DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.

 #501591  autor: mkowalski
 04 wrz 2011, 21:55
bolek2004 pisze:SACZI Teoretycznie można próbować doładować ten numer przez jakąś stronę i wtedy jeśli będzie to abonament to nie pozwoli nam na doładowanie konta
Fakt, można tak zrobić. Ale już na przykład przy ofercie typu mix ta metoda się nie sprawdzi.

 #510445  autor: elkanguro
 21 paź 2011, 14:05
mungo pisze:Strony typu www.sprawdznumer.pl czy www.wjakiejsieci.pl radzę traktować jako ostateczność. Nie wiemy gdzie te dane które wpisujemy są logowane i co z nimi później mogą zrobić. Polecam strony operatorów:
Orange - podaje w jakiej sieci jest numer
T-Mobile - też podaje w jakiej sieci jest numer. Jeśli z innej strony się dowiemy że operatorem jest PTC to tutaj dodatkowo można się dowiedzieć czy to jest zwykłe T-Mobile, Heyah albo Mobilking.
Plus - podaje że numer jest w Plus, albo że nie jest. Jeśli numer należy do wirtuala na Plusie (np mBank) to ta strona poda że numer nie jest w Plusie. Wtedy dopiero warto sprawdzić na wjakiejsieci.pl jaki to operator wirtualny.
U mnie pojawił się jakiś dziwny problem, że właśnie wjakiejsieci pokazuje poprawnie mój numer, natomiast strony Orange i T-mobile twierdzą błędnie, że mój numer jest w T-mobile. Dziwne to trochę, zwłaszcza że od powrotu do Orange minął już ponad miesiąc. Czy powinienem to gdzieś zgłosić? Jakby nie patrzeć informacje te mogą wprowadzić kogoś w błąd.

edit: albo i nie, teraz wjakiejsieci pokazuje mi komunikat: Błędny numer lub brak danych!

Virgin Mobile
--------------------------------------------
LTE Cyfrowy Polsat + HaloNet
--------------------------------------------
NaszaSiec.net 15 Mbps + HaloNet

 #510449  autor: evolucja
 21 paź 2011, 14:20
teraz wjakiejsieci pokazuje mi komunikat: Błędny numer lub brak danych!
teraz wkiajesieci to w ogóle nie działa.

Wjakiejsieci pewnie korzysta z np. ze strony T-Mobile odpowiednio parsując dane. :P

 #510451  autor: Ruben
 21 paź 2011, 14:33
elkanguro, rzeczywiście od wczoraj coś znowu zaczęło sypać błędami ale kilka dni temu rozróżniało numery abonamentowe od prepaid, czyli pokazywało Play Fresh albo Orange POP GO ONE. Dzisiaj wszystkie pokazuje "błędny numer lub brak danych"

 #510911  autor: elkanguro
 24 paź 2011, 11:57
Tak teraz wjakiejsieci działa i pokazuje poprawnie - Orange.
Strona T-mobile pokazuje, że mój numer należy do nich.
Strona Orange pokazuje, że mój numer do Orange nie należy.
Nie pojmuje.

Virgin Mobile
--------------------------------------------
LTE Cyfrowy Polsat + HaloNet
--------------------------------------------
NaszaSiec.net 15 Mbps + HaloNet

 #510919  autor: DanielR
 24 paź 2011, 12:54
A ja właśnie przed chwilą sprawdzałem sobie numery i w w końcu trafiłem na taki, który na stornie "w jakiej sieci" pokazywany jest jako numer Play, a na stronie T-Mobile - Plusa... :x

 #510932  autor: elkanguro
 24 paź 2011, 14:39
DanielR, a która strona ma rację? Jeśli tak jak u mnie, to jak to możliwe, że strony operatorów mają niepoprawne dane, a jakiś serwis takie posiada? Kto udostępnia te informacje?

Virgin Mobile
--------------------------------------------
LTE Cyfrowy Polsat + HaloNet
--------------------------------------------
NaszaSiec.net 15 Mbps + HaloNet

 #510936  autor: DanielR
 24 paź 2011, 14:49
elkanguro pisze:DanielR, a która strona ma rację?
Widzisz, trudno mi powiedzieć. Powinna rację mieć ta pierwsza, jednak w dobie jednodniowych przenosin do innej sieci...
Powiedzmy, że nie mam częstych kontaktów z osobą, posiadającą ten numer, więc nie wiem też z jakiej sieci korzysta obecnie, a nie będę przecież specjalnie do niej dzwonił, tylko po to, by się o tym upewnić. Zresztą, korzystając z Play i tak się tego nie dowiem. Chciałem się wiec upewnić przy pomocy tychże stron. A tu klopsik. :|

 #511147  autor: pawcio1978
 25 paź 2011, 11:57
Numer *555 w Orange podaje błędnie dane.
30 sierpnia podpisałem pismo o przeniesienie numeru prepaid z Orange POP do Play Fresh. Zaznaczyłem, że zmiana ma nastąpić 2 sierpnia 2011. I co okazało się? Numer był jeszcze w Orange, a pod *555 słychać było, że numer jest w P4/PLAY.

 #511191  autor: grzegi
 25 paź 2011, 14:35
Skoro 30 sierpnia podpisałeś pismo z wcześniejszą datą dyspozycji to wszystko jest OK, chociaż zastanawia mnie, jak to zrobiłeś.

 #511851  autor: pawcio1978
 28 paź 2011, 13:26
[quote="grzegi"]Skoro 30 sierpnia podpisałeś pismo z wcześniejszą datą dyspozycji to wszystko jest OK, chociaż zastanawia mnie, jak to zrobiłeś.[/quote]

Mój błąd.
Miało być, że dokumenty o przeniesienie podpisałem 30 lipca (sobota) a numer miał zostać przeniesiony 02/08/2011 (i tak też został przeniesiony).

Ale i tak zagadką pozostaje, że pod *555 słyszałem iż numer jest w Play chociaż jeszcze był w Orange.

 #555256  autor: ciekawy
 19 maja 2012, 23:26
darkangel pisze:Polecam strone www.wjakiejsieci.pl
ta strona działa źle, zanim sprawdzę czyjś numer sprawdziłem swój numer który przeniosłem z sieci do sieci i pokazało mi nazwę sieci z której był numer przeniesiony, nie wyświetla prawidłowo sieci w której jest numer obecnie, żeby powstrzymać komentarze, że przeniosłem numer dopiero co to dodam, że numer jest od dawna przeniesiony i działa w sieci do której jest przeniesiony, nie polecam korzystania z tej strony bo wprowadza w błąd.

[ Dodano: 2012-05-19, 23:29 ]
to działa dobrze, pokazuje w jakiej sieci numer jest obecnie, a nie z jakiej sieci pochodzi jak poprzednia strona.

http://download.t-mobile.pl/updir/

to też działa dobrze.

 #555258  autor: markoz7874
 19 maja 2012, 23:47
ciekawy pisze:
darkangel pisze:Polecam strone www.wjakiejsieci.pl
ta strona działa źle..
sprawdziłem wlasny numer ktory przenioslem z plusa i pokazuje mbank mobile - czyli prawidlowo.

Pozostale strony pokazuja plusa - w sumie mbank dziala na sieci plusa, ale powyzsza strona okresla siec precyzyjniej.

 #555436  autor: ciekawy
 20 maja 2012, 21:11
markoz7874 pisze:
ciekawy pisze:
darkangel pisze:Polecam strone www.wjakiejsieci.pl
ta strona działa źle..
sprawdziłem wlasny numer ktory przenioslem z plusa i pokazuje mbank mobile - czyli prawidlowo.

Pozostale strony pokazuja plusa - w sumie mbank dziala na sieci plusa, ale powyzsza strona okresla siec precyzyjniej.
ja sprawdzałem numer przeniesiony między realnymi sieciami czyli Orange Plus PLAY T i wyświetla źle, bo wyświetla sieć z której numer pierwotnie pochodził, nie wyświetla sieci w której numer jest obecnie.

 #555539  autor: markoz7874
 21 maja 2012, 01:10
ciekawy pisze: ja sprawdzałem numer przeniesiony między realnymi sieciami czyli Orange Plus PLAY T i wyświetla źle, bo wyświetla sieć z której numer pierwotnie pochodził, nie wyświetla sieci w której numer jest obecnie.
OK, tylko po co piszesz to samo dwa razy?

 #590972  autor: Andrzej311
 25 paź 2012, 20:27
strona
wjakiejsieci.pl nie działa.

 #595362  autor: joasiek92
 14 lis 2012, 23:16
W Heyah wychodzi owszem główne menu, ale przy okazji też wyświetla się numer telefonu w TT rzeczywiście może być inaczej, aktualnie długo już nie pozsiadam karty TT.
Ostatnio zmieniony 15 lis 2012, 01:39 przez joasiek92, łącznie zmieniany 1 raz.

joasiek92