DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 43 z 70
  • 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 70

 #616264  autor: Klombik
 24 lut 2013, 13:26
Czyli jak telefon ma 3G to będzie hulać, tak? A jak będzie miał to "rozwinięcie" tego 3G, czyli te HSPA i HSPA+ to już na pewno będzie hulać, tak? :wink:

 #616266  autor: user_delete34
 24 lut 2013, 13:29
Pewności nigdy nie ma ale powinien, także każdy nowszy technologicznie.
3G na 900 MHz. Każda dobra strona powinna mieć info o częstotliwości. Tutaj też powinno być.
EDIT: Spoko. W razie czego możesz sprawdzić - może model, którym się interesujesz przetestował już ktoś na jdtech.pl i wiadomo, czy współpracuje z aero² czy też nie.
Ostatnio zmieniony 24 lut 2013, 13:32 przez user_delete34, łącznie zmieniany 2 razy.

 #616268  autor: Klombik
 24 lut 2013, 13:30
Dzięki, jak bym mógł, to bym dał "pomógł" :wink:

 #618104  autor: Marcin87
 04 mar 2013, 21:26
Otrzymałem info o wysyłce karty SIM.

 #618389  autor: szczupak90
 06 mar 2013, 11:13
Witam, otóż mam następujący problem. Korzystałem z Aero2 od wakacji, wszystko śmigało fajnie, ale niestety nie wiem jak to zrobiłem, ale wpisałem 3 razy żle kod pin i karta się zablokowała, teraz muszę oczywiście wpisać kod puk, którego za cholerę nie mogę znaleźć.

Z tego co czytałem to mógłbym starać się o wyrobienie drugiej karty, ale weź tu znowu czekaj miesiąc. Napisałem maila do aero, ale coś nie raczą się odpowiedzieć. Ich infolinia też nie działa.

Jest jakiś sposób na odblokowanie karty? Może naprawili by mi to w jakims serwisie gsm?

Sony Ericsson T68i -> Siemens MC60 -> Sony Ericsson T610 -> Sony Ericsson K500i -> Nokia 6670 ->Sony Ericsson K610i -> Nokia 6310i -> Nokia 6021 -> Nokia E51 -> co dalej?

 #618391  autor: Maniek99
 06 mar 2013, 11:31
@szczupak90
Bez PUKu nic nie zrobisz.

 #618398  autor: jakubd
 06 mar 2013, 12:11
PUK masz na ramce, z której wyłamałeś kartę. Nie ma możliwości ominięcia tego. Najprościej... nie aktywować PINu wcale (karty Aero2 są dostarczane z wyłączonym PINem).

 #619085  autor: Ricki1980
 10 mar 2013, 10:21
Zamówiłem kartę BDI jako rezerwowy internet, przy wypełnianiu wniosku wpisałem tylko pierwsze imię, dopiero po wysłaniu dokumentów zauważyłem nawias (imiona), czy będzie to miało jakiś wpływ na proces wydania karty? Dodatkowo mam pytanie, dotyczące rozłączania internetu co 60 minut, jak to wygląda w telefonie, muszę ponownie coś włączyć. Chciałbym ten internet wykorzystywać w pracy zamiast obecnego Play Online, a jako punkt dostępowy posiadać jak dotychczas HTC 8s.

 #619136  autor: jakubd
 10 mar 2013, 14:19
Raczej nie powinno mieć to większego wpływu, ale cholera wie, czy się nie przyczepią.

Wznawianie - wszystko zależy jak się łączysz. To, co odpowiada za łączenie musi obsługiwać wznawianie - Android robi to samoczynnie, gdy jest potrzebny dostęp, ale dalej zależy to od sposobu udostępnienia netu do komputera.

 #619165  autor: Ricki1980
 10 mar 2013, 16:34
Chciałbym jak dotychczas udostępniać internet z telefony za pomocą wifi na inne urządzenia. Mam nadzieję, ze to jest podobne do nocnego transferu w Play Online, gdzie nawet nie zauważam rekonektu ( ponoć jest taki wymagany dla systemu bilingowego Play)

 #619195  autor: jakubd
 10 mar 2013, 20:01
W Aero2 łączenie czasem trwa dłużej, niż w innych sieciach. No i w czasie wznowienia oczywiście zawsze następuje zerwanie wszystkich sesji - ale to jak w Play jest.

 #619775  autor: auvi
 12 mar 2013, 23:05
Od kilku tygodni jakość usługi Aero2 fatalna. Ciągłe rozłączanie i skoki jakości zasięgu. Lokalizacja: 22-100 Chełm. Praktycznie nie da się wysłać poczty przez webmail, bo podczas 10-minutowego pisania rozłącza i mail jest stracony z powodu "błędu 404". Obecnie piszę na laptopie połączony przez hotspot WiFi otwarty na smarftonie LG (a te są rzekomo znane ze słabego łapania sieci) i nie mam absolutnie żadnych problemów z połączeniem.

Czy jest tu ktoś, kto ma podobne problemy w tej lokalizacji?
Przyznaję, że mam modem niezgodny: E173, ale obawiam się inwestować w inny, bo jednak są to pieniądze a wątpliwość czy Aero2 będzie działać poprawnie na innym modemie jest bardzo silna.

Na tym modemie pracowałem również w sieci Cyfrowy Polsat i wniosek był jeden (testowane na programie TNI): modem ciągle przełącza się pomiędzy BTS co znacząco spowalnia i utrudnia korzystanie. Były duże opóźnienia, ale nie ciągłe rozłączanie jak w Aero2.

Jak sprawdzić czy winny jest modem bez stosowania innego - nie mam takiej możliwości.

 #619780  autor: jakubd
 12 mar 2013, 23:20
E173 jest znany z problemów z Aero2:
http://forum.jdtech.pl/Watek-huawei-e17 ... porcie-usb
Czasem pomaga wybranie "tylko WCDMA". Pojawiło się to około 2-3 miesięcy temu.
Przeskakiwanie między stacjami bazowymi z CP powtórzyło się u ciebie w Aero2, bo to dokładnie ten sam operator.

 #619816  autor: auvi
 13 mar 2013, 08:41
Przeczytałem cały linkowany wątek i widzę, że jedynym skutecznym i najmniej stresowym rozwiązaniem będzie wymiana modemu. Czeka mnie więc jednak inwestycja. Oby za rok czy dwa sytuacja nie powtórzyła się w nowym modelem modemu...

 #619817  autor: pakierhakierxd
 13 mar 2013, 08:43
Dla mnie Aero 2 działa ok ale poza moją miejscowością bo tutaj raz działa a raz nie,na początku było ok,był wtedy też lepszy zasięg :)
Modem mam mifi E5832 ale to raczej nie jego wina jak w innym mieście nie mam problemu.
Napisałem nawet zgłoszenie do Aero 2 i dostałem super odpowiedź:
Witam,
Po weryfikacji zgłoszenia nie stwierdzono problemów po stronie sieci Aero2, stacja która obsługuje ten rejon pracuje poprawnie, przenosi ruch. Karta SIM jest aktywna.
Informujemy, że zgodnie z Regulaminem BDI, Aero2 nie gwarantuje każdemu Korzystającemu, w każdym momencie i każdej lokalizacji minimalnej prędkości BDI. BDI jest udostępniany bez szczególnych gwarancji jakości. Wspomina o tym w szczególności punkt 3.8 Regulaminu, stwierdzający iż „ (…) Operator zapewnia Bezpłatny Dostępu do Internetu w ramach możliwości technicznych (…) chyba że lokalne warunki techniczne dotyczące pojemności Sieci Telekomunikacyjnej Operatora nie będą umożliwiały takiego zalogowania.
Pozdrawiam,
BOK Aero2 Sp. z o.o.
Bezpłatny Dostęp do Internetu
PS:
Korzystający może sprawdzić kartę SIM Aero2 BDI:
Wyślij listem poleconym na adres Aero2 Sp. z o.o. ul. Lwowska 19 00-660 Warszawa z dopiskiem SPRAWDZENIE KARTY SIM, swoją kartę SIM Aero2 BDI wraz z wypełnionym formularzem zgłoszenia usterki z prośbą o sprawdzenie karty SIM oraz zwrotną zaadresowaną do siebie kopertę opatrzoną znaczkami pocztowymi o wartości odpowiadającej wartości przesyłki poleconej wraz z potwierdzeniem odbioru (w obecnej dacie 7 PLN) ,
Jeżeli okaże się, że otrzymana Karta SIM jest uszkodzona lub zniszczona, które nastąpiło z przyczyn leżących po stronie Korzystającego wówczas Aero2 poinformujemy e-mailem i poprosimy o wpłacenie Depozytu za Duplikat karty SIM zgodnie z Regulaminem BDI.
Jeśli okaże się, że karta SIM jest sprawna wówczas Karta BDI zostanie odesłana listem poleconym za potwierdzeniem odbioru w kopercie załączonej do korespondencji, w której Kartę BDI otrzymało Aero2, na adres na niej wskazany.
Jeżeli w wyniku sprawdzenia okaże się, że karta SIM BDI jest uszkodzona z przyczyn leżących po stronie Aero2, wówczas wydana zostanie nowa kartę SIM i na koszt Aero2 wysłana listem poleconym wraz z potwierdzeniem odbioru do korzystającego na adres wskazany do korespondencji w formularzu rejestracyjnym wraz z kopertą i znaczkami pocztowymi o wartości odpowiadającej wartości przesyłki poleconej wraz z potwierdzeniem odbioru (w obecnej dacie 7 PLN).
Aero2 dokonuje sprawdzenia sprawdzi kartę SIM BDI w ciągu 7 dni roboczych dni od jej otrzymania. Weryfikacji będą podlegały wyłącznie karty SIM zgłoszone zgodnie z powyższą procedurą oraz z załączonym wypełnionym formularzem wniosku o sprawdzenie karty SIM

Pozdrawiam :)

 #619922  autor: jakubd
 13 mar 2013, 19:04
Jedyne czego nie rozumiem, to cena 7 PLN za odesłanie karty - kwota nie trzyma się ani cennika PP, ani niczego innego poza widzimisię Aero2.

[ Dodano: 2013-03-22, 08:25 ]
Jakby kogoś interesowało skąd biorą się problemy z nawiązywaniem połączenia prawdopodobną przyczynę opisałem tutaj: http://jdtech.pl/2013/03/aero2-narastaj ... zenia.html
Jeżeli faktycznie ograniczenie liczby użytkowników na poziomie '20% zasobów' zrobili właśnie tak, to... bez komentarza.

 #624337  autor: auvi
 02 kwie 2013, 16:41
Od soboty oraz przez całe święta do dziś połączenie Aero niemożliwe. Kolejny sabotaż czy dalszy ciąg tego samego?

 #624347  autor: Kryniczanin
 02 kwie 2013, 17:30
auvi, U mnie chodzi choć czasem trzeba 10x nawiązywać połączenie bo wywala.

 #624497  autor: Edmund
 03 kwie 2013, 15:25
U mnie przez święta Top NetInfo wywalał błąd 691. Ale wystarczyło zrestartować program, albo spróbować parę razy, bo dopiero za którąś tam próbą połączył się.

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2
  • Strona 43 z 70
  • 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 70
  • 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 70