdel jakich mało
 #918915  autor: Gregrin
 02 kwie 2017, 22:43
jurak pisze: Kazalem anulowac bo specjalnie drugi raz nie pojade do chorzowa..
Wydawało mi się ze po "zrobieniu porządku" można to załatwić w każdym salonie...
To może opcja z tym kurierem ?
 #919374  autor: jurak
 05 kwie 2017, 19:55
Opcje z kurierem zostawiam jako ostateczność :)
Do tygodnia wybieram się do salonu w pobliżu miejsca zamieszkania i zobaczymy. Jest szansa, że mnie ogarną po tylu latach rozłąki :)
P.S. Jakiego porządku? Nikt nawet nie zajął się sprawą, bo według doradcy trza maila wysłać i przyjść do nich ponownie. A ja nie chciałem ponownie przychodzić do tego salonu, to i dziady maila nie wysłali do centrali. Całą procedurę tak więc zrobię od nowa gdzie indziej.
  • Strona 57 z 71
  • 1
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 71
  • 1
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 71