DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #1160902  autor: KC-KARLOS
 25 lis 2023, 12:39
biala1991: nie ma znaczenia, czy konto się założyło poprzez numer tymczasowy, gdyż później jest podmieniany na numer docelowy. Jeśli numer docelowy po zakończeniu umowy przeniosę do innej sieci lub przestanie być aktywny, to do konta nadal zalogujesz się mailem i hasłem - i dlatego odkryłem te 2 usługi, które były nie na tym mailu, co trzeba. To te same ryzyko, co podniesione argumenty przez kolegę Remingtona odnośnie apki Orange Flex, z tym, że to jest ewidentnie wina T.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1160904  autor: biala1991
 25 lis 2023, 12:53
Jesteś pewny, że po założeniu konta na numerze docelowym i przeniesieniu tego numeru do innej sieci takie puste konto zostanie aktywne? To jest inna sytuacja niż założenie konta na numerze tymczasowym, który cały czas pozostaje w TM, bo Ty zabierasz tylko swój nr, z którym przyszedłeś do TM. Może dla systemu TM konto wcale nie jest puste, bo ma powiązanie z należącym ciągle do TM numerem tymczasowym, który po Tobie dostał ktoś inny.
Unikasz odpowiedzi więc przypuszczam, że konto zostało założone właśnie na numerze tymczasowym :)
 #1160905  autor: KC-KARLOS
 25 lis 2023, 12:56
biala1991: dla mnie teraz nie ma wielkiego znaczenia, bo po wykryciu błędu zostało ono usunięte. A zarówno we Flexie jak i w T jeśli usuniesz numer przynależący do konta, to nadal jest ono aktywne, czeka na aktywację nowego. Flex ma opcję jego usunięcia, ale tej funkcji w Mój T-Mobile nie widziałem.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1160906  autor: biala1991
 25 lis 2023, 13:22
Dla mnie sytuacja jest niepokojąca, jeśli dostaję po kimś nr i ten nr może być podpięty pod maila obcej osoby, co umożliwia jej dostęp do mojego konta.
Chyba doprowadzę do wygaśnięcia jakiegoś numeru w TM, poczekam aż ktoś go odziedziczy i sama sprawdzę czy nr wróci na moje konto mailowe :)



Zapomniałam podziękować Mariuszowi za ostrzeżenie jakie konsekwencje niesie rejestracja numeru przez aplikację. Automatyzacja w podpinaniu numerów do konta, którą wiele osób tutaj bardzo chwali (a czego osobiście nie popieram :D ) jak się okazuje nie zawsze daje same korzyści.

Pytanie co będzie w takiej sytuacji, mamy numer zarejestrowany przez apkę i z automatu do niej podpięty, rejestrujemy kolejny numer ale już metodą tradycyjną i na tym "tradycyjnym" numerze zakładamy konto mailowe. Chyba numer zarejestrowany przez apkę nie powinien podpiąć się automatycznie do konta z tradycyjnym numerem tylko tak jak każdy inny nr na nowym koncie wymaga ręcznego dodania. Warunek, musimy posiadać jeden "tradycyjny" nr, do którego będziemy podpinać "automatyczne" numery rejestrowane przez apkę.