DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 56 z 71
  • 1
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 71
 #871230  autor: Gregrin
 12 cze 2016, 10:53
Z tego co mi się wydaje to telefonicznie u operatora dawcy tez można cofnąć a tam się będą bardziej starać żeby pomoc ci zostać :)
No i moim zdaniem to pewniejsza sytuacja, bo jak powiadomisz biorce, a on się "nie postara" i nie powiadomi odpowiednio dawcy, to dawca odda numer a biorca go nie aktywuje bo u niego przecież będzie wycofanie przeniesienia i numer zawiśnie w "próżni" i później masa problemów.
Jak powiadomisz dawce to nie odda numeru i biorca nie będzie w stanie go aktywować i na tym sprawa się skończy ?
 #871242  autor: hawana
 12 cze 2016, 12:09
Fajnie że odpowiedzieliście na pytanie. Osobiście zadzwonię do Tmobile {dawcy} i poproszę żeby anulowali proces .Dzięki za pomoc ale wolę upewnić się tu na forum zanim wykonam zły wybór .
Pozdrawiam
 #876280  autor: koniecznygrzegorz
 10 lip 2016, 20:20
Witam
Czy można przenieść numer do innej sieci w czasie przenoszenia?
Aktualnie jestem w T mobile abonament, umowa na czas nieokreślony. Jestem w trakcie przenosin do Virgin. Przeniesienie ma nastąpić 17/07/2016. Jednak po przeanalizowaniu ofert bardziej opłacalne wydaje się przeniesienie do Orange. Jak wygląda sprawa wnioskowa z przenoszeniem numeru? Czy jak w Orange złoże wniosek o przeniesienie to z automatu anulowany zostanie Virgin, czy trzeba odczekać jeden cykl rozliczeniowy i dopiero przenieść do Orange?
Z góry dziekuje
 #877130  autor: uki83
 14 lip 2016, 12:10
Witam mam pytanie, czy istnieje możliwość rabatowania opłaty aktywacyjne w PLAYu przy przeniesieniu numeru abonamentowego...jesli tak to jak to zrobić?
 #887215  autor: negra
 14 wrz 2016, 08:04
Podpowiedzcie proszę jak najlepiej/szybciej przenieść numer telefonu na kartę do innego operatora na abonament. Lepiej iść do salonu firmowego , czy przez internet ?. Jaki czas oczekiwania na całkowite załatwienie procedury z przenoszeniem numeru telefonu?
 #888308  autor: sepe
 22 wrz 2016, 09:50
Najszybciej mozna przeniesc numer osobiscie w salonie u przyszlego operatora. U mnie umowa telefoniczna z Orange na karte do T mobile abonament:
13.09 kontakt telefoniczny i wybor;
14.09 kurier u mnie z umowa;
16.09 aktywacja tymczasowego numeru;
21.09 numer przeniesiony do sieci;
Umowa leci od 13.09."Jump bez telefonu no limit wszystko + 5gb =29,99zl brutto.
 #890312  autor: zwariowany.kurczak
 06 paź 2016, 11:34
Czy w MNP nastąpiły jakieś zmiany?
Bo jestem w trakcie przeniesienia numeru z T do O i mam tymczasowy numer w O - umowę mogę bez kosztów zerwać w każdym momencie w O, ALE O jak i T NIE chcą mi anulować MNP telefonicznie, tylko mam wysłać pismo... iż rezygnuje z MNP! Od kiedy taka zmiana?
 #890313  autor: Kryniczanin
 06 paź 2016, 11:44
Od zawsze w T. W Play można anulować telefonicznie w T nie można. Musi być papier.
 #890446  autor: light7
 07 paź 2016, 11:20
A ja mam następującą sytuację. Mam abonament w Orange i warunki przedłużenia są kiepskie. Chciałem wykonac następujące posunięcia. Złożyć wypowiedzenie umowy w Orange z wyłączeniem numeru (aby ich postraszyć i dać szansę działowi utrzymania klienta w Orange na zaproponowanie lepszych warunków). Gdyby oferta w Orange nadal była słaba to chciałbym przenieść numer do T-Mobile na abonament (dla przenoszących jest 6 miesięcy abonamentu za 1 zł.). I teraz pytanie właściwe: Czy jeżeli najpierw wypowiem umowę w Orange to będę mogł potem przenieść ten nunmer do T-Mobile ?? Czy też najpierw będę musiał anulować wypowiedzenie umowy w Orange a dopiero potem przenieść numer do T-Mobile ??
 #892184  autor: tyluhtyluh
 19 paź 2016, 17:57
Heja wszystkim,

mam dość treściwe pytanie, ale z odpowiedzią jest problem jeżeli chodzi o T-mobile :)
Mianowicie, chciałbym przenieść numer telefonu z operatora PL do operatora UK.
Jaki ? nie ma znaczenia i tu pytanie czy w ogóle jest to wykonalne ze strony operatorów ?

Z góry dzięki za wszelakie info, pozdrawiam! :smt008
 #894826  autor: Olafff
 09 lis 2016, 01:00
Witam, planuje przenieść nr do Orange. Z informacji które wyczytałem na stronie orange.pl łapię się na rabat orange open extra z tytułu internetu w orange. Ciekawi mnie czy wybierając plan taryfowy Smart Plan LTE będę również mógł skorzystać z rabatu mBank za nową usługę w Orange(150zł zwrotu)? Promocję łączą się? Może ktoś coś wie więcej w tym temacie? :)
 #897956  autor: Baronik1978
 30 lis 2016, 08:55
To i ja spytam o kwestie zmian operatora, bo czeka mnie to na początku przyszłego roku, ale będę przygotowany mentalnie :)
- mam abonament w Play i o ile sieć nie zaproponuje mi jakichś naprawdę MEGA-warunków (w co oczywiście szczerze wątpię) to mam zamiar przenieść się do Nju, bo telefon mam już zadowalający i ewentualny otrzymany z Play i tak bym sprzedał. Z tego co wiem, to zaczynają dzwonić z ofertą (na początku cennikową) około 3 miesiące przed końcem umowy. Kiedy powinienem złożyć wypowiedzenie (i w jaki sposób najlepiej), aby mieć czas ewentualnie, na cofnięcie wypowiedzenia?
- na ile dni przed końcem umowy trzeba dzwonić do Nju w celu przeniesienia numeru, aby nie utracić go (mam go od 13+ lat)?
- Tak realnie rzecz biorąc, jak dużo można ugrać z biurem utrzymania Play? Czy realne jest dostanie umowy no-limit na wszystko (tej za 75 zł) i zniżką na telefon powyżej 400 zł? Czyli np. Galaxy A5 (2016), którym w takim abo jest za 499 zł dostać np. za 50 zł? Albo P9 Lite za stówkę?
 #897975  autor: Joe Johnson
 30 lis 2016, 10:39
Słuchajcie, a co w wypadku kiedy umowa abonamentowa przeszła już na czas nieokreślony (powyżej 2 lat) ? Jak wtedy postąpić kiedy chcę przenieść nr i nie mam złożonego wypowiedzenia ? Inny operator w tym wypadku T-Mobile załatwi za mnie formalności czy muszę coś zrobić tak by nie płacić jakiś kosztów ?
 #897977  autor: Gregrin
 30 lis 2016, 10:58
Joe Johnson pisze: Inny operator w tym wypadku T-Mobile załatwi za mnie formalności czy muszę coś zrobić tak by nie płacić jakiś kosztów ?
Możesz przy składaniu wniosku o przeniesienie w t-mob zaznaczyć czy chcesz z zachowaniem okresu wypowiedzenia wtedy nic nie płacisz ale przeniesiony zostaniesz pełny miesiąc + te dni ile przed końcem okresu rozliczeniowego złożysz wniosek. Druga opcja to przeniesienie z określoną data i wtedy u starego operatora za te dni musisz jeszcze abo zapłacić.
 #897987  autor: Baronik1978
 30 lis 2016, 11:57
Nie ma kosztów przeniesienia numeru. Jedyny koszt jest wtedy, gdy u operatora, od którego odchodzisz masz umowę z zobowiązaniem, to tak jak pisał Gregrin - albo czekasz do końca umowy i przechodzisz z dniem zakończenia (tak miałem 1,5 roku temu z Orange do Play - telefon i umowa w lipcu, ale przeniesienie numeru pod koniec sierpnia), albo przechodzisz od razu (wtedy płacisz karę określoną w umowie - tak miałem jeszcze wcześniej, gdy przechodziłem z Orange do T-mob - musiałem zapłacić niewielką karę za 2,5 miesiąca zerwania przed terminem).
W Twoim przypadku jedyną kwestią jest obecny miesiąc - masz miesięczny okres wypowiedzenia, więc gdy przeniesiesz numer od razu (z dnia na dzień), to z racji rozpoczęcia kolejnego okresu abonamentowego u obecnego opa będziesz musiał zapłacić część abonamentu za ten okres, kiedy numer był u obecnego opa. Gdy zdecydujesz się na przeniesienie po końcu okresu rozliczeniowego (nie musi się on pokrywać z miesiącem kalendarzowym - ja mam np. od 14. dnia miesiąca) i zlecisz to nowemu opowi, to tylko czekasz do końca i w dniu zakończenia umowy z poprzednim opem numer będziesz miał w nowej sieci.
  • Strona 56 z 71
  • 1
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 71
  • 1
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 71