DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 65 z 70
  • 1
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 70
 #799065  autor: jakubd
 29 kwie 2015, 11:36
To, że nie trzeba resetować połączenia po wpisaniu kodu - już wiemy. O pakiecie 1 GB na próbę też. Ale dziwne problemy zaczynają się dalej: http://jdtech.pl/2015/04/aero2-dziwne-p ... anach.html
O co chodzi z tym pingowaniem i blokadą na ten adres IP to ja po prostu nie wiem.
 #819471  autor: buba1234
 26 sie 2015, 21:42
Chciałem zamówić kartę aero2 by mieć net awaryjny. Na ich stronie przeczytałem właśnie, że muszę im wysłać kopię dowodu osobistego i mam pytanie: czy wiążą się z tym jakieś podejrzane działania operatora, czy nie muszę się niczym przejmować w tej kwestii?
Czy można wymazać na zdjęciu serię dowodu osobistego?

Tyle teraz piszą o wyłudzaniu tożsamości i kredytów, stąd moje pytania czy nie ma się czego obawiać?

________________________________
 #819921  autor: marcinek243
 28 sie 2015, 20:12
buba1234 pisze:czy wiążą się z tym jakieś podejrzane działania operatora, czy nie muszę się niczym przejmować w tej kwestii?
O ile przy zamawianiu odznaczysz wszelkie zgody marketingowe i zaznaczysz jedynie te niezbędne do zamówienia to nic takiego się nie dzieje. Przynajmniej nikt żadnych podejrzanych praktyk nie zgłaszał.
buba1234 pisze:Tyle teraz piszą o wyłudzaniu tożsamości i kredytów, stąd moje pytania czy nie ma się czego obawiać?
http://jdtech.pl/2015/06/aero2-odpowiad ... anych.html
 #829643  autor: jakubd
 18 paź 2015, 08:50
Aero2 to normalny operator komórkowy - ochrona danych tak, jak przy wszystkich innych operatorach, a dowód potrzebny jest do potwierdzenia twojego PESELa, bo wydawana jest tylko jednak karta SIM na jednego pełnoletniego obywatela.
Żadnych działań niezgodnych z zasadami ochrony danych ani interwencji GIODO nie zanotowano, według mnie dane są całkowicie bezpieczne.
Sam skan dowodu warto np. oznaczyć w miejscu nieistotnym grubym napisem "tylko dla Aero2, [data]", tak dla pewności, jakby skan zginął gdzieś po drodze, a dodatkowo wysyłać papiery tylko poleconym.
 #829646  autor: goral2099
 18 paź 2015, 10:36
Można też zamalować niepotrzebne dane - skoro chcą pesel to zamalować nr dowodu, zdjęcie, adres np. żeby nie było kompletnych i niepotrzebnych danych.
 #829656  autor: Remington
 18 paź 2015, 11:13
jakubd pisze:Żadnych działań niezgodnych z zasadami ochrony danych ani interwencji GIODO nie zanotowano, według mnie dane są całkowicie bezpieczne.
Ależ zanotowano! Operator doskonale wie, czy karta SIM należy do osoby, która wyraziła zgodę na marketing czy nie, a mimo to wszystkim wyświetla na stronie z captcha reklamy płatnych pakietów. To nie jest strona, na którą wchodzi się anonimowo i z własnej woli - tutaj każdy jest zidentyfikowany po SIM, a strona jest obligatoryjna dla wszystkich co nie wykupili pakietów, więc operator powinien weryfikować zgodę na marketing. I wiem co mówię, mam na swoim koncie kilka wygranych postępowań przed GIODO. Brak interwencji GIODO oznacza tylko, że nikomu nie chciało się wnieść 10 zł opłaty od skargi...
 #830950  autor: jakubd
 24 paź 2015, 10:00
Oficjalnie Aero2 BDI w technologii UMTS 900 MHz działa do 21 grudnia 2016. Ale to tylko aktualna interpretacja. Dlatego, że zgodnie z umową z UKE Aero2 od końca 2014 roku ma mieć już już zasięg dla 25% ludności Polski sieci LTE 2600 TDD, a w praktyce ma tylko 120 pozwoleń i prawdopodobnie żaden z tych BTSów nie działa.
I teraz: albo UKE im odbierze koncesję (i obowiązek świadczenia usług - sami spisali już częstotliwości "na straty" - http://jdtech.pl/2015/02/aero2-spisalo- ... 0-mhz.html ) albo się dogadają i będzie kolejne przedłużenie działania BDI (tak jak już raz było: http://jdtech.pl/2012/11/aero2-darmowy- ... -2016.html ).
UKE od stycznia 2015 nie zrobiło nic i p. Gaj raczej już nic nie zrobi.
 #830953  autor: Remington
 24 paź 2015, 10:32
jakubd pisze:Jeżeli tak uważasz, koniecznie przeprowadź akcję i daj znać o jej wynikach.
Nie tyle uważam, lecz wiem, bo się na tym znam, a jednego z W4 za niezgodne z prawem przetwarzanie moich danych doprowadziłem do prokuratora (przetwarzał je nawet po decyzji GIODO, dopiero gdy GIODO powiadomił prokuraturę o popełnieniu przestępstwa, operator zmiękł). Tutaj spam jest ewidentny - na stronie, która jest obowiązkowa dla wszystkich, są reklamy niezależnie od tego czy się na nie zgodziliśmy czy nie.

Nie chce mi się jednak płacić 10 zł z własnej kieszeni za to by GIODO podjął sprawę, jeśli ktoś ma ochotę chętnie pomogę sformułować skargę.
 #831282  autor: jakubd
 26 paź 2015, 09:25
To ja ci zorganizuję zrzutę na te 10 PLN i załatw sprawę. Zobaczymy jak ci pójdzie. Pamiętaj, że w Aero2 też pracuje sztab prawników.
 #831288  autor: Remington
 26 paź 2015, 09:57
Gdyby mi zależało, tobym dawno to zrobił, ale tak nie jest - szkoda mi 10 zł oraz czasu z chodzeniem na pocztę i odbieraniem ZPO (u mnie na poczcie czeka się godzinę z awizem). Wysłanie skargi na Lyca za nielegalne zmiany cennika zajęło mi 3 mies. ;)

Ale jak powiedziałem, treść skargi chętnie pomogę napisać, mam doświadczenie i wiem co tam napisać. Oczywiście skargę powinna złożyć osoba, która ma wycofane zgody na marketing w Aero2. Chętnych proszę o PW.

Kancelaria reprezentująca Aero2 nie ma nic do rzeczy, przepisy interpretuje GIODO i w myśl swojej interpretacji wydaje decyzje. Mój znajomy w ten sposób wyczyścił z reklam systemy internetowe wszystkich banków, w których ma konta.
 #845685  autor: sindikat
 18 sty 2016, 11:09
Witajcie,
Zauważyłem, że Aero2 wprowadziło pakiety danych, które uwalniają od Captcha: https://sklep.aero2.pl/#
Mam w związku z nimi kilka pytań:
a) czy da się aktywować dwa pakiety (jeden tuż po drugim) po 30 zł tak żeby mieć 60 GB na 30 dni?
b) czy rzeczywiście nie ma limitu prędkości? Nie jest czasami tak, że karta siedzi tylko zalogowana do nośnej 2963? Czy te pakiety działają w U2100 jak również na LTE Sferii i na LTE Mobylandu?
c) czy ktoś z tego korzysta i może wyrazić swoją opinię również na temat co się dzieje po wykorzystaniu pakietu? Czy włączają lejek czy wraca też Captcha?
Znalazłem FAQ, więc mniej/więcej już coś wiem: http://aero2.pl/Internet-bez-CAPTCHA/Py ... odpowiedzi
Chciałem kupić pakiet i mam takie coś: "
Oświadczam, iż zostałem poinformowany o uprawnieniu do odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od jej zawarcia, o skutkach odstąpienia oraz został mi udostępniony wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy . *
Wyrażam zgodę na rozpoczęcie wykonywania usług przed upływem terminu do odstąpienia od umowy oraz oświadczam, iż zostałem poinformowany o utracie prawa do odstąpienia od umowy po jej wykonaniu"
Zacząłem drążyć co to za umowa i okazuje się, że: "W przypadku nie wyrażenia zgody na rozwiązanie umowy dotyczącej usługi Aero BDI zakup PAKIETÓW AERO będzie niemożliwy. Zgodnie z Regulaminem usługi PAKIETY AERO, nowa usługa dostępna jest wyłącznie dla Korzystających z BDI, którzy nie korzystają z innej promocyjnej usługi świadczonej przez Operatora."
" W dniu 23.03.2015 r. wprowadziliśmy nową Usługę PAKIETY AERO, która zastąpiła obowiązującą do 22 marca 2015 Usługę AERO BDI.

Usługa AERO BDI dotyczyła płatnych pakietów i nie jest tym samym co oferta Bezpłatnego Dostępu do Internetu.

Rozwiązanie wcześniej zawartej umowy jest konieczne tylko dla Abonentów, którzy zakupili Pakiet Danych przed 23.03.2015."
O co w tym chodzi? Karta leżała nieużywana od czasu, gdy włączyli Captcha.
Tu jest regulamin: http://aero2.pl/resources/16.12.15/Regu ... pitalu.pdf
a w nim taki punkt: "§ 4.Warunki Rejestracji, złożenia Zamówienia i zawarcia Umowy
1. Przez zawarcie Umowy, Operator zobowiązuje się do świadczenia Usługi
PAKIETY AERO
zgodnie
z Regulaminem i Cennikiem, a Abonent zobowią
zuje się do przestrzegania postanowień w nich
zawartych.
2. Umowa zostaje zawarta z chwilą Aktywacji na czas nieokreślony. "
Jakiej znowu umowy?!
"§ 10. Warunki wygaśnięcia, rozwiązania Umowy oraz zawieszenia usług.
1. Umowa wygasa wskutek:
a. śmierci Abonenta,
b. upływu 30 dniowego terminu wypow
iedzenia, złożonego przez którąkolwiek ze Stron na piśmie
lub
za pośrednictwem
E
-
BOK
.
c. zablokowania i wyłączenia Karty SIM z Sieci Operatora
zgodnie z § 3 pkt
9 lit. b
,
d. dezaktywacji Karty SIM w rozumieniu Regulaminu Bezpłatnego Dostępu do Internetu dostępnego
pod adresem http://www.aero2.pl/Bezplatny
-
Internet/Zamow
-
karte/Regulamin i utraty w związku
z tym statusu Korzystającego. "
Teraz też mam z Nimi jakąś umowę?
Ostatnio zmieniony 18 sty 2016, 12:26 przez sindikat, łącznie zmieniany 1 raz.
 #845695  autor: zoltan666
 18 sty 2016, 11:52
Aktualnie korzystam z pakietu 30 GB w Aero 2 na routerze Huawei i antenie zewnętrznej Cybertech. Poniżej aktualna prędkość, która spadła po ostatnich opadach śniegu. Maksymalnie miałem 90/30 Mb/s., więc raczej prędkość nie jest ograniczana, tym bardziej, że mam tez kartę Plusa i na niej mam identyczne prędkości.

Obrazek

Z informacji na stronie wynika, że można zakupić maksymalnie 5 pakietów. Po wyczerpaniu jednego z nich kolejny aktywuje się automatycznie.
Na stronie jest także informacja, ze po wyczerpaniu pakietu, jeśli nie zakupiło się kolejnego zostaje przywrócony "bezpłatny dostęp do internetu", czyli do 512 i Captcha.

Tutaj możesz skorzystać z pakietu testowego http://aero2.pl/Internet-bez-CAPTCHA/Pakiet-Testowy
 #845708  autor: Karlos20
 18 sty 2016, 12:41
Zgadza się. Tylko aktywne karty z BDI lub kończącym się płatnym pakietem, mogą zakupić pakiet. Z tej karty przy APN darmowy należy skorzystać z powyższego linku, który wrzucił zoltan666.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #845710  autor: sindikat
 18 sty 2016, 12:45
Rzeczywiście, po wpisaniu Captcha od razu nakłania do przetestowania pakietu 5 GB za darmo przez 20 dni.
Po aktywacji pakietu testowego lub każdego innego muszę używać inny APN niż darmowy?
  • Strona 65 z 70
  • 1
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 70
  • 1
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 70