DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 43 z 241
  • 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 241

 #492364  autor: mkowalski
 27 lip 2011, 08:44
play4you2, jak wygląda w końcu sprawa zmniejszenia limitu kredytowego?

Jakiś czas temu był poruszany ten wątek na forum i okazało się, że jednak można zmniejszyć limit do wartości podstawowej dla danej oferty. Niestety w praktyce nie wygląda to tak przyjemnie - dwa zgłoszenia i dwie odpowiedzi w klimacie "Operator ustala limit według własnego widzimisię, klientowi nic do tego".

Właściwie to nie chodzi mi o kwestię samego limitu, bo mogę mieć ustawiony i milion - jak się człowiek pilnuje, to limity mu nie są potrzebne. Bardziej chodzi o to, że w firmie nie ma ustalonego jasnego stanowiska - bo skoro komuś zmniejszają limit, ale innym już nie, to jednak coś jest nie tak (oczywiście cały czas mówimy o zmniejszeniu do podstawowej wartości dla danej oferty).

 #492399  autor: potargany
 27 lip 2011, 11:01
Najwygodniej by było samemu ustawiać sobie limit z pozycji PLAY 24 , lub sms na nr 8xxx LIMIT XXX - i zostaje on zmieniony

Pieniądze to nie wszystko ...

 #492403  autor: Karlos20
 27 lip 2011, 11:34
qper pisze:To jeżeli tak jest to ma to jakiś sens - pytanie dlaczego tego nie ma w innych taryfach?
No ja np. na swoim Fresh'u All Inclusive Rozmowy w Play chciałbym mieć taką informację o bilansie doładowań - a nie mam.
Dodam, że info o bilansie doładowań występuje w taryfach PLAY MIXtura (naturalnie przydatna opcja, gdyż można wtedy sprawdzić, ile już spłaciliśmy zobowiązania).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #492430  autor: qper
 27 lip 2011, 12:53
Karlos20 pisze:No ja np. na swoim Fresh'u All Inclusive Rozmowy w Play chciałbym mieć taką informację o bilansie doładowań - a nie mam.
Zgadzam się.

Mnie to zastanawia jeszcze fakt - różne nazewnictwo taryf. Gdybym był przeciętnym użytkownikiem to normalnie bym zgłupiał.

Wchodzę do play24 chce zmienić taryfy na jakąś z reklamowanych opcji All... klikam a potem widzę na głównej stronie zupełnie inną nazwy taryf, przychodzi mi sms z zupełnie inną nazwą taryfy itp.

Nie rozumiem tego bałaganu. Albo trzeba było nie zmieniać nazw, albo zmienić raz a porządnie wszystkie tak aby był jakiś logiczny ład.

Dodatkowo przed zmianą klikam na link z regulaminem do którego jestem na każdym kroku zachęcany, a tu psikus - link nie dział. Nawiasem mówiąc to chyba już 3 miesiąc jak zgłaszam ten banalny fakt.

[ Dodano: 2011-07-27, 12:58 ]
potargany pisze:Najwygodniej by było samemu ustawiać sobie limit z pozycji PLAY 24 , lub sms na nr 8xxx LIMIT XXX - i zostaje on zmieniony
Ogólnie powinno się dać możliwość włączenia większej ilości usług sieciowych w play24

np. włączenie / wyłączenie notki sms
- ustalenie limitów kwot w roamingu
- włączenie / wyłączenie usług "już w zasięgu" (np T-Mobile oferuje taką możliwość w podobnej - usłudze na iBOA)
- ustalanie zgód marketingowych
- włączenie blokad na numery premium

Odciążyłoby się BOK a i większe byłoby zadowolenie klientów z możliwości szybkich realizacji dyspozycji

 #492458  autor: Quetzal
 27 lip 2011, 14:30
qper pisze: Mnie to zastanawia jeszcze fakt - różne nazewnictwo taryf. Gdybym był przeciętnym użytkownikiem to normalnie bym zgłupiał.
qper nazewnictwo taryf w Play to jest niekiedy wręcz komiczne. Nie dość, że wszystko musi być obowiązkowo po angielsku, to jeszcze bez sensu. Mnie najbardziej intryguje "All inclusive mix fix". Celowo powiedziałem tą nazwę kilku osobom nie interesującym się telekomunikacją, każda się uśmiechnęła ale nie miała pojęcia co się może kryć pod tą nazwą.
qper pisze: Ogólnie powinno się dać możliwość włączenia większej ilości usług sieciowych w play24
Obawiam się, ze tych usług, które wymieniłeś nie ma celowo w Play 24. Tak się bowiem składa, że wszystkie umożliwiają łatwe zarabianie na nieostrożnych klientach.

 #492470  autor: qper
 27 lip 2011, 15:33
Quetzal pisze:Obawiam się, ze tych usług, które wymieniłeś nie ma celowo w Play 24. Tak się bowiem składa, że wszystkie umożliwiają łatwe zarabianie na nieostrożnych klientach.
Całkiem możliwe. Powiem tylko tyle, że inni operatorzy mają takie opcje i nie stanowi to dla nich problemu.

Może kiedyś...

 #492524  autor: MK_
 27 lip 2011, 19:16
Orientuje się ktoś czy opłaca się pisać zgłoszenia/reklamacje podczas gdy za cholerę nie da się aktywować żadnych pakietów we Freshu (co przy ich systemie jest praktycznie codziennością). Dają jakąś rekompensatę :P ?

Lubię to! 50zł na 5 miesięcy - 113min&200MB na miesiąc

 #492560  autor: Arletta
 27 lip 2011, 21:00
Jak dobrze, że jest ten dział :P
Szukam w necie info na temat e-faktury i nie mogę znaleźć oczywistej oczywistości ;) Raczkując, przepraszam za głupie pytanie, ale czy wydrukowana przeze mnie e-faktura jest w pełni równoważnym dokumentem dla księgowej prowadzącej rachunki firmowe co papierowa wersja faktury otrzymana pocztą? Chodzi o to, że księgowa potrzebuje oryginału dokumentu, a faktury przesyłane internetowo zwykle nie spełniają tego wymogu :roll: . Jak bardzo różni się taka faktura z Play między wersją papierową, a cyfrą?
Z góry dzięki za pomoc :)

 #492577  autor: qper
 27 lip 2011, 21:56
divhashmorex pisze:3. Czy przerejestrowanie numeru fresh z jednej osoby na drugą wymaga obecności obu osób w salonie, czy wystarczy, aby dotychczasowy właściciel podpisał odpowiedni dokument w domu, a nowy poszedł z tym dokumentem do salonu?
Wymagana obecność obu osób... nie przeskoczysz chyba, że masz znajomych ;]
Arletta pisze: e-faktura jest w pełni równoważnym dokumentem dla księgowej prowadzącej rachunki firmowe co papierowa wersja faktury otrzymana pocztą?
e-faktura jest pełnym dokumentem księgowy ale nie da się jej wydrukować bo jest w pliku XML.
To co drukujesz jest tylko wizualizacja czyli podglądem. Możesz śmiało drukować dla księgowej tak dla obejrzenia i zanotowania sobie na niej różnych informacji. Jednak właściwa i prawdziwa akceptowana prze US faktura jest w pliku XML i musi być przechowywana elektronicznie.
Arletta pisze:ak bardzo różni się taka faktura z Play między wersją papierową, a cyfrą?
ciężko odpowiedzieć na to pytanie. Generalnie dane są takie same, różnią się tylko sposobem prezentowania tej treści ;)
MK_ pisze:Orientuje się ktoś czy opłaca się pisać zgłoszenia/reklamacje podczas gdy za cholerę nie da się aktywować żadnych pakietów we Freshu (co przy ich systemie jest praktycznie codziennością). Dają jakąś rekompensatę ?
Jeżeli pakiety nie włączają się pomimo upływu 24h to śmiało możesz pisać zgłoszenia techniczne.
Pisz dokładnie kiedy zlecałeś aktywację, godziny daty itp.

Jak ładnie to opiszesz i napiszesz jeszcze, że oprócz naprawienia problemu chcesz chcesz jakąś formę rekompensaty to dostaniesz. Ogólnie może to być pakiet 30 min do wszystkich lub 10 zł. Wszystko zależy od konsultanta, czasu rozpatrywania zgłoszenia i trwania problemu.

 #492581  autor: Arletta
 27 lip 2011, 22:08
qper, dzięki serdeczne, właśnie o tą różnicę formatu i dyspozycji mi chodziło :)
Pozdrawiam.

 #492603  autor: mkowalski
 27 lip 2011, 22:53
play4you2, jaka jest różnica między usługą "Poczta głosowa lite" ("Lekka i mulitmedialna poczta głosowa za 0zł. Każda wiadomość przychodzi jako MMS."), a "Poczta głosowa MMS-em" ("Po aktywacji usługi Poczta Głosowa MMS-em każdą nową wiadomość z poczty głosowej, otrzymasz na swój telefon jako wiadomość MMS.").

Pierwsza z nich jest darmowa, druga kosztuje 2 zł/m-c. Z opisu wynika, że działanie jest takie samo. Gdzie więc różnica?

 #492607  autor: qper
 27 lip 2011, 22:59
mkowalski pisze:play4you2, jaka jest różnica między usługą "Poczta głosowa lite" ("Lekka i mulitmedialna poczta głosowa za 0zł. Każda wiadomość przychodzi jako MMS."), a "Poczta głosowa MMS-em" ("Po aktywacji usługi Poczta Głosowa MMS-em każdą nową wiadomość z poczty głosowej, otrzymasz na swój telefon jako wiadomość MMS.").

Pierwsza z nich jest darmowa, druga kosztuje 2 zł/m-c. Z opisu wynika, że działanie jest takie samo. Gdzie więc różnica?
Poczta Głosowa lite - jest darmowa, a jej ograniczenie polega na tym, że nie można wgrać własnego powitania.

W wersji płatnej za 2 zł można wgrać własne powitanie, reszta wyglada identycznie.

Ps fajne usługi teraz jestem na etapie ich testowania ;)

 #492608  autor: user_delete19
 27 lip 2011, 23:02
mkowalski pisze:Pierwsza z nich jest darmowa, druga kosztuje 2 zł/m-c. Z opisu wynika, że działanie jest takie samo. Gdzie więc różnica?
Poczta głosowa lite wyklucza usluge PG na e-mail, co dla mnie skresla ta usluge niestety... :(

 #492616  autor: playonline
 27 lip 2011, 23:49
Quetzal pisze:Nie dość, że wszystko musi być obowiązkowo po angielsku, to jeszcze bez sensu.
A "Pelikan" czy "Pantera" ma jakis sens? ;) W tutejszym Orange jest jeszcze "Motylek" nowa oferta. :)

 #492625  autor: Quetzal
 28 lip 2011, 00:25
playonline pisze: A "Pelikan" czy "Pantera" ma jakis sens? ;) W tutejszym Orange jest jeszcze "Motylek" nowa oferta. :)
Hm... może i sens ma rzeczywiście niewielki (choć być może komuś te zwierzęta się kojarzą jakoś z ofertą), ale przynajmniej jest po polsku.
W Playu abonament "Motylek" nazywałby się "All inclusive butterfly fix."
Nie wiem jak ty ale z tych dwóch opcji ja wolę "Motylka"

Wiesz wyjątkowo mnie irytuje wymyślanie na siłę nazw angielskich tylko po to, żeby były po angielsku. Zwłaszcza, że spora cześć ludzi nie potrafi tego typu nazw w ogóle wymówić prawidłowo - jedni starają się na siłę mówić "po angielskiemu", inni dosłownie czytają tak jest napisane.

 #492643  autor: MK_
 28 lip 2011, 02:10
Dziennik (nocnik?) z życia użytkownika sieci Play: aktywacja pakietów jest niemożliwa od około 10 godzin zarówno przez internet jak i przez USSD, w dodatku w godzinach wieczornych zgasł UMTS Playa, a że miałem telefon w trybie UMTS only to przez jakieś 3 godziny nie dochodziły do mnie żadne połączenia: telefon powinien przełączyć się na UMTS Plusa, bo mam wybór automatyczny ale Plus nie wpuścił, bo po co, przecież wcale nie ma żadnej umowy o roamingu krajowym a o 2 w nocy sieć 3G Plusa jest ekstremalnie przeciążona. Co za ruina.

Lubię to! 50zł na 5 miesięcy - 113min&200MB na miesiąc

 #492655  autor: playonline
 28 lip 2011, 08:51
Quetzal pisze:Hm... może i sens ma rzeczywiście niewielki (choć być może komuś te zwierzęta się kojarzą jakoś z ofertą), ale przynajmniej jest po polsku.
Mnie w zaden sposob nie kojarza sie z oferta.. choc sam nie jestem zwolennikiem nazewnictwa rodem z USA czy UK...
Quetzal pisze:jedni starają się na siłę mówić "po angielskiemu", inni dosłownie czytają tak jest napisane.
A tam, narzekasz. Sam nie mowie perfekcyjnie po angielsku ale przy takich drobnych pomylkach ludzi wymawiajacych cos po angielsku to czlowiek nawet ciekawszy dzien moze miec. :)
Quetzal pisze:Nie wiem jak ty ale z tych dwóch opcji ja wolę "Motylka"
Jak pisalem, mnie to obojetne jak sie oferta nazywa. Byle tylko miala zaje*iste rzeczy w sobie. Np tutaj utrzymanie numeru jest stosunkowo drogie (prosciej i taniej bywa zakup nowego startera). Powiedzmy, ze za 10 Euro dostane 2000 min do Orange + 2000 smsow do Orange + 140 min na polaczenia do innych krajowych i miedzynarodowych + 140 smsow do wszystkich krajowych sieci + 140MB i to wszystko na 2 miesiace. Chyba najlepsza oferta tutaj i nawet nie wiem jak sie nazywa bo mnie to nie obchodzi. :)

 #492728  autor: Quetzal
 28 lip 2011, 14:24
playonline pisze: A tam, narzekasz. Sam nie mowie perfekcyjnie po angielsku ale przy takich drobnych pomylkach ludzi wymawiajacych cos po angielsku to czlowiek nawet ciekawszy dzien moze miec. :)
Ja też w żadnym wypadku nie mówię perfekcyjnie po angielsku. W ogóle w kraju nad Wisłą mało kto mówi perfekcyjnie po angielsku więc tym bardziej dziwne jest, ze wszyscy na siłę utrudniamy sobie życie i wymyślamy taryfy "all inclusive", otwieramy "shopy" i obowiązkowo jesteśmy "singlami" itp.
Wiesz co, zabawne to może i jest faktycznie ale jak się słyszy pierwsze dwa razy. Niestety u nas naokoło (nie tylko w Play) jest tylko "angielskości" , ze mnie to już dawno przestało bawić.
  • Strona 43 z 241
  • 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 241
  • 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 241